Skocz do zawartości

Zakopane - Kasprowy


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

ma krótki pytanie. Jestem początkującym narciarzem, a wlaściwie średniozaawansowanym swój poziom oceniam gdzieś na 5+, moja żona jeździ na 4. Napiszcie jaka jest skala trudności na trasach na Kasprowym Wierchu> Oglądalem migawki z telewizji i jest śnieg i nawet zachęcająco, ale nie wiem czy ie za trudno ? Proszę o odpowiedzi.

Bylem na tej gorze pare dobrych razy.. i ZAWSZE sa inne warunki... Na dodatek one potrafia sie w ciagu 1 wyjazdu kolejka zmienic diametralnie. Jak zaszlo slonce, przyszla chmura, to trasa potrafi zrobic sie bardziej twarda niz beton. Tak czy siak, przy dobrej pogodzie i przy dobrym sniegu (nie twardym nie miekkim lecz w sam raz dla 4, 5) da sie przezyc... ale czy o to chodzi..? Ta gora jest super, ale tzreba sporo do niej respektu... Wymaga naprawde sporego przygotowania kondycyjnego.... 40 x w Bialce dziennie moze nie wystarczyc do jazdy na stromszych i waskich odcinkach. Poza tym mnei zawsze Gasienicowa wciaga... podpuszcza i zawsze jeden raz sie nacinam ze mnie ponosi.. Bo zludne jest wyplaszczenie i jak snieg jest twardy i popuscisz.. to mozesz odleciec..:D Podsumowujac: dla widokow, by zjechac po 2 razy przy dobrej pogodzie zatrzymujac sie pare razy czemu nie.. ale jak ktos mysl ze jest kozak a nie jest.... PS> ja w czwartek PRZED 1 zjazdem o 9:15 widzialem goscia (stary styl, stare narty czapka z pomponem - chyab staly od lat bywalec tej gory) owiniety caly bark przez toprocow sprowadzony z Gasienicowej.. Pytaja czy boli.. on oj boliboli.... niestety czasem super umiejetnosci nawet nie wystarcza i stara szkola jak sie krawedzi zadenj nie ma... WIEC ROZSADEK wiekszy niz w dolinkach:D to jet gora;) za to jaka;)

mikej - Zgodnie z maksymą: że obraz wart jest tysiąca słów :P :D - masz mapkę z trasami na KW: http://www.narty.l.p...ki/kasprowy.htm

Tu jest troszke swiezsza ze zródła:D http://www.pkl.pl/?s...y_tras,ant.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nd wrocilem z Kasprowego. Pgoda fenomenalna :). 5 dni jazdy w słońcu plus podchodzenie na goryczkowa. Krotki filmik z wyjazdu. Niestety kompresja YouTube troche go zniszczyła (nie ma to jak duzy obraz). Na posrednim jestem prawie niewidoczny, taki cien na sniegu. Niedlugo zamieszcze dluzszy filmik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem...to byla inwersja ale nazwijmy to sloneczna...15go np. wyzej bylo miekcej... a nizej lodzio... Widzialem jak poza trasa jechal gosciu...Dziwilem sie ze nie sprawdzil sniegu bo NIE BYL MOKRY tylko zlodowacialy, i krecil ostro na krawedziach krotko... Na gorze mu szlo.. a 1/3 do trasy narciarskiej widac bylo nagle ze zmienil mu sie snieg na super twardy... i cial na sczescie dalej .. ostro... i daltego DOJECHAL. Jak stanal na krawedzi trasy to sie rozplaszczyl jak zaba.. bo Widac bylo ze ten 1/3 odcinek mu dal popalic, tym bardziej ze nie mial szans sie zatrzymac na nim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się ze znajomymi na KW (pt-nd), chciałem zarezerwować bilet a miła Pani powiedziała , że mają być jakieś zawody i anulowali im wszystkie bilety. Może ktoś z Was wie jak w takiej sytuacji wyglądą wjazd kolejką (czas oczekiwania) a może zostaje tylko podejście ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prognozom na onecie NIE DOWIERZAL... Wczoraj mialo lac i nie wiem co.. a BYL TO NAJ dzien narciarski moj w tym "sezonie".. Pogoda na Kasprowym zmienna zwykle jest. Pewnikiem Urafic mozna na nia tylko gdy pare dni z rzedu takowej jest...

zgadzam się w pełni no ale czegoś trzeba się trzymać. generalnie to są tylko prognozy a nie fakty i synoptyków zawsze coś zaskoczy. pozostaje nam tylko wiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Brac RU okupuje Krupowki i STOKI..:D Ciekawe gdzie jest tam legenda.... Bo maja jakas skale.. B, C do wiatru..... Jest opis... ale ta skala jest jakas taka nienumeryczna:P

