Skocz do zawartości

Wierchomla


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Ostatnie 3 dni starego roku tam spędziłem:D Niestety na samym końcu trzeba uważać bo jest trochę stromiej (i trzeba docisnąć krawędź), a wystają czasem kamienie:( (Chyba będe miał wklejke:( ) Gdyby pajace ze szkółki narciarskiej dosiadały się do pozostałych narciaży to było by zajefajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Wierchomla- rewelacja jak dla mnie. Nie ma tam dużego tłoku przy wyciągach- jeździ się a nie stoi w kolejce:D . W tym sezonie mają powstać nowe wyciągi łączące Wierchomlę i Muszynę- no a z Muszyny na Jaworzynę Krynicką tylko 8 km. Tak więc sezon zapowiada się ciekawie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak dla mnie to tam nie ma gdzie jezdzić... Te trasy są praktycznie płaskie...Jedynie jest jeden orczyk na samym dole po lewej stronie-idzie się pobawić ale strasznie krótka trasa... Ni jeszcze jedno-tam nie ma sklepu!! Mieszkałem praktycznie przy samym wyciągu i nie było gdzie kupić cos do picia-tylko bary!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok jest dość zróżnicowany tak więc można tam poszaleć carvingowo (i tu polecam ostatni wyciąg nazwa Frycek 825 m – niestety talerzykowy) ale można też pojeździć typowo rekreacyjnie (wyciąg krzesełkowy chociaż ostatni fragment stoku dość ostry- razem krzesło 1600m)W sumie 6 wyciągów o różnej trudności. Dużą zaletą ośrodka w Wierchomli są stosunkowo nieduże kolejki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja dodam coś od siebie. Na Wierchomli jest tylko jedna trasa godna uwagi - główna. Niestety końcowy odcinek jest beznadziejny - tzn. kończy się pod samym wyciągiem dużym spadkiem. Jest mało miejsca dla oczekujących w kolejce do krzesła - efekt jest taki, że wszyscy stoją w wielkim ścisku i depczą sobie narty nawzajem. Do tego co jakiś czas jakiś oszołom robi przecinkę w tłumie oczekujących jak nie uda mu się wyhamować. :eek: Na Jaworzynie jest dużo większa kultura - ludzie do wyciągów stoją grzecznie w jednym ogonku. Kolejka do kanapy na Wierchomli przypomina otwarcie dużego hipermarketu - naprawdę szkoda nart i własnego zdrowia psychicznego. :mad: Na Wierchomli byłem jeden dzień i przez ten dzień moje narty dostały w d... bardziej niż przez trzy sezony użytkowania. Ślizgi porysowane przez niewidoczne kamienie lub bryły lodu tak, że musiałem stosować wklejki, dodatkowo porysowane z wierzchu przez innych narciarzy w kolejce pod wyciągiem. Nigdy więcej tam nie pojadę.

Co do ilosci miejsca pod wyciagiem to moze faktycznie troche malo, ale nie wiem bo bylem w tygodniu koncem marca wiec bardzo malo ludzi bylo. Jesli chodzi o stan trasy to az mi sie niechce wierzyc, jak ja tam bylem to bylo naprawde extra przygotowane, a co mnei zdziwilo to ratraki jezdzily nawet w dzien razem z narciarzami(malo rozsadne ale terasa super przygotowana), a stromszy odcinek pod koniec trasy jest bardzo fajny i dobrze ze jest tam niz jak by mialo go nie byc w ogole, chociaz przy duzej kolejce torche cie rozumiem ze moze byc tam nieciekawie. Kiedy w ogole byles w wierchmli bo moim zdanie od glownej trasy ciekawsze i to duzo sa nowe orczyki (od tamtego roku). Jedyne co mnei tam denerwuje to to ze krzeselko moglo by byc duzo szybsze bo strasznie sie wlecze, dlatego polecem te orczyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło w Wierchomli to totalna porażka tego ośrodka... Naprawdę, 20 minut jazdy na góre to już jest przegięcie. Akceptowanym czasem mogło by być 10-12 minut. I jeszcze jedno... Na cholere je tam wywlekli na tą polane, co sie jedzie 400m praktycznie po płaskim??? Nie potrafie sobie jakoś tego wytłumaczyć...:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...