Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zakopane - Kasprowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#21 B4loco

B4loco

FreeRiders

• PipPipPip
  • 432 postów
  • Na forum od: 10.2006
83
  • Rzeszów

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:43

Olas skąd się wzięło 9700m i 5250m?! Jeśli to jest długość tras zjazdowych to z tego co wiem to Lolobrigida jest najdłuższa w PL i ma nieco ponad 4km.

To jest łaczna dlugośc razem z nartostradami
Gąsienicowa ok. 9700 m (w tym na nartostradzie 8,5 km).
Goryczkowa przeszło 5 km (w tym 3,5km nartostrada),
[COLOR="Teal"]Faster, steeper, deeper - BIG MTN ![/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]
Tatry-Carpathian Pearl-Trailer [/COLOR][COLOR="Blue"]http://www.youtube.com/watch?v=NhtrhwM2fZY[/COLOR]

#22 ZanZibi

ZanZibi

Użytkownik

• PipPipPip
  • 454 postów
163
  • Umiejętności: 1
  • Obecnie Berlin

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:10

B4loco ma rację, gdybyś chciał więcej poczytać to tutaj jest link do PKL

http://www.pkl.pl/in...08,1,0,ant.html

Kasprowy jest moim (i wielu innych) zdaniem najlepszym miejscem żeby się wyjeździć i wyszeleć na maxa :) Niestety trzeba bacznie obserwować pogodę, bo ta bywa bardzo zmienna, ale taki już urok Tatr.

I trochę wspomnień z ubiegłego sezonu (już je kiedyś wstawiałem w innym wątku, ale tęskno mi za tymi widokami :))

Załączone miniatury

• IMGP0347.jpg
  • IMGP0364.jpg
  • IMGP0376.jpg
  • Panorama.jpg
  • Ścianka Goryczkowa.jpg

Całe życie z Wariatami... :D

#23 james

james

Użytkownik

• PipPip
  • 206 postów
31
  • Umiejętności: 7
  • Wlkp // Wrocław

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:34

to dlaczego wszędzie jest że Lola i Lola?;) W sumie... no tak, jakoś na dół trzeba zjechać:P Nie wiecie może jak z otwarciem kolei 1 stycznia? Na stronce jest napisane, że od 8 ale pewnie to różnie bywa... Mam szatański plan, żeby pojechać z samego rana na Kasprowy - nie powinno być dużo ludzi(po Sylwestrze:)).

// Zan kiedy robiłeś te fotki? Widzę, że ludzi jak na lekarstwo:)
zimo (&wodko) pozwol zyc!

#24 ZanZibi

ZanZibi

Użytkownik

• PipPipPip
  • 454 postów
163
  • Obecnie Berlin

Napisano 05 grudzień 2006 - 23:02

Od lewej;
- 8.01.2006, zrobione z wagonika kolejki około 9:30,
- 8.01.2006, dolna stacja Gąsienicowej, jakieś pół godziny później :),
- 8.01.2006, wyciąg - Gąsienicowa, 10 min. później :),
- 8.01.2006, przed pierwszym zjazdem :)
- 27.12.2005 :)

Na Gąsienicowej jeszcze nigdy nie stałem w kolejce pod wyciągiem, tam się jeździ prawie na okrągło :), zdecydowana większość jeździ na Goryczkowej, może dlatego, że ściana w kotle Gąsienicowym robi wrażenie :eek: i odstrasza ludzi :) ;)
Ale polecam

W takich warunkach też da się jeździć ;)

Załączone miniatury

• IMGP0725.JPG
  • IMGP0733.JPG
  • Marzenie.JPG

#25 B4loco

B4loco

FreeRiders

• PipPipPip
  • 432 postów
83
  • Rzeszów

Napisano 06 grudzień 2006 - 09:02

[quote name='ZanZibi']...Na Gąsienicowej jeszcze nigdy nie stałem w kolejce pod wyciągiem, tam się jeździ prawie na okrągło :), zdecydowana większość jeździ na Goryczkowej, może dlatego, że ściana w kotle Gąsienicowym robi wrażenie :eek: i odstrasza ludzi :) ;) ...QUOTE]

Może i część odstrasza:) Poza tą scianką to Gąsienicowa jest mniej urozmaicona i krótsza. Dużo lepiej pod tym względem jest na goryczkowej tu jest jakies urozmaicenie, większe pole manewru jesli ktoś chce pojezdzic poza trasą. Ja zawsze jezdze na goryczkowej, jedynie ostatni zjazd do nartostrady gasienicowej. Mz Goryczkowa jako stok,Gąsienicowa jako nartostrada::)
Tatry-Carpathian Pearl-Trailer [/COLOR][COLOR="Blue"]http://www.youtube.com/watch?v=NhtrhwM2fZY[/COLOR]

