Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#41 profesorfalken

profesorfalken

Użytkownik

• PipPipPip
  • 479 postów
  • Na forum od: 02.2010
85
  • Umiejętności: 7
  • Bydzia

Napisano 23 luty 2011 - 11:26

miałem taki problem ale sam sie rozwiazal kasa kasa kasa kupilem uzywany z allegro dobry z atestem niemiecki za 200 zl a nowe 1200 szukaj markowego

Chyba nie taki problem ma listek2000. Przeczytaj ze zrozumieniem jego wiadomość ;).

@listek2000
Jak jest możliwość, to spróbuj go zamontować i oceń "organoleptycznie" przed zakupem. 30 cm nie jest to dużo, ale warto to sprawdzić.
Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze a mistrzowie o śnieg.

#42 Jacek63

Jacek63

Użytkownik

• Pip
  • 60 postów
  • Na forum od: 03.2009
5

Napisano 23 luty 2011 - 14:50

Osobiście mam Thule Pacyfik 600 i mały osobisty wynalazek w postaci zamontowanego wewnątrz uchwytu na narty i wygody co nie miara.

#43 agaban6

agaban6

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 10.2010
5
  • Rokitnica

Napisano 23 luty 2011 - 16:36

witam ... niebawem wyprawa na narty i chcial nie chcial trzeba wreszcie tego boxa na dach kupic .
Krece sie kolo dwoch Skiboxow THULE
Wchodza do nich narty 180cm dlugosci
Oba maja dlugosc 196-206cm i tu mam pytanko dotyczace montazu na Skoda Fabia F2:
Trzeba je zainstalowac na maksymalnie do tylu ile pozwoli swobodne otwarcie bagaznika?
Co z antena radiowa? Wyprawa bez radia?
Kazdy z tych skiboxow bedzie wystawal ponad gorna krawedz przedniej szyby jakies maksymalnie 30 cm... czy to nie szkodzi?
Wiem chyba auto za krotkie...
bo gdybym chcial do krawedzi to tylko narty 150cm... to i po co box wtedy :)
dzieki i pozdr.

witam mi się wydaje że 30 cm to nie dużo ale jeśli jest taka możliwość to dlaczego nie przymierzyć, w miarę szeroko trzeba rozstawić belki poprzeczne i naprzód pozdrawiam

#44 Jacek63

Jacek63

Użytkownik

• Pip
  • 60 postów
  • Na forum od: 03.2009
5

Napisano 23 luty 2011 - 16:51

Sprzedawcy boxów mówią, że do długości nart trzeba dodać ok 50cm i wtedy wychodzi rekomendowana jego długość. A co do przepisów odnośnie długości to ma nie wystawać poza obrys pojazdu. Osobiście na Roomsterze mam Thule Pacyfika 600 190 cm i jest ok.

Użytkownik Jacek63 edytował ten post 23 luty 2011 - 17:02

#45 Szymon

Szymon

Użytkownik

• PipPipPip
  • 507 postów
  • Na forum od: 11.2006
404
  • Tomaszów Maz.

Napisano 23 luty 2011 - 17:51

Jak ktoś wcześniej polecam Mount Blanc Triton 450.

W stosunku do Thule ma moim zdaniem pewniejszy system mocowania do belek (zacisk jak pod siodełkiem rowerowym na dużym płaskowniku) i jest on stosunkowo płaski. W thule te pokrętła są za wysokie i utrudniają dobre wykorzystanie przestrzeni bagażowej.

Otwiera się tylko na jedną stronę co może być utrudnieniem dla osób niższych z wysokimi autami.

Wielokrotnie jeździłem z nim przez Niemcy utrzymując gdzie się dało 160km/h i nie pofrunął wystając ze 30cm przed linię dachu na sedanie.

Co do hałasu, to trzeba pamiętać, że wiele zależy od samochodu na jakim box jest zamocowany i od tego czy samochód bez boxu jest cichy.

Jeżeli ktoś mówi, że przy 150 nie słyszy szumu boxa to śmiem twierdzić, że szum samego auta przy tej prędkości zagłusza inne dźwieki. Ja na Volvo S60 szum boxa słyszę już od 100km/h albo i wcześniej, przy 160 jest dokuczliwy. Ale jeździłem też z Thule Spirit i szumiał podobnie.
Sądzę, że na kombiaku boxy są znacznie cichsze, na sedana nie ma cichych boxów w rozsądnej długości.

