Skocz do zawartości

Zakopane - Kasprowy


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Daj jakąś wskazówkę...

Oglądałem to zdjęcie już z 500 razy... Są tam pewne kształty, które mogą wywoływać pewne skojarzenia, ale to tylko domysły (nie można mieć pewność ponieważ zdjęcie jest bardzo niewyraźne).


Masz zdrowie tyle razy ogladac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASZ racje... Jest tam kozica...
Choc to 50% sukcesu:D

Pozdrawiam !
Zachecam do znalezienia 2giej polowy:D rozwiazania;)


Hmm czy chodzi tu o 2 kozice jak na zdjęciu :D ??? Czy znalazłem jeszcze coś innego :)

--- Co do wypowiedzi Wojtka, To mimo iz Kasprowy to moja ukochana góra i stoki :D To z Karnetami Dziennymi i popołudniowymi nie jest tak różowo. Dzienny kosztuje owszem bardzo drogo 90 zł. ale i tak mało kiedy idzie go kupić tak samo jak popołudniowy za 60 zł. Mi niestety nie udało się kupić podczas 2 wyjazdów ani jednego ani 2 karnetu. Obsługa tłumaczy się tym ze ma zakaz sprzedawania karnetów bo w kazdej chwili moze byc, wiatr zła pogoda i ludzie żadają wtedy zwrotów. Rozumiem co się dzieje w górach i ze pogoda może być świetna i za 5 minut zmienia sie w niedowytrzymania (Na Kasprowym to standart) ALE:
1. Prosilismy kilkakrotnie o mozliwosc sprzedazy jednego lub drugiego karnetu nawet na własną odpowiedzialność, i oczywiście odpowiedz NIE!!
2. Trzeba kupować 10 przejazdowe karnety lub pojedyńcze które jak kazdy wie tanie nie są.

-Niewiem czy w dzisiejszych czasach niemożna ustalić czegoś takiego ze karnet kupuje sie i nie mozna go oddac chociaz po ostatnich zmianach tez to jest dla mnie nie zrozumiałe bo dlaczego niema być zwrotów? Mozna przeciez np. co godzine zmniejszac wartość karnetu o np. 20 zł. czyli jezdzilem 2 godziny to dostane w razie złych warunków i zamkniecia krzeseł 50 zł???

Suma sumarum bedąc ostatnio zabrakło mi pieniędzy bo obliczyłem ze wydam 90 zł a niestety na Kasprowym nigdzie kartą nie zapłacisz.:):eek:

Załączone miniatury

  • i125639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewien kształt, który przypomina ludzką postać (cień na śniegu - a być może ktoś tam leży pod śniegiem ... )

Dołączona grafika

...

-Niewiem czy w dzisiejszych czasach niemożna ustalić czegoś takiego ze karnet kupuje sie i nie mozna go oddac chociaz po ostatnich zmianach tez to jest dla mnie nie zrozumiałe bo dlaczego niema być zwrotów? Mozna przeciez np. co godzine zmniejszac wartość karnetu o np. 20 zł. czyli jezdzilem 2 godziny to dostane w razie złych warunków i zamkniecia krzeseł 50 zł???
...


Hmmm właścicielem tych wyciągów są Polskie Koleje Linowe, więc...

Twoja wersja z 2 kozicami jest raczej bardziej prawdopodobna ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....
Nie myslalem mowiac szczerze ze to zdjecie wywola taka burze..:P
Kolega z tym cieniem czy KIMS na sniegu to zdecydowanie PRZEKOMBINOWAL:D
Kolega KNEISSL DOKLADNIE wskazal kozice.
Mam uch zblizenie wiec postaram sie zamiescic w wolnej chwili;)
Notabene, na innym zdjeciu udalo mi sie uwiecznic mini stadko: W sumie szly sobie pod gore 4 sztuki;)

