Skocz do zawartości

Jurgów-Ski


luceks

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki w Jurgowie świetne,zresztą pogoda idealna na narty,nie wiele osób dzisiaj i sztruksik cały czas:) Otwarte wszystkie trasy,oprócz tej nowej,ma ruszyć na Święta. Będzie to dość fajne urozmaicenie choć tak naprawdę 'na oko' tej nowej trasy będzie pewnie z 600m,trochę stroma ale czy czarna od razu..wydaje się podobne nachylenie jak początek w Limanowej lub końcówka na Mosornym w Zawoi,obie czerwone:) Oby tylko nie zrobiła się druga Białka z kolejkami do krzesła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

To może ja uściślę - do Bachledowej doliny jest dokładnie 19km , w każdym razie tyle mój licznik wskazał ;) w zeszłym sezonie karnety całodniowe były po 16,50 a w tym sezonie bodajże 17 euro , co do tras i przygotowania , to zdecydowanie więcej jak w Jurgowie i znacznie lepiej przygotowane !

Tutaj ceny http://www.skibachle...anovka/?lang=pl

Ok wszystko się zgadza widzę, że w tym roku podnieśli ceny, ale jak mieszkasz w Zdiarze to dostajesz 10 % rabatu na skipass.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To co się działo dzisiaj w Jurgowie to trudno opisać słowami. Trasa praktycznie cała w muldach, od dołu do góry, nie wiem czy tak ją rozjeździli czy ratrak dawno już tamtędy nie jeździł. Stan miej więcej na godzinę 12.


Nie rozumiem dlaczego się dziwisz,świeży śnieg padał od wczoraj w górach i prawie cały dzień dzisiaj,nie ma takiej technicznej możliwości żeby przy takim ruchu nie powstały kopce...pierwszy raz w górach jesteś czy co...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się działo dzisiaj w Jurgowie to trudno opisać słowami. Trasa praktycznie cała w muldach, od dołu do góry, nie wiem czy tak ją rozjeździli czy ratrak dawno już tamtędy nie jeździł. Stan miej więcej na godzinę 12.

Nie zdziw się jak się zaraz dowiesz, że nie jesteś prawdziwym narciarzem jak nie umiesz docenić dobrodziejstw takich wspaniałych warunków :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się jak się zaraz dowiesz, że nie jesteś prawdziwym narciarzem jak nie umiesz docenić dobrodziejstw takich wspaniałych warunków :D.


Ej no... Bez przesady :D... Nikt, przynajmniej ja, tak nie powie.. tylko... W życiu każdego narciarza przychodzi taki moment, że musi... :D... że zaczyna szukac nierówności na stoku lub poza stokiem :D... bo równy stok zaczyna być nudny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no... Bez przesady :D... Nikt, przynajmniej ja, tak nie powie.. tylko... W życiu każdego narciarza przychodzi taki moment, że musi... :D... że zaczyna szukac nierówności na stoku lub poza stokiem :D... bo równy stok zaczyna być nudny...

Wiesz może moje zamiłowanie do równych stoków bierze się stąd, że dawniej to muldy były normą, a już szczególnie na Kasprowym gdzie przybierały postać stada przerośniętych krów :D. Pewnie dla większości tutaj to już zupełna prehistoria ale równych stoków to wtedy praktycznie nie było. Zresztą w ogóle stoków w dzisiejszym rozumieniu u nas nie było :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jurgowie ruszył nowy wyciąg orczykowy. Teraz można już zjeżdżać praktycznie po całej górnej polanie. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów w sobotę tj. 21.01 ma ruszyć trasa nr 5 (czarna).

Trasę nr 5 to ja ruszyłem w niedzielę :) ale było bosko puch ponad kolana,dobrze ,że jej nie przygotowali bo była zabawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czy ktoś coś wie o pracach przy nowych krzesłach w Jurgowie?
http://www.skiforum....1741#post461741
http://www.hawran.pl/
Pozdrawiam
Tadek

PS.
Mała prośba do adminów:
Myślę, że stacja w Jurgowie zasługuje na porządny temat w dziale: Katalog ośrodków narciarskich - Polska - Małopolska. Bo jak na razie pałęta się gdzieś w dziale - ogłoszenia.... :eek: Oczywiście zawartość tego wątku należy tam przenieść... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Jeździliśmy dziś z rodziną w Jurgowie. Śniegu całe mnóstwo, trasy dobrze przygotowane. Czarna "5" dobrze przygotowana (i pusta), około 13-14 zaczęły się robić muldy, więc jeszcze więcej frajdy z jazdy. Na "3" trochę lodu na górze i umiarkowana ilość ludzi. Po południu wyszło słoneczko i zaczęły się wspaniałe widoki.

 

Jedyny zgrzyt, to zakup karnetu narciarskiego. Kupowałem go rano, taką ala sezonówkę (14 dni w sezonie), i chciałem dostać drugą za darmo dla mojego dziecka (3,5 roku). Pani w kasie stwierdziła, że nie może mi jej wydać bo nie widzi dziecka. Po rozmowie z kierownikiem stwierdziła, że wydrukuje karnet, ale wyda mi go jak pokażę jej dziecko. O 13:00 dostałem karnet (dziecko pokazałem). Po czym, Pani dopytywała jeszcze czy to na pewno to dziecko będzie jeździć na tym karnecie. Dla mnie sytuacja niezrozumiała, bo przy przechodzeniu przez bramkę, widać kto się posługuje karnetem. Przecież gdybym zamówił go on-line z wysyłką do domu, to jakbym miał pokazać dziecko?    