Jeszcze jedna uwaga - jeżeli ktoś nie użwywa samych belek bez boxa, nie ma sensu odczepiać box od belek, ja podwieszam go pod sufitem garażu razem z doczepionymi belkami - więc wszelkie systemy szybkiego montażu nie są wtedy żadnym atutem, spokojnie można wybrać box ze stałym ale za to solidnym mocowaniem.

#46 karmann

karmann

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2010
2

Napisano 19 październik 2011 - 15:33

dawno nikt sie nie wypowiadal to może ja "odgrzeje kotleta" :)
Jak uzytkownik wyzej napisał kazdy box jest slyszalny w samochodzie im wiekszy tym go bardziej slychac . Osobiscie mialem doczynienia z thule polar 700 i powyzej predkosci 120 km/h byl bardzo slyszalny ( auto honda civic ktora sama w sobie jest slabo wyciszona ) Dlatego wedlug mnie lepszym rozwiazaniem do przewozu nart sa uchwyty do nart montowane na belkach poniewaz:
1) sa zdecydownie cichsze niz boxy
2) szybciej sie je zakłada, zajmują mniej miejsca w garazu
Zaraz pewnie ktos napisze ze sól i warunki atmosferyczne mogą zniszczyc narty podczas podróży. Przewoziłem juz narty wielokrotnie na takim bagazniczku i zadnych zniszczen nie zauwazyłem oprócz tego ze po podrozy narty trzeba bylo przetrzec mokra szmatką. Zresztą nie wiem jak wy ale ja zmieniam narty co 2 lata i uwierzcie mi ze sol narcie nie straszna

#47 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • Umiejętności: 1
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 19 październik 2011 - 16:46

ze sol narcie nie straszna

straszna,nie straszna/dyskusyjne/-można folią 'strecz' owinąć wiązania,a nawet całe narty i problem zanieczyszczenia wogóle znika.....a folię później do kosza.Jedyny problem-to trzeba ją zabrać ze sobą na podróż powrotną.

#48 darekdarek

darekdarek

Użytkownik

• PipPip
  • 136 postów
  • Na forum od: 02.2009
21
  • Umiejętności: 3
  • 3city+

Napisano 19 październik 2011 - 19:19

Co jest cichsze box czy uchwyty?
Ja mam dokładnie odwrotne odczucia . Jak jeździłem z uchwytami na narty to strasznie szumiało , pęd powietrza przechodzi przez każdą szparę . Jak jechałem z wypożyczonym boxem wydawało mi się , że było znacznie ciszej. Faktem natomiast jest ,że z uchwytami wjadę do garażu a z boxem już nie.

#49 [email protected]

[email protected]

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 10 styczeń 2012 - 23:05

Co jest cichsze box czy uchwyty?
Ja mam dokładnie odwrotne odczucia . Jak jeździłem z uchwytami na narty to strasznie szumiało , pęd powietrza przechodzi przez każdą szparę . Jak jechałem z wypożyczonym boxem wydawało mi się , że było znacznie ciszej. Faktem natomiast jest ,że z uchwytami wjadę do garażu a z boxem już nie.

To zależy jakim jedziemy autem (sedan/kombii, suv), jaki mamy typ bagażnika bazowego, typ uchwytów na narty (bardziej opływowe) albo wreszcie typ boxa.

Ja z kolei widzę nieznaczną różnicę na spalaniu ok. 0,3-0,5l między uchwytem narciarskim a boxem na korzyść uchwytu.
Poza tym z uchwytem można trochę wicej cisnąć niż z boxem.
Generalnie polecam bagażniki bazowe aero np. wisbar aero o konstrukcji skrzydła. Do tego jak zamontuje się odpowiedni uchwyt narciarski czy box to będą niżej i tym samym parametry oporu powietrza bryły auta będą znacznie lepsze - niższe spalanie / mniejszy chałas itd.

#50 kapitanmx

kapitanmx

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 10.2011
0

Napisano 10 styczeń 2012 - 23:33

To zależy jakim jedziemy autem (sedan/kombii, suv), jaki mamy typ bagażnika bazowego, typ uchwytów na narty (bardziej opływowe) albo wreszcie typ boxa.

