Skocz do zawartości

Jurgów-Ski


luceks

Rekomendowane odpowiedzi

... ALE ... byłem w Jurgowie przez 2 lata 4 razy i ANI RAZU nie zaznałem "przygotowanej" trasy. Były tylko zlodowaciałe muldy i między nimi kopy ciężkiego śniegu. Można zjechać albo "wyślizganą" trasą pomiędzy muldami, licząc na wyhamowanie przed siatką na dole, albo szukać "trasy alternatywnej".

Bardzo "ciekawie" piszesz tylko szkoda, że brakuje podstawowych szczegółów takich jak np. godziny w których odwiedzałeś Jurgów. Niestety w godzinach późno popołudniowych/wieczornych większość stoków nawet w Białce jest mocno "zmęczonych". Także informacje, które podałeś można napisać o większości (każdym?) stoku w PL :). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dzis tu rozpoczalem sezon. Bardzo pozytywne wrazenia, podobne do opisanych wyzej. Jedna nowoczesna kanapa 4-osobowa i orczyk. Szeroka dosc dluga trasa z kilkoma wariantami. Glownie czerwona z odcinkami niebieskimi. Nie ma tloku na trasie, nawet przy pelnym oblozeniu wyciagow. Podobno piekne widoki, ale nie mglem ich docenic, bo sypalo caly dzien. Wlasciwie brakuje jednego: przyzwoitego barku, gdzie moznaby cos zjesc i napic sie. Prowizoryczny, zatloczony namiot nie jest w stanie go zastapic. Mam nadzieje, ze wlascicielom nie przyjda glupie pomysly do glowy, by dobudowac jeszcze jeden, dwa wyciagi i zamienic dosc bezpieczna trase w wawoz rozpedzonych i caly czas zagrazajacych sobie zderzeniem obiektow, jak to sie stalo np. w Kasinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Byłem wczoraj, padął śnieg z deszczem. Na początku było bardzo ciekawie, trasa dosyć dobrze przygotowana. Niestety później, w miarę napływu zjeżdżających śnieg się skluszczył i powstały wertepy + muldy= nie dało się normalnie skręcać, bo narty haczyło. Parking ogromny, ludzi tak sobie (od 10.30 czekanie pod orczykiem 10-15 min., pod kanapą prawie od razu). Gastronomia - nic szczgólnego, mało miejsca w ocieplonym iglo piwnym, reszta miejsc siedzących na zewnątrz. Stok ma niezły potencjał, ale tylko w dobrych warunkach śnieżnych, niestety preferuję trochę dłuższe trasy 1300 m. PS- niebieska trasa to jakaś błazenada, w górnej partii stoku trzeba się odpychać kijkami i rozpędzać nartami żeby "dotrzeć" do części pochyłej. Tak jak ktoś powiedział, dla biegaczy w sam raz ;)

Użytkownik alvaro99 edytował ten post 28 luty 2010 - 09:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
co prawda jeszcze nie ten sezon, ale jest się z czego cieszyć Centrum Rekreacji i Wypoczynku "Hawrań" z siedzibą w Jurgowie w dniu 27.09.2010 roku podpisało umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego o dofinansowanie Projektu pt.: Rozbudowa stacji narciarskiej "Hawrań" w Jurgowie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 3. Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.1 Rozwój infrastruktury turystycznej, Schemat C: Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa. Całkowita wartość Projektu wynosi 23.309.073,26 złotych, z czego wydatki kwalifikowane wynoszą 20.604.464,95 złotych. Instytucja Zarządzająca przyznała dofinansowanie w kwocie 5.000.000,00 złotych, co stanowi 24,27 % wydatków kwalifikowanych. Dofinansowanie będzie pochodziło w 85 % z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w 15 % z Budżetu Państwa. W ramach Projektu Rozbudowa stacji narciarskiej "Hawrań" w Jurgowie zaplanowano wykonanie następujących zadań:
  • Budowa wraz z wyposażeniem karczmy – karczma o powierzchni 780 m. kw. z możliwością obsługi ok. 300 osób.
  • Naśnieżenie i oświetlenie dodatkowego stoku – zaplanowano wykonanie dodatkowego stoku z wraz oświetleniem, monitoringiem i naśnieżaniem.
  • Rozbudowa stoku – obejmuje niwelację terenu, odprowadzenie wód z całości stoku i obsianie trawą.
  • Zagospodarowanie terenu – odnosi się do budowy kanalizacji sanitarnej o długości 1500 m oraz ustawienia koszy na śmieci, co poprawi estetykę całej stacji.
  • Monitoring i zabezpieczenie stoku – cały stok będzie zabezpieczony siatkami zabezpieczającymi oraz specjalnymi materacami na słupy, rozbudowany zostanie także system monitoringu wraz kamerkami na całym stoku.
  • Budowa parkingu – poprawiona zostanie nawierzchnia i oznakowanie parkingu.
  • Budowa wypożyczalni nart i punktu serwisowego – powstanie wypożyczalnia nart (pow. 150 m kw.) wraz ze sprzętem do wypożyczalni i sprzętem serwisowym, powstanie także Dyżurka toprowska i punkt informacyjny.
  • Zakup sprzętu do obsługi stoku – obejmuje zakup ratraka, 2 skuterów śnieżnych oraz 15 szt. armatek śnieżnych
  • Budowa nowej kolei – powstanie kolej linowa, krzesełkowa, 4-osobowa, o długości 900 m i przepustowości 2400 osób/godzinę.
Zakończenie prac przewidziano na 30.05.2012 roku. źródło http://www.hawran.pl/ a tu nowa karczma http://www.hawran.pl...zualizacja.html lobię ten stoczek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam troche inny temat czy moze ktos z was wynajmowal domek w Rzepiskach nie daleko jurgowa mam kilka pytan pozdrawiam

