Skocz do zawartości

Zakopane - Kasprowy


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko w Polsce pisza o kolejsce na KW. http://snowheads.com...=asc&highlight= Jeszcze jedna ciekawostka dotyczaca kolejki. Jozef Uznański w latach hitlerowskiej okupacji wyskoczył na nartach z dojeżdżającego do górnej stacji wagonika kolejki linowej na Kasprowy Wierch, gdy dowiedział się, że na górze czekają na niego hilterowcy._TUTAJ_ jego wypowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mej relacji zdjeciowo opisowej z 2 MAJA dolaczam troche tekstu o PKL kolejka (narty) i o co w tym chodzi... WARTO troche zaczac sie dystansowac i jednak zachowujac zdrowy rozsadek...byc PRZYJACIELEM gor... tej malej czastki co zaczyna byc deptakiem. http://www.obywatel....page&pageid=179 Mysle ze warto to przeczytac, by choc uslyszec o organizacjach o ktorych na pewno wielu z nas nie mialo i nie ma pojecia. Chyba powinno wielu z nas nieco zaczac zmieniac nastawienie czysto konsumpcyjne do swiata...ktorego czescia w szczegolnosci sa Tatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinno wielu z nas nieco zaczac zmieniac nastawienie czysto konsumpcyjne do swiata...ktorego czescia w szczegolnosci sa Tatry.

Zgadzam się z tym twierdzeniem. Nie powinno się mieć czystko konsumpcyjnego nastawienia do świata, bo kiedyś skonsumujemy wszystko i będzie już za późno na naprawę. Ekolodzy krytykują tych co niszczą przyrodę i mają rację, gdyż o przyrodę trzeba dbać, ale rację mają też ci co krytykuja ekologów, ponieważ można zamknąć cały park narodowy i wtedy przyroda będzie bezpieczna, ale też nikt nie będzie mógł jej oglądać. Trzeba unikać skrajnych przypadków. Jak we wszystkim trzeba zachować umiar. Świat należy do czlowieka, ale to nie oznacza, że możemy robić z nim co chcemy, należy o niego dbać i korzystać z jego zasobów umiejętnie. Co do rozbudowy kolejki to cieszę się, że będzie nowocześniejsza. W tym roku udało mi się być tydzień we Włoszech i nowoczesne ośrodki narciarskie robią wrażenie. Porównując do polskich ośrodków ( oczywiście nie wszystkich ) różnica jest kolosalna, dlatego każda nowoczesna kolejka w Polsce cieszy. Ale pojawia mi się tu także taka uwaga. Będąc we włoszech ( konkretnie w Val di Sole ), jeden dzień jeździłem w Pejo. Tam na samą górę wyjeżdża się jednoosobowym krzesełkiem. Jednak pomimo, że nie był to nowoczesny wyciąg jeździło mi się bardzo dobrze. Było to inne odczucie niż jazda w innych miejscach. Dzięki temu, że ten wyciąg nie był nowoczesny i przez to sporo mniej osób było w tym ośrodku miałem zupełnie inne odczucia. Trudno to wytłumaczyć, ale nie zwracałem uwagi tylko na samą jazdę , ale na całe otoczenie, sama przyroda dawała mi frajdę. Dlatego uważam, że czasami potrzebne jest pewne zatrzymanie i spokój a nie ciągła pogoń za nowoczesnością. To tyle jeśli chodzi o moje przemyślenia. Starałem się najlepiej jak potrafię opisac moje odczucia, mam nadzieję, że dobrze mi się to udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle jeśli chodzi o moje przemyślenia. Starałem się najlepiej jak potrafię opisac moje odczucia, mam nadzieję, że dobrze mi się to udało.

Dobrze Ci udalo, przynajmniej ja tak sadze. Mam bardzo podobne poglady, pewnie nie tylko w tej materii. Tyle ze, obawiam sie, ludzie naszego pokroju, o umiarkowanych pogladach, sklonnych do kompromisu, jakos wciaz malo, a moze tych o pogladach skrajnych wciaz za duzo. ;) Taki ten swiat juz jest, niestety. Mysle, ze proponowana rozbudowa kolejki na Kasprowy, a takze towarzyszace jej zmiany i inwestycje, umiarkowane, rozsadne, to juz pewien kompromis pomiedzy skrajnoscia pseudoekologow i rozpasaniem ceprow. I nie jest to moj egoistyczny punkt widzenia, bo z kolejki na Kasprowy w zasadzie nie korzystam i nie zamierzam korzystac, choc na Kasprowym bywam czesto. A propos pojedynczego krzeselka z Pejo. Dobrze go pamietam z zeszlego roku. Faktycznie, dosc archaiczne, ale i urokliwe. Czy dokonczono nowa kolejke w lewo, patrzac od gornej stacji pojedynczego siodelka, o ktorym piszesz? ( http://www.cyf-kr.ed...ages/image3.htm ) Z mapki wynika, ze tak, ale kto ich tam wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokonczono nowa kolejke w lewo, patrzac od gornej stacji pojedynczego siodelka, o ktorym piszesz?

Chodzi ci zapewne o gondolkę co ma iść na 3.000 m. Kolejka nie jest jeszcze gotowa i nie wiem czy coś robią bo widać było budynek dolnej stacji kolejki ( jeszcze nie dokończony ), ale nie było widać żadnych prac. Możliwe, że w sezonie przerwali prace. PS. Patrząc na twoje zdjęcia widzę różnicę pomiędzy ilością śniegu w zeszłym sezonie, a w tym. Szczególnie to widać w Tonale. W tym roku ( jak ja byłem ) śnieg leżał tylko na trasach, a pomiędzy nimi trawa. Ale niestety ta zima nie obfitowała w śnieg jak poprzednia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci zapewne o gondolkę co ma iść na 3.000 m. Kolejka nie jest jeszcze gotowa i nie wiem czy coś robią bo widać było budynek dolnej stacji kolejki ( jeszcze nie dokończony ), ale nie było widać żadnych prac. Możliwe, że w sezonie przerwali prace.