Ja z kolei widzę nieznaczną różnicę na spalaniu ok. 0,3-0,5l między uchwytem narciarskim a boxem na korzyść uchwytu.
Poza tym z uchwytem można trochę wicej cisnąć niż z boxem.
Generalnie polecam bagażniki bazowe aero np. wisbar aero o konstrukcji skrzydła. Do tego jak zamontuje się odpowiedni uchwyt narciarski czy box to będą niżej i tym samym parametry oporu powietrza bryły auta będą znacznie lepsze - niższe spalanie / mniejszy chałas itd.

Swego czasu jechałem 230km/h z boxem dachowym i nie było żadnego problemu poza dosyć dużym hałasem.

#51 mifilim

mifilim

Użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 12.2009
6
  • polska

Napisano 11 styczeń 2012 - 00:05

dokładnie! dlatego nigdy nie jeździłem z boxem. teraz natomiast wybrałem autko "narciarskie" i pakuję nartki do środka.
PS żal mi wszystkich posiadaczy ogromnych SUVów, którzy jeszcze dokładają sobie boxa (bo bagażnik mały) i sięgają do niego z taboretu na stoku:)

#52 Ewa_Rafał

Ewa_Rafał

Użytkownik

• PipPip
  • 141 postów
  • Na forum od: 02.2011
17
  • Umiejętności: 6
  • Koszalin Slupsk

Napisano 11 styczeń 2012 - 21:37

ja mam Thule Atlantis 200 i jestem bardzo zadowolony. auto praktycznie pali tyle samo może 0.5 l więcej. założenie czy zdjęcie boxa zajmuje dosłownie minute.

#53 listek2000

listek2000

Użytkownik

• Pip
  • 41 postów
  • Na forum od: 11.2007
7
  • Łódź

Napisano 11 styczeń 2012 - 22:18

a ma ktos thule dynamic 800 lub 900 i jakie wrazenia? pozdr.

#54 Ewa_Rafał

Ewa_Rafał

Użytkownik

• PipPip
  • 141 postów
17
  • Koszalin Slupsk

Napisano 12 styczeń 2012 - 19:14

jak kupisz płaski to po za 3 parami nart juz więcej nie włożysz. a tak można dopakowac na górę wszystkie lekkie rzeczy. spalanie jest i tak ok 1litra na 100 większe.

#55 damek

damek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 538 postów
  • Na forum od: 11.2008
70
  • Nysa

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:08

faktycznie chyba zmienię box na uchwyt - przekonałeś mnie:D
przecież takiej różnicy nie da się zauważyć.
weź pod uwagę różne jakościowo paliwa na różnych stacjach, różne warunki atmosferyczne itp. nie wspomnę o tym, że nie ma opcji abyś cała trasę pierwszym i drugim razem przejechał identycznie - i to wystarczy aby taka różnica w spalaniu się pokazała
czasami lepiej coś przemyśleć zanim się palnie takie głupstwo.

apropos uchwytu (być może to już było nie czytałem całości wątku) ale zanim się na niego zdecydujecie weźcie pod uwagę fakt jak podczas deszczu wypłukuje się smar z wiązań, a następnie w jego miejsce wciska piasek - więcej chyba dodawać nie trzeba.

#56 pietiagoras

pietiagoras

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 04.2011
0
  • Wwa

Napisano 04 luty 2012 - 12:44

Właśnie wróciłem - naprędce kupiony tani czeski uchwyt na narty + folia stretch + taśma klejaca (najlepiej gruba srebrna). Daje radę, tylko czasem trzeba poprawić folie taśma a na mrozie ta ostatnia się już tylko rwie a nie odbija i nie klei. Wzięcie belki z folią to żaden problem jak dla mnie.
Głośno? Na pewno słyszalnie. Jestem może przewrazliwiony ale same belki thule aero ja słyszę od 70km/h (duże kombi). Ale i tak ciszej niż rowery ;)
Spalanie z uchwytem - na moje oko 0,5l/100km, ale... nie przekraczalem praktycznie 120km/h. Chwilowe zużycie już przy 120 jest juz sporo wyższe niż bez belek i bagażnika.
Na pewno box lepszy, nawet podjezdzajac na stok narty są schowane. Tyle ze poza zakupem trzeba go jeszcze gdzieś trzymać.