B- восток czyli wschod Z- zапад czyli zachod c- север czyli polnoc ю- юг czyli poludnie Czasem sie jednak ten rosyjski przydaje;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku do dzisiaj padał śnieg, przejaśniało się trochę we wtorek i czwartek. Nasypało tyle, że starczy chyba do maja. Ratraki działają codziennie bez względu na warunki, ale tylko późnym wieczorem. Nie ma przebacz, jak przez noc sypie to rano jest kopny śnieg. W tygodniu nie było problemu z wjazdem na górę, jeśli tylko kolej chodziła to wjeżdżało się prawie bez czekania (jak na standardy kolejki na KW). Jak chmury się w końcu wyniosą znad Polski to na Kasprowym będą warunki miód-malina. Po raz kolejny sprawdza się teza, że najlepszym terminem na jazdę na tej górze to kwiecień :rolleyes: Generalnie to od poniedziałku do Zakopca powróciła zima i to taka na cztery fajerki. Po dzisiejszym ostatnim, pożegnalnym zjeździe na nartach dojechałem bez problemu do ronda, a na upartego mógłbym jeszcze dalej. W weekend prawdopodobnie będzie standardowy tłok, ale po niedzieli może być bombeczka, bo zapowiadają słonko. Nic tylko jechać. Ja się chyba o tydzień pospieszyłem z urlopem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie czekam na informacje jak było dzisiaj na KW tj .niedziela 25-03 :) wybieram sie w czwartek do soboty włącznie....mysle ze zmiana czasu niektórych wybiłą z rytmu i sie nieco spóźnili hihiihi do kolejki...pozdrawiam :D

To jest szansa że w czwartek możemy się spotkać:) będziemy z Jark-iem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obserwowałem prawie przez cały dzień obraz na http://narty.onet.pl...612,kamery.html i tylko około 14-tej pojawiła się mgiełka, ale tylko w okolicach szczytu. Poza tym było piękne słońce... aż żałuję, że nie mogłem pojechać. Pozostaj mieć nadzieję, że wraz z nadejściem cieplejszych kwietniowych dni ten śnieg nie stopnieje aż tak szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus 5;) SZREŃ... brrrr... No beton jest ciagle..;) Jak ktos narciochy ma super twardziochy i umie ich uzywac..;) No ale jak sie komus nartka powinie... na tym gipsie... to brrrrr. W Skalniatym Plesie dosypalo sniegu do 320 cm... Moglo by troche puscic.. Moze do slonka;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie czekam na informacje jak było dzisiaj na KW tj .niedziela 25-03 :) wybieram sie w czwartek do soboty włącznie....mysle ze zmiana czasu niektórych wybiłą z rytmu i sie nieco spóźnili hihiihi do kolejki...pozdrawiam :D

w sobotę mgła chodziła w dół i w górę , widoczność 20-30m, najlepsza pogoda była zanim kszesła zaczęły chodzić a w niedzielę ... niebo czyściutkie i lampa :) na prognozy bym nie liczył co innego może być w Kuźnicach a co innego na górze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukac prognoz dla DOŁU i dla GÓRY:P Są stacje meteo i na dole W zakopcu i Na Kasprowym:P W sensie kolejki jesli zapowiadaja wiatr, pd-zach.. to nastepnego dnia wieje...i raczej wagon nie pojedzie..:) Ja sie tak raz zrobilem .. piekna pogoda... sroda 7 marca... i co..? Wysiadam w Kuznicach.. i malo mi czupryny nie zwialo..Na Kotelnicy sie skonczylo (i tak dobrze ze bylo gdzie sie skonczyc.) Dzisiaj skonczylo by sie juz w knajpie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś (29.03.07) miałem przyjemność pośmigać na Kasporowym. Pogoda dopisała choć nad samym Zakopanem było ciemno jak w nocy. Jak na czwartek zaskoczyła mnie kolejka do gondoli. Ostatecznie wszystko poszłow miarę sprawnie i po 1.5 h czekania weszliśmy do wagonika. Trasy przygotowane jako tako. Gąsienicowy przy górze masakrycznie zmuldzony. Dosłownie wyglądało to jak schody. Pierwszy zjazd, bez rozgrzewki masakryczny. Potem już się człowiek do trasy przystosował. Kolejki przy krześle- praktycznie zero. Goryczkowa. Więcej ludzi ale przygotowanie sporo lepsze. W zasadzie nie licząc przewężeń muld brak. Kolejki do krzesełka na 5 minut. Nartostrada do Kuźnic w pełni przejezdna. Śnieg kończy się tuż przed dolną stacją gondoli:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...