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

I ponownie zawitałem do Jurgowa. Oficjalne otwarcie ośrodka odbyło się 14 grudnia, my zawitaliśmy 15.12.

 

Ludzi bardzo mało, warunki bardzo fajne, ośrodek cały czas się jeszcze naśnieża, ale można już pojeździć. Czarna jeszcze nie gotowa, czerwony FIS (jeszcze zamknięty) pewnie potrzebuje jeszcze 3-4 dni intensywnego śnieżenia. 

 

Pozdrawiam

K.M.

 

P_20171215_142351.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś był ostatnio? Na co można liczyć? Jak czarna? Wybiera się ktoś może jutro?

Witam

 

Byłem wczoraj. Od dwunastej do czwartej. Czarna była całkowicie trawiasta, śladu śniegu, to jest wystawione na południe.  Nawet nie było najgorzej, tak mniej więcej w środku stoku widać było miejscami zabrudzony glebą śnieg. Dół, od połowy szczególnie przy lasku(po prawej stronie pierwszego krzesła) bardzo dobry. Wyjeżdżając drugim krzesłem miało się z góry jeszcze dodatkowy kawałek płaskiego, w stronę talerza.

 

Warunki całkiem niezłe, jak na pogodę w ostatnich dniach. Dzisiaj powinny były być znacznie lepsze, bo mogło napadać ok. 20 cm świeżego. W Konikach od połowy nocy nasypało w ciągu 12 g prawie 15-20 cm. Tam powinno nieco więcej. Jutro będą warunki optymalne, słońce wiatr z południa, ale nie za silny. No i ten świeży śnieg. W niedzielę i poniedziałek załamanie pogody,  Możliwy nawet deszcz w Jurgowie.

 

Parking absolutnie pełny, ale na stoku jakiejś ciżby nie było. Niestety odczekiwałem swoje na pewne rozluźnienie. Inaczej nie jadąc absolutnie prosto w dół była mała szansa, by nie być trafionym. Jak to mówią-normalka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 
Byłem wczoraj. Od dwunastej do czwartej. Czarna była całkowicie trawiasta, śladu śniegu, to jest wystawione na południe.  Nawet nie było najgorzej, tak mniej więcej w środku stoku widać było miejscami zabrudzony glebą śnieg. Dół, od połowy szczególnie przy lasku(po prawej stronie pierwszego krzesła) bardzo dobry. Wyjeżdżając drugim krzesłem miało się z góry jeszcze dodatkowy kawałek płaskiego, w stronę talerza.
 
Warunki całkiem niezłe, jak na pogodę w ostatnich dniach. Dzisiaj powinny były być znacznie lepsze, bo mogło napadać ok. 20 cm świeżego. W Konikach od połowy nocy nasypało w ciągu 12 g prawie 15-20 cm. Tam powinno nieco więcej. Jutro będą warunki optymalne, słońce wiatr z południa, ale nie za silny. No i ten świeży śnieg. W niedzielę i poniedziałek załamanie pogody,  Możliwy nawet deszcz w Jurgowie.
 
Parking absolutnie pełny, ale na stoku jakiejś ciżby nie było. Niestety odczekiwałem swoje na pewne rozluźnienie. Inaczej nie jadąc absolutnie prosto w dół była mała szansa, by nie być trafionym. Jak to mówią-normalka.
 
Pozdrawiam


Przypomnij gdzie pisałeś o jakichś slalomkach, że wymagające? Dzięki za info. Zapytam o logistykę w Jurgowie, gdzie się zatrzymać i gdzie jeździć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij gdzie pisałeś o jakichś slalomkach, że wymagające? Dzięki za info. Zapytam o logistykę w Jurgowie, gdzie się zatrzymać i gdzie jeździć?

Witam

 

Pierwszego zdania nie bardzo rozumiem. Ja o slalomkach pisałem wiele razy, w różnym kontekście. Można nocować w Jurgowie. Tuż obok Jurgowa jest wieś Brzegi. Z Jurgowa przekraczając most na Białce jedzie się przez Brzegi(miejscami b stromo) do szosy Bukowina, Głodówka, Łysa Polana. Dwukrotnie wczoraj jechałem tamtędy po syna, który się pluskał Bukowinie. Po opadach dobrze  tu mieć łańcuchy, lub jadąc do Bukowiny, cofnąć się do ronda, za Białką Tatrzańską. Piękne pejzaże na Wysokie Tatry. Jeździ się w Jurgowie, Białce Tatrzańskiej(wiele różnych stoków, stoki w Bukowinie i okolicy,  Małe Ciche, okolice Poronina, Zakopane.. To wszystko jest blisko. Tylko niestety korki. Bo zdaje się, że pół Polski  tu  przyjechało. Lekki horror na drogach.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...