Ja wynajmowałem , jeśli mogę w czymś pomóc to pytaj ! P.s Była to kwatera u "Polki" .

Byłem wczoraj, padął śnieg z deszczem. Na początku było bardzo ciekawie, trasa dosyć dobrze przygotowana. Niestety później, w miarę napływu zjeżdżających śnieg się skluszczył i powstały wertepy + muldy= nie dało się normalnie skręcać, bo narty haczyło. Parking ogromny, ludzi tak sobie (od 10.30 czekanie pod orczykiem 10-15 min., pod kanapą prawie od razu). Gastronomia - nic szczgólnego, mało miejsca w ocieplonym iglo piwnym, reszta miejsc siedzących na zewnątrz. Stok ma niezły potencjał, ale tylko w dobrych warunkach śnieżnych, niestety preferuję trochę dłuższe trasy 1300 m. PS- niebieska trasa to jakaś błazenada, w górnej partii stoku trzeba się odpychać kijkami i rozpędzać nartami żeby "dotrzeć" do części pochyłej. Tak jak ktoś powiedział, dla biegaczy w sam raz ;)

Jeśli Jurgów jest dla Ciebie zbyt krótki to proponuję Wierchomlę na bank będziesz zadowolony ! Aha co do górnej niebieskiej to jakiś dziwny przypadek musiałeś mieć z tym odpychaniem na kijkach , jeżdżę w Jurgowie odkąd istnieje ta stacja i nigdy nie odpychałem się kijkami , być może masz narty kolego nie posmarowane lub trafiłeś na pogodę nie odpowiednia do smaru ! .

W odróżnieniu od Kotelnicy jednakowóż widać pozytywną korelację między sprzętem a techniką jazdy (jak na ilość ludzi na slalomkach itp w Białce na czerwnych orczykach i 'trzynastce' slalomek w bród - ale mało kto umie ich używać).

I nic w tym dziwnego , bo ludzie traktują slalomki jako narty które same powinny jezdzić , nic bardziej mylnego , według mnie slalomka nadaje się jedynie na tyczki i nic po za tym , w innym przypadku śmiganie na slalomkach cały dzień to jest po prostu czysta głupota i niszczenie stawów kolanowych jak i biodrowych ! .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam w jurgowie najlepsza jazda po 17 jak ludzie juz maja dosc i stok jest pusty czasmi jezdziłem sam przed 22 ale to w środku tygodnia tylko wieczorem jak jest zimno to człowiek zamarza na krzesełku A co do niebieskiej na górze to bez przesady moze nie osiaga sie zawrotnych predkosci ale nigdy nie odpychałem sie kijkami a tez bywam tam prawie od początku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też bardzo lubię to miejsce. Ciekawe gdzie oni chcą postawić tę kolej?

znasz stacje, to tak .... górna stacja tego nowego krzesła ma byc, kilka metrów od górnej stacji, istniejącego wyciągu krzesełkowego ... tam gdzie jest teraz punkt widokowy dokładnie to trasa (nowa) i krzesło, będą równolegle do tego płaskiego odcinka trasy, która jest na górze - dwa lata temu Halny, połamał tam troszkę drzew tam jest kawał stoku do zagospodarowania kojarzysz, czy namieszałem ? jarek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek ... chyba będzie jeszcze w tym roku częściowo pod istniejącym krzesełkiem z dojazdem do dolnej stacji, od drugiej strony w stosunku do tego co jest obecnie ... ludziom będzie łatwiej zbierać, gogle, telefony, kijki etc. - spadające z kanap :)