#26 aga23

aga23

Użytkownik

• PipPip
  • 113 postów
  • Na forum od: 11.2006
1
  • Katowice

Napisano 06 grudzień 2006 - 11:57

[quote name='B4loco'][quote name='ZanZibi']...Na Gąsienicowej jeszcze nigdy nie stałem w kolejce pod wyciągiem, tam się jeździ prawie na okrągło :), zdecydowana większość jeździ na Goryczkowej, może dlatego, że ściana w kotle Gąsienicowym robi wrażenie :eek: i odstrasza ludzi :) ;) ...QUOTE]

Może i część odstrasza:) Poza tą scianką to Gąsienicowa jest mniej urozmaicona i krótsza. Dużo lepiej pod tym względem jest na goryczkowej tu jest jakies urozmaicenie, większe pole manewru jesli ktoś chce pojezdzic poza trasą. Ja zawsze jezdze na goryczkowej, jedynie ostatni zjazd do nartostrady gasienicowej. Mz Goryczkowa jako stok,Gąsienicowa jako nartostrada::)[/QUOTE]

w całej rozciągłości POPIERAM :)

#27 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Olkusz

Napisano 06 grudzień 2006 - 12:45

ZanZibi! Twoje zdjęcie numer 1 dałem sobie na tapetę bo mnie zachwyciło ;] myślę, że się nie obrazisz na mnie :P

#28 ZanZibi

ZanZibi

Użytkownik

• PipPipPip
  • 454 postów
163
  • Obecnie Berlin

Napisano 06 grudzień 2006 - 17:28

Bartheck... Spoko :) miło mi, że się komuś spodobało :) ale zaznaczam, że nie można wykorzystywać w celach komercyjnych :D, All rights reserved ;) Jeśli chcesz (lub chcecie) to daj/cie maila na priv, prześlę fotki w lepszej jakości.

B4loco... i Gąsienicowa i Goryczkowa mają swoje wady i zalety, ja Gąsienicową lubię za to, że stawia duże wymagania, daje zdrową dawkę adrenaliny, nie ma tłumów i kolejek pod wyciągiem, a Goryczkową za jej urozmaicenie i długość :) Mam jeszcze pytanie, bo nie zjeżdżałem jeszcze nartostradą przez Gąsienicową, możesz ją jakoś w skrócie opisać, jak przebiega trasa, czy są jakieś wzniesienia, pod które trzeba podchodzić, itp?
Pozdrawiam

#29 B4loco

B4loco

FreeRiders

• PipPipPip
  • 432 postów
83
  • Rzeszów

Napisano 06 grudzień 2006 - 17:56

Nartostrada Gąsienicowa fajna , mz duzo lepsza niz Goryczkowa. Niestety wymaga podchodzenia.
Nie dojeżdżajasz do dolnej stacji wyciągu skręcasz w lewo w stronę stoku Uhrocia Kasprowego, gdzie trawersem na Halę Gąsienicową. Ponad schroniskiem "Murowaniec" do schroniska Polskiego Związku Alpinizmu "Betlejemka", skąd podejście na Karczmisko trasą turystyczną (jedyne miejsce gdzie trzeba podchodzic). Tu nartostrada odchodzi w prawo, na wschód - najpierw przez las, potem odsłoniętym grzbietem (widoki!). Ostry zakręt ("agrafka" - 180 stopni), znów w las, kilka zakrętów. Za zakrętem w prawo ok 90 stopni wyjezdzasz na fajna łakę (często muldy, najbardziej lubie to miejsce:)) i ponad Doliną Olczyską (niebezpieczeństwo lawin) na Nosalową Przełęcz i w lewo do Kuźnic. Nartostrada Gąsienicowa jest często zamykana z powodu braku śniegu lub przeciwnie - wielkiego zagrożenia lawinowego. Zazwyczaj nie utrzymywana przez ratraki.
Na nartostradzie są ładne widoki, spróbuj kiedyś zjechać nią a nie pożałujesz:)
  • ZanZibi podziękował za tę wiadomość

#30 ZanZibi

ZanZibi

Użytkownik

• PipPipPip
  • 454 postów
163
  • Obecnie Berlin

Napisano 06 grudzień 2006 - 20:28

Jakoś nie miałem nigdy szczęścia, bo właśnie albo brakowało śniegu, albo była zamknięta z powodu zagrożenia lawinowego, ale jeśli tylko będą warunki to się tamtędy wybiorę :). Dzięki za info :)
Pozdrawiam

#31 B4loco

B4loco

FreeRiders

• PipPipPip
  • 432 postów
83
  • Rzeszów

Napisano 06 grudzień 2006 - 21:06

Nieraz jest problem ze sniegiem na wiosne od nosalowej przełeczy i to jedno miejsce Zleb Roja(Siklawiczy) ktoredy moga schodzic lawiny z Wlk. Kopy Krolowej. Dlatego nieraz TOPR zamyka ją po duzych opadach sniegu.