Pozdrawiam Wszystkich:D
Kneissl ma duze piwo (jak sie spotkamy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na zdjęcie w powiększeniu i spotkanie na Kasprowym :D :P Wojtek też dobrze kombinował jakiegoś zarysu ludzikowego idzie się tam dopatrzeć :D . Te Kozice zauwazyłeś dopiero po powrocie na zdjęciu czy juz Live wiedziałeś oco chodzi :P ??? Kasprowy THE BEST!:) :P Witam co myślicie o jakimś większym spotkaniu w tym roku???? Termin 1 lub 2 week-end marca. Dlaczego Kasprowy: -raczej pewny jeszcze śnieg (a wiadomo jak z nim w tym roku jest), długie trasy i każdy trafi bez problemu. Widze że jest tu dużo osób z Południa i można to nawet zorganizować w 1 dzień (Sobota), rano przyjazd, wieczorem powrót. Kto bedzie chciał zostanie dłużej. Coż myślicie o tej ideii? Narazie to tylko pomysł, zobaczymy jak bedzie ..... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na zdjęcie w powiększeniu i spotkanie na Kasprowym :D :P Wojtek też dobrze kombinował jakiegoś zarysu ludzikowego idzie się tam dopatrzeć :D . Te Kozice zauwazyłeś dopiero po powrocie na zdjęciu czy juz Live wiedziałeś oco chodzi :P ??? Kasprowy THE BEST!:) :P

No DYĆ wlasnie o to idzie.. ze Prezgladalem ja- moi znajomi te zdjecia PARE RAZY! i dopiero pare miesiecy pozniej NAGLE mnie szoknelo przez pzypadek... Zaczalem sie przygladac na innych zdjeciach... i BYLO dziwo! Troche jestem chory, ale postaram sie jak najszybciej umiescic to zdjecie z bliska;) Pozdrawiam:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że przekombinowałem.... i to nieźle ;) W każdym razie gratuluję zwycięzcy - faktycznie można się dopatrzeć 2-giej kozicy (jest to trudniejsze, bo ta pierwsza którą zauważyłem stoi ponad skałą i jest wyraźny kontur na tle śniegu, ale ta druga jest na tle skały i tu jest już znacznie trudniej). Czekam z niecierpliwością na oryginalne zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy na Kasprowym da się gdzieś zostawić plecak z butami, czy trzeba z nim jeździć? Na takiej Szymoszkowej, to mają przechowalnię za 3 zł...

Podobno na górze i na dole Kasprowego są przechowalnie (nie potwierdzam tego na 100%) ale słyszałem, że zawsze przy dolnej stacji Goryczkowej leży góra plecaczków i worków z butami :) I tak Ci przecież butów nikt nie zakosi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na górze i na dole Kasprowego są przechowalnie (nie potwierdzam tego na 100%) ale słyszałem, że zawsze przy dolnej stacji Goryczkowej leży góra plecaczków i worków z butami :) I tak Ci przecież butów nikt nie zakosi :P

Ja juz 10 lat zostawiam na goryczkowej i jeszcze nikt mi nic nie zakosił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy na Kasprowym da się gdzieś zostawić plecak z butami, czy trzeba z nim jeździć? Na takiej Szymoszkowej, to mają przechowalnię za 3 zł...

U góry na Kasprowym przy Pizzerni, po prawej stronie (koło tablicy z informacjami o trasach) jest przechowywalnia nart, plecaków, butów itp. Koszt za przechowanie nart to 2zł. , wydaje mi się ze plecaki są także w tej cenie :) Jedynie Snowboardy zostawia się chyba za 3 zł. Także niema problemu :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bywalców jak sprawa wygląda z kolejkami na wjazd (bo znane one są na całą Polskę) tzn wiem że można sobie podejść ale wybieram się tam z dziewczyną nie wiem czy ona dała by rade, toteż pytam o której warto wybrać się do Kuźnic , tak żeby ew stać godzinę a nie 3 jak to podobno się zdarza:( zaznaczam że mam zamiar jeździć w zbliżającym się tygodniu więc już po feriach liczę że będzie ciut luźniej:)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rano to o której?bo jeśli o 7 czeka się 2 godziny to masakra:(a wcześniej niż o 7 to nie bardzo wyborażam sobie być bo i tak aby być na tą godzinę trzeba wstać o 6:( chyba jednak narty na plecy i wybiorę się pod górę