Ale tam pod krzesłami to z lewej strony była taka dość pionowa ściana i ogólnie ten docinek to taki stromy i coś tam sadzili z tego co kojarzę ale jak powstanie było by gites ramones ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek ... chyba będzie jeszcze w tym roku częściowo pod istniejącym krzesełkiem z dojazdem do dolnej stacji, od drugiej strony w stosunku do tego co jest obecnie ... ludziom będzie łatwiej zbierać, gogle, telefony, kijki etc. - spadające z kanap

Kiedy się jedzie krzesełkiem to widać coś jakby trasę pod spodem - zastanawiałem się co to jest, wglądała fajnie stromo na tym odcinku. Gdzieś w połowie długości krzesła linie się przecinają - trasa prawie gotowa, bez inwestycji ale... zima tam była nędzna śniegowo, więc wystawały jakieś trawy, krzaki itp. - być może to problem z naśnieżaniem jest jakąś przeszkodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak byłem ostatnio w jurgowie i z dołu wygląda już na przygotowana ta trasa pod kanapą i dojazd do niej z prawej strony patrząc z dołu A co do nowych wyciągów to planują tam nie jeden ale to kwestia czasu i funduszy . Gorzej z karczmą bo na razie to same fundamenty stoją i wątpię żeby wyrobili się na sezon chyba że na ferie a nie ma tego okrąglaka tak że kiepsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram Twoja prośbę podpisuję się pod nią obydwoma rękami a nawet nogami w butach narciarskich .... Prosiłbym Gąskę o definicję muldy popartą najlepiej jakimś zdjęciem , bo za cholery nie widziałem tam nigdy muld , chyba , że ktoś za muldę traktuje lekki nasyp po kilku smigach buhahahaha to przyznaję muld tam od pierona jest :D . Gąska przejedz się proszę do Suchej Doliny lub tak gdzie wcześniej napisałem to pojmiesz dopiero co znaczą muldy , bo teraz to robisz jakąś krecią robotę temu świetnemu stokowi , kurczę wielokrotnie jezdziłem do samego zamknięcia doprawdy bajeczny stok , ale jak widać co nie którzy nie umieją tego docenić :) Na poparcie swojej tezy mogę nawet wysłać na PW zdjęcia z wieczornych nartowań . Pozdrawiam .

Rozumiem że teraz mam te zdjęcia zrobić - hospody pomyłuj - jak się czyta takie coś ;):). Nie znamy się, nie wiesz jakie mam doświadczenie, ile lat już jeżdżę więc daruj sobie rady na temat gdzie mam jechać i co zobaczyć. Stok jest świetny i bardzo często wieczorami pusty szczególnie po sezonie. Z tego też powodu jak mniemam zbyt wcześnie zamykany - w dużym stopniu winię za to olewanie przez właścicieli stanu trasy. Ty sobie jak dla mnie możesz definiować muldy jak Ci się żywnie podoba dla mnie jest to nieistotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie napewno jest wiele do poprawy w Jurgowie, a i na przewyższeniu 200metrowym rewelacji nie da się osiągnąć, jednak jak na Polskie warunki, a szczególnie podhala, które raczej składa się z pagórków niż gór, to Jurgów jest jednym z najlepszych w tym regionie stoków. Przy tym nachyleniu trasy są dobrze utrzymane. Dotychczas problemem głównym była tylko jedna możliwość dojazdu do krzesła - poprzez dość ostry odcinek i tam faktycznie muldy popołudniami były spore, ale i tak w mojej ocenie nie jakieś straszne. Jak otworzą trasę pod krzesłem to zapewne będzie trochę lepiej. Oby Jurgów po budowie nowego krzesła nie stał się kilkakrotnie przetłoczonym stokiem jak to ma miejsce w nudnej i płaskiej Białce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że teraz mam te zdjęcia zrobić - hospody pomyłuj - jak się czyta takie coś ;):). Nie znamy się, nie wiesz jakie mam doświadczenie, ile lat już jeżdżę więc daruj sobie rady na temat gdzie mam jechać i co zobaczyć. Stok jest świetny i bardzo często wieczorami pusty szczególnie po sezonie. Z tego też powodu jak mniemam zbyt wcześnie zamykany - w dużym stopniu winię za to olewanie przez właścicieli stanu trasy. Ty sobie jak dla mnie możesz definiować muldy jak Ci się żywnie podoba dla mnie jest to nieistotne.