Zerknij tu: http://narty.wakacje...-312078739.html Wydaje sie, ze kolejka juz jest. :) Nawiasem mowiac te dodatkowe odcinki szykuja sie niezle. Bardzo milo wspominam wlasnie Pejo. Spokoj, luz, dosc pusto, a w gornych rejonach klimaty, ktore tak ladnie opisales. Warunki sniegowe faktycznie idealne. Ale jakze mogloby byc inaczej po 30 cm nocnym opadzie (na juz istniejacy niezly "podklad") przy idealnej pogodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tu: http://narty.wakacje...-312078739.html Wydaje sie, ze kolejka juz jest.

Kolejki napewno nie ma. Poza tym ta mapka nie jest już aktualna, teraz nie budują na górę krzesełek tylko kolej linową. http://www.ski.it/up...ea_peio_ita.pdf Takie same mapki były w tym roku w Pejo, więc chyba to jest bardziej aktualne. http://www.ski.it/up...ki_peio_ita.pdf Tu masz zdjęcie planowanej kolejki linowej. PS. Chyba troszkę zeszliśmy z tematu, w sumie jest to temat o Kasprowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie z wejsciem bywa. Mnie sie raz zdarzylo wejsc od razu do budynku i sru nastepna kolejka.... Pare razy 30-40-50 min czekania.... Ale jak wiadomoz e SA warunki i ze SA ludzie w Zakopanem..skalkulowawszy rozne okoliczne warunki.. w tym pogodowe.... to naprawde tzreba byc na schodach przed 7ma. To czekanie ma jeszce rozmiary do 2 godz. max.z wyjazdem na gore. Chco wtedy czasem rano jest na gorze bardzo twardo i nie zdazy nieco puscic... Ale fakt, kiedys w lecie .. choc nie wydawalo sie.. czekalem ponad 4 h. bo sie okazalo ze po 3y!! nawet byly sprzedane kolejki z przedsprzedazy. Porazka. No ale kolejki JUZ NIE MA, wiec moze NIE bedzie problemu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nei dotyczy TYLKO narciarzy..... ale tzw przypadkowej STONKI. Ja zbieram czasem smieci na ile mi pozwala miejsce w plecaku... Oczywiscie czasem zwracam uwage gowniarzom... ale jakbym tak w Koscieliskiej chcial zwracac.. to nic innego bym nie robil. MAMY zerowa kulture EKOLOGICZNA jeszcze. W Niemczech juz Babcie 80 paroletnie (wiem od znajomej co ta babcie ma) ze sortuja paseczki celofanu nawet juz od plastra opatrunkowego!... do odrebnego pojemnika w ramach segregacji smieci... A Nikt nei powie ze babcia to juz przed wojna nawykow takich nabyla. A Z narciarzami jest o tyle gorzej ze NIETSETY, jest calkiem spora grupa, ktora wlasnie Kasprowy odwiedza TYLKO zima na narty, nie interesujac sie wogoel tym ze to PARK narodowy. To cos jak Te wspiny ze stalymi opktami asekuracji co w tatrach powstaja i jest wielka dysputa. By wyjsc szybciej eksponowaniej sportowo. NIE WAZNE w jakim otoczeniu. Wczoraj o Kolejce byl reportaz w kontekscie decyzji bez dobrego uzasadnienia Min Srod. i wypowiadali sie ekolodzy. KURDE Moglby przynajmniej sie gosciu do tej kamery ogolic bo ludzie go jako oszoloma traktuja chco CZASEM mowi nawet sensownie. CZASEM, bo czasem to "nie wiadomo im tez o co chodzi"....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam. W środę byłem na Kasprowym i po drodze widziałem, że prace remontowe kolejki idą całkiem dobrze. Z nadzieją na coś dobrego do jedzenia (na górze) poszedłem dalej. Tam okazało się, że cały obiekt jest zamknięty, remontowany i chyba powiększany. Może w tym sezonie będzie tam lepiej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
tydzień temu wróciłem z zakopaca. Busy chodzą normalnie pod samą dolną stację w kuźnicach. Nie ma też problemu w wejściu na kasprowy choś jest ostrzeżenie o szalejących ciężarówkach dowożących materiały do budowy. Z myślenickich turni dobiegał dźwięk mlotka (czyli choć jeden tam pracuje:D ) ale w sumie nie ma po co włazić na kasprowy bo wszystko zamknięte. A jeśli ktoś planuje jednak trasę przez kasprowy dalej, to lepiej zahaczyć o gąsienicową i tamtędy wchodzić (przynajmniej można popatrzeć na dyndające krzesełka i powspominać sezon:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich na nartach jeżdże jakieś 5 lat (zawsze wypożyczaełm) nadsedł ten moment i kupilm sobie nowe Atomic Gs9 + neox 310. Co robu jeżdże w zakopanem głównie nosal szymoskzowa i czasami w Białce. Powiedzcie mi co jest na kasprowy, bylem tam 2 razy latem lecz zima nie. W tym roku jestm chetny zaliczyc kasprowy i chcem sie dowiedizeć od Was jakie są tam trasy ile ich jest, czas oczekiwania w kolejce do wyciągu , i ceny wjazdu(karnetu). Pozdro dla wszytskich i z góry dzieki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...