#57 Piotr_67

Piotr_67

Użytkownik

• PipPipPip
  • 386 postów
  • Na forum od: 07.2010
283
  • Bytom

Napisano 21 czerwiec 2013 - 09:26

A mnie udało się znaleźć niezależne badania prowadzone na boxach większości znanych marek przez ADAC.
Sami oceńcie wyniki, nikt nic nie kombinował, bo to niezależna instytucja a nie materiały reklamowe koncernów.......

To fajnie, że znalazłeś.
Szkoda tylko, że podałeś to w linku do sklepu:(
Nie chcę być piewcą teorii spiskowych, ale wygląda to jak wygląda.
Poza tym te testy są z roku 2007, więc asortyment się trochę zmienił.

Pozdrawiam

#58 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2283 postów
1486
  • Rumia

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:37

Jako uzytkwnik Mont Blanca i Thule mogę powiedzieć że -
Mont Blanc w moim przypadku spory bo Triton 650 ltr jest sztywniejszy od Thule 450 ltr (nie pamietam nazwy ) . Specjalnie nie huczy i nie hałasuje ale coś go tam słychać . Jeździłem z nim z predkosciami do 170 km /h egzamin zdał. Jedyna rzecz która lepsza jest w Thule to system zamykania i cały zamek łącznie z kluczem . Klucz jest większy łatwiej go chwycić i przy zamykaniu boxa odnosi się wrażenie że zamek wraz z mechanizmem jest jakby lepiej wykonany. O pojemnosciach i kształtach rozwodził się nie bede ale MB lepiej mi pasuje gdyz jest duzo wiekszy bardziej płaski i dłuższy . Thula zabierałem awaryjnie i lądowały tam tylko jakies bagaże gdy trzeba było .
Do MB nieraz nie dwa pakowałem 14 par nart, jakieś torby, jedzenie i mniejsze pakunki :)
Podsumowując obie firmy sprzedają bardzo dobre produkty i chyba już tylko kwestie estetyczno finansowe powinny mieć wpływ na finalny wybór bagażnika.
  • elan71 podziękował za tę wiadomość

#59 JG77

JG77

Użytkownik

• PipPipPip
  • 569 postów
  • Na forum od: 01.2011
172
  • Gliwice

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:51

Mam Thule Spirit 760 i tak,super wygląda i jesta bardzo opływowy i niski a i tak mam 1.5-2 litrów większe spalanie i hałas ,który pojawia się tak od 80km/h ,cudów nie ma opór jest wyraźnie większy i to czuć a szczególnie w autach benzynowych ,mam Mazdę 6 więc i tak cały zestaw jest niski ale mimo to spalanie znacząco podskoczyło.W tym roku będę woził narty wewnątrz bo i tak sam przeważnie na nie jeżdżę a jak się trafi wyjazd w wię kszym gronie to go założę oczywiście z powodów czysto ekonomicznych bo wygoda to jest wielka ,można pójść po nartach na basen ,pizzę a nawet nie targać nart na noc do hotelu ale jest to okupione właśnie hałasem i wyższym spalaniem.

#60 Piotr_67

Piotr_67

Użytkownik

• PipPipPip
  • 386 postów
  • Na forum od: 07.2010
283
  • Bytom

Napisano 02 lipiec 2013 - 11:16

Mam Thule Spirit 760 i tak,super wygląda i jesta bardzo opływowy i niski a i tak mam 1.5-2 litrów większe spalanie i hałas ,który pojawia się tak od 80km/h ,cudów nie ma opór jest wyraźnie większy i to czuć a szczególnie w autach benzynowych......

Fakt, spalanie mam większe o około 1l/100km (atlantis600).
Co do hałasu, to najgłośniejsze były belki (oryginalne Thule).
Obecnie po zmianie samochodu i tym samym belek hałas wydatnie się zmniejszył.
Belki mam Mont blanc takie jak Thule aero.
Poprzednie Thule miałem stalowe i miały one takie wycięcia służące do regulacji rozstawu baz.
Niestety Thule nie dało do nich zaślepek i huczały jak diabli - grały jak Wojski na rogu.
Sprawdź czy też nie masz niezaślepionych rowków;)

Pozdrawiam

PS:wszystkie dane dla prędkości <=120km/h;)