Skocz do zawartości

Freeride w słowackich tatrach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie jakieś fajne miejsca? Łomica, Chopok czy jakieś inna miejscówka:confused:

na Słowacji można uprawiać narciarstwo wysokogórskie tylko w wyznaczonych miejscach... jeśli chodzi o "freeride" przywyciągowy to jak najbardziej Chopok, Łomnica (Francuska mulda i na lewo od niej) + Vratna - 3 najlepsze miejsca.... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić Rohacze Spalena. Zaraz za wyciągiem można wychodzić na szczyt. Byłem tam w 9 marca ale śnieg był bardzo cieżki , do tego byłem sam więc... Tereny godne polecenia P.S może w najbliższym terminie uda mi sie dorzucić kilka dokładniejszych zdjęc.

Załączone miniatury

  • DSC00305.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni, vidi, wydygali :D pojechaliśmy na Szczerbskie pleso - dojechaliśmy w 8 osób(ja i dwóch innych "zawodowców" napalonych na wyjście na dziewicza górkę w planie była góra po prawej stronie Soliska, ugadaliśmy sie nawet z jednym miejscowym Słowakiem który chciał z nami wyruszyć. Jednakże po interwencji jednej z kobiet będących w naszej wesołej ekipie i magicznym zwrocie "Kochanie pozwól na słówko" nasz przyjaciel z piękną buraczaną czerwienią na twarzy podszedł do nas i burczącym tonem zakomunikował nam jakie to niebezpieczne i ze nie jesteśmy właściwie przygotowani :D (ale i tak go kochamy) po paru @#$% i innych niecenzuralnych słowach przyznaliśmy mu racje i kulturalnie zakupiliśmy bilety. Pośmigaliśmy po za trasami, trzeba przyznać ze było bardzo fajnie jednak co chwilę spoglądałem na tę górę na której było kilka cudownych zjazdów. Refleksja - żadnych bab więcej w moim aucie jak jadę w góry ;) to żart ale pozostaje niedosyt. Może następnym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerius z Konsky`ego Grunia jest ciekawy zjazd do kotła podszczytowego(Chopoka) po Twojej prawej stronie. Można zjechać aż do Zahradek.

Parę lat temu widzialem parę narciarzy , ktorzy smignęli do tego kotla(zdjęcie w kapturze akurat bylo robione w tym czasie, i w tym miejscu, w ktore oni skoczyli, scianka w tym miejscu jest stroma, aby zacząc jazdę, trzeba skoczyc, ja bylem na slalomowkach). Wtedy tak pomyslalem, dokąd prowadzi ten zjazd. Dzięki, teraz będę wiedzial.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęsciej smigam na Chopoku, polecam, w tym sezonie sniegu jest więcej na poludniowej stronie-Juh, na polnocnej jest lod, kamienie i jodelki:D. Sniegu mozna znalesc w lesie.

na zdj 3 od lewej tam gdzie stoisz "nad przepascia" jest pare zlebow zaraz pod wyciagiem widocznym u gory zdjecia... tam wlasnei powinienes wejsc w ten teren...... baaaaaaardzo ladne ujecie

własnie wróciłem z tej miescówki Ostro było :D a ludzi mrowie - freeride się popularny zrobił

a propos podpisu: co bys powiedzial na "ski good or eat wood"???????? zaznaczam ze nie moj wynalazek......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam miejscami mogą być nawisy. Góra Chopoka jest bardzo wietrzna. Byłem tam parę razy, gdy czynne było krzesełko boczne z Lukowej na szczyt. Zjeżdżało się z samej góry na północ i nigdy tam nie było śniegu, tylko kamienie i lód. Południowa strona Chopoka to świetne, bardzo szerokie tereny, jak jest firn, czy dobry puch. Można fantazjować w wyborze własnej trasy z samej góry do Serdeczka. Ze szczytu Chopoka można też pokusić się na zjazd żlebami, tak mniej więcej w kierunku pn-zachodnim. Jest tam kilka ciekawych tras. Jedną z nich(najłatwiejszą jechałem). To świetna góra na jazdę "offpiste", ale musi być dużo śniegu. No i jest kłopot, bo nie można się dostać ze strony północnej na południową. Dawniej załatwiał to jeden karnet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan koval nagryzmolił :D

na zdj 3 od lewej tam gdzie stoisz "nad przepascia" jest pare zlebow zaraz pod wyciagiem widocznym u gory zdjecia...

dokładnie tylko trzeba podchodzic troszeczkę ale czego sie nie robi dla szczypty adrenaliny i gryzmoła koval nr 2

ski good or eat wood

buhahahaha super nawet sie rymuje, kumpel wgryzł sie w jedną sosenkę ostatnio ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim miłośnikom off-piste u naszych południowych sąsiadów polecam lekturkę: Vyber skialpinistickych a lyziarskych tur - Stanislav Klauco autor opisuje ok 40-tu zjazdów w Tatrach, Niżnych Tatrach, Małej i Wielkiej Fatrze..... a żleb o którym pisze Dziadek Kuby to Skolsky Zleb o średnim nachyleniu 35 st (cały zjazddo Zahradek ma ok 5 km i ponad 800 m przewyższenia) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala zime czekalem na taki warun jak w swieta na chopoku. Po prostu bajka, tony puchu i zabawa. Polnocne zleby genialne, a poludniowe polany wcale nie gorsze - raj dla freeridowcow tylko dobrze miec foki bo ten orczyk po polnocnej stronie nie dziala i trzeba podchodzic do szczytu. Poza tym genialne miejsce pod warunkiem odpowiedniej ilosci sniegu.

byłem na chopoku od wtorku, puch rewelacyjny, a południowa strona w środe i czwartek - poezja. ludzi garstka, po kilka osób na orczyk można było prawie cały dzień zakładać nowe linie :) foki faktycznie przydatne, korzystałem podchodząc na szczyt i raz jak zjeżdżając z zadne derese wyrzuciło mnie za daleko w las i minąłem dolną stację orczyka o dobre kilkaset metrów :D zdecydowanie był to najlepszy fr od dawna, też długo czekałem na takie warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza żlebami wrażenia niezbyt pozytywne. Tłumy pędzące na Chopoka, czułem się trochę jak na McDonaldfreeridzie;) W Tatrach nie narzekam gdy musze podejść kilka godzin na fokach, ale tutaj nastawiłem się na tzw freeride przywyciągowy, czyli wiele zjazdów dzięki szybkiemu podciągnieciu się. Niestety nie było to zbyt szybko. Gdybym jechał kiedys to w tygodniu, żeby uniknąć tych tłumów.

Dokładnie. Ja też pojechałem tam z nastawieniem na jazdę przywyciągową. Pusto było wtorek-czwartek i to też były najlepsze dni na fr, potem już zaczęło mocno "gęstnieć", choć też nie na tyle, żeby potworzyły się duże kolejki do wyciągów. Pozdrawiam... i może do zobaczenia w Taterkach w któryś z kwietniowych weekendów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...