Najlepsze rozwiazania to z buta na goryczkowa. Powinniscie sie uwinąc w 50 min. Odrazu bedziecie miec rozgrzewke i kase w kieszeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze w realiach Kasprowego 2 godziny to nie jest tragedia ale z drugiej strony to dużo jak na i tak b. wczesną godzinę (praktycznie trzeba się zwlec z łóżka nie poźniej niż o 6) , ale ciekaw jestem drugiej sprawy mianowicie w jaki sposób określić (oczywiscie mniej więcej) czas oczekiwania , jestem w Kuźnicach patrze kolejka (to oczywiste) ale skąd mam w sumie wiedzieć czy czeka się z niej 1 godz, 2 czy może 3 i wtedy wybrać się na pisze pod górę (macie jakieś sposoby na określenie długości oczekiwania)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Byłem na Kasprowym w sobotę. W kużnicach ok 10:00(zabalowaliśmy dzień wczśniej) kolejke oceniam tak na ok 2-3h. Niestey plan legł w gruzach bo nie chodziła goryczkowa!!!! Postanowliśmy wejść na gąśienicową, wejście z dwójką zupełnych żółtodzibów(na piwko du morowańca szli) zajęło jakieś 2h. Warunki w kotle gąsienicowym bardzo dobre szkoda tylko że na górze była mgła widoczność na ok 10-15m. Na koniec dodam tylko warto było!!!!!!!!!!!!!!! Kasprowy rządzi!!!!!!!!!!!!!:D jeszcze a propos rezerwacji trzeba ją zrobić max do 14:00 poprzedniego dnia.:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Nie bluźnij! Nachylenie stoku musi być obliczane na podstawie długości w poziomie a do jej obliczenia wystarczy elementarna znajomość matematyki. Pamiętajmy, że liczymy średnie nachylenie i zawsze możemy skorzystać z twierdzenia Pitagorasa, które zbyt trudne do zapamiętania przecież nie jest a pierwiastek, to chyba wiekszość ludzi potrafi obliczyć... I właśnie ze względu na prostotę obliczeń stosuje się podawanie nachylenia w procentach. Jeżeli ośrodek nie podaje nachylenia w stopniach, to już trzeba uciec się do "wyższej matematyki" i procenty zamienić na stopnie korzystając z arcus tangensa. Oczywiście w praktyce, przy krótkich i płaskich wyciągach, dla wielu długość trasy po stoku czy długość w poziomie bywa tożsama, ponieważ w znikomy sposób wpływa na parametry, tj. stopnie i procenty. Zapamiętajmy raz na zawsze: nachylenie 100% to kąt 45 stopni i basta! Stok na długości poziomej 100 m idzie 100 m w górę. I tłumaczmy to każdemu, który myśli inaczej, ponieważ tkwi on w wielkim błędzie. :) A wracając do meritum dyskusji, to słusznie zauważył Senior, że w oznakowaniu tras skalą trudności, bierze się pod uwagę nie tylko nachylenie średnie ale także maksymalne oraz inne parametry mogące wpływać na trudność: zalesienie, zabudowania czy też ukształtowanie terenu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Skończmy już tę dyskusję, bo wątek miał być o Kasprowym i to nie miejsce na takie spory. Można założyć osobny wątek n/t sposobów obliczania procentowego nachylenia stoków. Chciałem tylko powiedzieć, że nie podważam takiego czy innego sposobu obliczania (skoro coś jest przyjęte, to należy to stosować)... pisałem tylko o moich wątpliwościach co do prawidłowości i sensowności niektórych założeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...