Z tego co piszesz to jezdzisz już tam tyle lat , że chyba masz jakieś zdjęcia ? ,sam sobie zaprzeczasz w tym co piszesz ....jednym razem nadajesz , że stok kiepski zle przygotowany muldy itd. a za chwile piszesz cyt: Stok jest świetny i bardzo często wieczorami pusty szczególnie po sezonie. Z tego też powodu jak mniemam zbyt wcześnie zamykany , więc się zdecyduj kolego co Ty w ogóle chcesz . Prawdziwy narciarz nie dopatruje się kilku muld tylko jezdzi w każdych warunkach , tylko laik szuka wymówek czy pretekstu by mieć usprawiedliwienie na brak umiejętności w nartowaniu .... nie obchodzi mnie ile ty jezdzisz i mam to serdecznie gdzieś , ale być może jakbyś pojechał w kilka miejsc innych,to byłbyś bardziej obiektywny . Pozdrawiam i mniej krytycyzmu życzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jezdzisz już tam tyle lat , że chyba masz jakieś zdjęcia ? ,sam sobie zaprzeczasz w tym co piszesz ....jednym razem nadajesz , że stok kiepski zle przygotowany muldy itd. a za chwile piszesz cyt: Stok jest świetny i bardzo często wieczorami pusty szczególnie po sezonie. Z tego też powodu jak mniemam zbyt wcześnie zamykany , więc się zdecyduj kolego co Ty w ogóle chcesz . Prawdziwy narciarz nie dopatruje się kilku muld tylko jezdzi w każdych warunkach , tylko laik szuka wymówek czy pretekstu by mieć usprawiedliwienie na brak umiejętności w nartowaniu .... nie obchodzi mnie ile ty jezdzisz i mam to serdecznie gdzieś , ale być może jakbyś pojechał w kilka miejsc innych,to byłbyś bardziej obiektywny . Pozdrawiam i mniej krytycyzmu życzę .

A więc "prawdziwy narciarzu" powiem Ci, że nie ma sprzeczności w tym co piszę :). Stok i otoczenie jest bardzo fajne ale zupełnie czym innym jest stok i otoczenie, a czym innym jego zagospodarowanie i utrzymanie (że też muszę tłumaczyć takie oczywistości) :rolleyes:. "Tam" nie jeżdżę tyle lat, bo sam jeszcze nie tak dawno robiłem reportaż ze stawiania słupów wyciągu krzesełkowego więc nie dało się, nawet gdybym był takim "prawdziwym narciarzem" gierojem co to żadne warunki mu nie straszne ;). Kibicuję i kibicowałem tej stacji choć szkoda mi trochę "industrializacji" tego miejsca, które od wielu lat odwiedzam i jako dziką enklawę bardzo sobie ceniłem. Jeśli już jednak je zagospodarowali to nie chcę żeby to miejsce się kompromitowało przez amatorskie wręcz przygotowanie tras. I podziela to zdanie wielu moich znajomych. BTW: wielu z nich to "laicy" którymi jak wnoszę z Twojego tonu gardzisz, a dzięki którym, dzięki temu że tu do nas przyjeżdżają - takie stacje właśnie powstają. Pozdrawiam i więcej szacunku dla bliźnich życzę :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jest według mnie bezproduktywna i nieobiektywna , Ty twierdzisz , że Jurgów jest beeeeeeeee , a ja mam wprost odmienne zdanie , mam również wielu znajomych którzy odwiedzają namiętnie tą stację i chwalą ja bardzo .... po prostu miałeś pecha trafić przypuszczam na roztop gdzie w takich warunkach momentalnie śnieg zjeżdża i robisz z tego wielkie Halooooo. Prosiłbym innych narciarzy o wypowiedzenie się w temacie Jurgowa i panujących tam warunków (jakość i przygotowanie stoku jak i jego wytrzymałość ) było by również świetnie gdyby ktoś był w stanie porównać Jurgów pod względem przygotowania do innych stacji o podobnych warunkach . Od siebie mogę dodać , że w tym sezonie 2009/10 najlepiej przygotowaną stacją jaka miałem okazję odwiedzić była to Limanowa-Łysa Góra a następnie Jurgów , Krynica , Kluszkowce , Wierchomla , Czarna Góra , Palenica ....wymieniłem tylko te większe stacje . Pozdrawiam i proszę o posty odnośnie Jurgowa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się kiedyś spotkamy w Jurgowie bo też często tam bywam i staram się jeżdzić po 17 a w tedy to ludków zliczysz na dwóch rękach i to jest super zero kolejek i ludzi na których musisz uważać bo zawsze skręcą w inną stronę niż na to wygląda. Jedyny minus to taki że jak jest naprawdę zimno to na krześle nie pojedziesz normalnie raz prawie się cały odmroziłem Co do muld i lodu to wieczorem przeważnie dopiero zdarza mi się pociąć długim skrętem i wątpię żebym dał rady przy wymuldzonym stoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...