Skocz do zawartości

prognoza na zimę :(


RyÅ›

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie potrafisz czytać wykresów na icm'ie to potem wychodzą u Ciebie takie kwiatki :D

Nie wiem co można tutaj źle przeczytać. Wykres jest czytelny i prosty. Kreska pionowa oznacza zakres (obwiednię) temperatur - od minimalnej do maksymalnej, krzywa wykresu oznacza wartość uśrednioną i tyle. Nawet ślepy stwierdzi że wartości minimalne są poniżej -10oC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem co można tutaj źle przeczytać. Wykres jest czytelny i prosty. Kreska pionowa oznacza zakres (obwiednię) temperatur - od minimalnej do maksymalnej, krzywa wykresu oznacza wartość uśrednioną i tyle. Nawet ślepy stwierdzi że wartości minimalne są poniżej -10oC

Oglądasz starą wersję ICM. Prognozy podawane są nie dla samej miejscowości, a dla tego okręgu, który obejmuje kwadrat. Jak wiadomo w górach są miejsca które znajdują się na wysokości 300 m.n.p.m a są też takie które ponad 1000 metrów :) Temperatura -13 stopni z pewnością podawana jest dla tych najzimniejszych miejsc w danym obszarze. To przecież nie żadna filozofia. Mam nadzieje, że dobrze to wytłumaczyłem. Interia podaje temperature dla konkretnej miejscowości, a miejscowości zwykle położone są w dolinach - czyli niżej. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz starą wersję ICM. Prognozy podawane są nie dla samej miejscowości, a dla tego okręgu, który obejmuje kwadrat. Jak wiadomo w górach są miejsca które znajdują się na wysokości 300 m.n.p.m a są też takie które ponad 1000 metrów :) Temperatura -13 stopni z pewnością podawana jest dla tych najzimniejszych miejsc w danym obszarze. To przecież nie żadna filozofia. Mam nadzieje, że dobrze to wytłumaczyłem. Interia podaje temperature dla konkretnej miejscowości, a miejscowości zwykle położone są w dolinach - czyli niżej. pozdrawiam

Dziękuję za wyjaśnienie. Nie znam się zbyt dobrze na metodach prognozowania, ale to co napisałeś brzmi bardzo przekonująco i trudno się nie zgodzić z takim wytłumaczeniem :) Może więc dlatego nie powinniśmy się aż tak bardzo przejmować prognozami dla określonych miejscowości tylko zwracać uwagę na pomiary rozproszone w danym obszarze, bo to chyba bardziej nas interesuje. Piszę o tym w kontekście tych katastrofalnych prognoz na pierwsze dni nowego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym w kontekście tych katastrofalnych prognoz na pierwsze dni nowego roku.

Ja myśle, że będzie tak jak pisał Jarek_Sz-in, czyli wyżej położone ośrodki zasypie, a te niżej położone mogą niestety płynąć. My możemy mieć tylko nadzieje, że granica opadów śniegu jednak się troche obniży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to w zeszłym roku w połowie lutego też mieliśmy dość znaczące ocieplenie. Pamiętam że jeździłem w Kasinie w 2-giej połowie lutego przy tempetarurze około +5oC no i śnieg wytrzymał do końca marca.... tyle że było go wtedy znacznie więcej. Myślę że ważne jest to jak długo potrwa to ocieplenie na początku 2007 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że będzie tak jak pisał Jarek_Sz-in, czyli wyżej położone ośrodki zasypie, a te niżej położone mogą niestety płynąć. My możemy mieć tylko nadzieje, że granica opadów śniegu jednak się troche obniży.

Kurcze i najgorsze ze nic nie chce sie zmienic, powiem jedno Kasprowy, ©trbské Pleso, Skalnaté pleso, tam spadnie nawet do 40cm sniegu ja dzis w nocy wybieram sie do jasnej i niestety obawiam sie ze w niedziele jednak troche popada deszcz przynajmniej w zahradkah ktore sa na wysokosci 1050m, potem jednak spadnie i tu z ok 30cm sniegu ale snieg od niedzeli w nocy i tak dalej do konca tygodnia no i chyba od poniedzialku w gorach zacznie sie prawdziwa zima. Oby tylko to co jest nie zostalo zmyte przez deszcz w niedziele. Najgorzej sudety Karpacz, Szklarska i czechy tu bedzie tragedia na bank bedzie lalo osrodki sa za nisko polozone tu izobata zera bedzie na poziomie ok 1350m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździć - pojeździsz. Co z nart zostanie, to już inna sprawa... Tak czy inaczej - powodzenia :)

Nawet tak nie pisz... Rok czekalem zeby kupic te narty i... nawet moja dziewczyna jest o nie zazdrosna... chyba sie obawia, ze bardziej kocham narty niz ją :) nie wyrobilbym nerwowo jakbym je sobie juz na pierwszym wyjezdzie zajechal :( Oby cos dopadalo w Zielencu, a najlepiej w Dusznikach bo w sumie tam poczatkowo mialem plan pojezdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tak nie pisz... Rok czekalem zeby kupic te narty i... nawet moja dziewczyna jest o nie zazdrosna... chyba sie obawia, ze bardziej kocham narty niz ją :) nie wyrobilbym nerwowo jakbym je sobie juz na pierwszym wyjezdzie zajechal :( Oby cos dopadalo w Zielencu, a najlepiej w Dusznikach bo w sumie tam poczatkowo mialem plan pojezdzic.

Cichy!!! Jeśli lubisz swoje narty to proponuję na początek wypożyczyć coś z wypożyczalni, lub zabrać stare narty. Prezentuję skutki jazdy na nartach w Białce (26.12.2006). Dwa zjazdy na Kotelnicy i pięć zjazdów na Bani. Zabrałem stare blejdy, których nie było mi żal, ale były zrobione po poprzednim sezonie na cacy.

Załączone miniatury

  • IMGP0418.JPG
  • IMGP0419.JPG
  • IMGP0423.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy!!! Jeśli lubisz swoje narty to proponuję na początek wypożyczyć coś z wypożyczalni, lub zabrać stare narty. Prezentuję skutki jazdy na nartach w Białce (26.12.2006). Dwa zjazdy na Kotelnicy i pięć zjazdów na Bani. Zabrałem stare blejdy, których nie było mi żal, ale były zrobione po poprzednim sezonie na cacy.

Svenson, boj sie Boga - ty w kamieniolomie jezdziles?????:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj wróciłem z Puław. Warunki na stoku oceniłbym na +4. Miejscami widać było trochę trawy, ale spokojnie można było objeżdźać. Dużym plusem była temperatuta na minusie, a do tego brak kolejek. W godzinach popołudniowych zaczęło sypać śniegiem. Dzisiaj sobota jutro Niedziala, a do tego Sylwester więc może być trochę więcej ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...