#32 milcza3j

milcza3j

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 01.2007
0
  • Umiejętności: 6
  • kraków/rawa mazowiecka

Napisano 31 styczeń 2007 - 09:59

Witam.... postanowiłam spróbować w tym roku swoich sił na kasprowym .
Przyznam, że mam trochę wątpliwości, bo nie za długo jeżdże na nartach.

Dzięki zdjęciom powyżej (naprawde świetne fotki:D ) mogłam przyjżeć się jak wygląda trasa Gąsienicowa...a czy ma ktoś może jakies fajne fotki z Goryczkowe ?? szukałam na forum , także na necie...ale nic specjalnego nie znalazłam :rolleyes: .

Więc jeśli znajdzie ktoś chwilke czasu to proszę o zamieszczenie paru fotek na forum lub o przesłanie na meila

[email protected]

z góry dzięki
pozdrowionka :P

#33 B4loco

B4loco

FreeRiders

• PipPipPip
  • 432 postów
83
  • Rzeszów

Napisano 31 styczeń 2007 - 10:21

Goryczkowa bardziej plaska i dluzsza. Zdjecie górnej częsci Goryczkowej.

Załączone miniatury

• Kasprowy.jpg

#34 jawy88

jawy88

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 354 postów
112
  • krosno

Napisano 31 styczeń 2007 - 11:13

dla mnie kasprowy jest trudny do oceny jako miejsce jazdy na nartach warunki sa tak nie przewidywalne nigdy nie wiadomo czy jest wyratrakowane,czy z pieknej pogody za poł godziny nie zrobi sie taka zawierucha ze nie widac na dwa metry. jedynie moge powiedziec ze trzeba tam przynajmniej raz do roku wyjechac i samemu sie przekonac..ale moze wtym jest caly urok kasprowego

#35 milcza3j

milcza3j

Nowy użytkownik

• 11 postów
0
  • kraków/rawa mazowiecka

Napisano 31 styczeń 2007 - 12:04

:) dziekuje za fotkę.... czekam na następne, jeśli ktoś oczywiście chce sie podzielić...

i cóz więcej ... dozobaczenia na Kasprowym

#36 uho

uho

Nowy użytkownik

• 10 postów
0
  • nowa huta

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:06

Gasienicowa rzadzi :D:D:D:D:D:D:D:D

#37 swidniczan

swidniczan

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 8
  • Swidnik

Napisano 01 luty 2007 - 20:47

Dla mnie kasprowy jest najleprzym stokiem w polsce. Rano gdy pojedzie sie na gore bez kolejki i nie ma ludzi na stoku to jest SUPER:) :) :D zaluje ze nie pojade tam w tym roku .Jade do Krynicy i watpie czy jest tam poruwnywalny stok.;) :D :)

#38 Anabelka

Anabelka

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Kraków

Napisano 03 luty 2007 - 20:20

No cóz.Ja na Kasprowym byłam tylko raz i to 2 maja na Gąsienicowej i tylko raz na Goryczkowej juz wracajac...a na dodatek było to po drugim moim sezonie jeżdżenia wogóle. Snieg jeszcze był, ale tylko na górze....całą nartostradę pokonałam pieszo w mega-wygodnych do chodzenia butach narciarskich...Ale i tak mi sie podobało.I mam zamiar w tym roku pojechać, ale jeszcze w sezonie:)

#39 monster

monster

Nowy użytkownik

• 29 postów
10
  • Umiejętności: 9
  • Warszawa Wesoła

Napisano 05 luty 2007 - 13:18

Kasprowy jest moim zdaniem najlepszym miejscem do jazdy na nartach w Polsce.
Ma tylko jedna wade - ceny!!!

#40 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
  • Na forum od: 11.2006
35
  • Umiejętności: 8
  • krakow

Napisano 06 luty 2007 - 10:15

Dla mnie kasprowy jest najleprzym stokiem w polsce.

Dla mnie tez