Skocz do zawartości

Czym się różnią poszczególne typy nart oraz pytanie o freestyle/freeride.


Kuba K.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule, byłbym bardzo wdzięczny za wyczerpujące odpowiedzi, bo szczerze powiem, że na stronie http://www.skionline.pl/ nie jest to za dobrze wytłumaczone: - Cross - Allround - All Mountain Prosiłbym o charakterystykę i opis każdego typu nart. Mam także pytanko, czy istnieje może narta, która będzie spełniała wszystkie poniższe warunki: - freestyle - freeride - jazda po ubitych stokach Pytam, ponieważ 2 dni temu wróciłem z Białki Tatrzańskiej i chciałem spróbować co nieco w snow parku w Kotelnicy :P (bez ochraniaczy, bo nie mialem). Miałem wypożyczone narty salomon Streetracer 600 no i jak tylko wjechałem na barierkę (pierwszy raz w życiu) to oczywiście się wywaliłem, a przy okazji poczułem jak krawędzie chaczą o metalowe rurki pomiędzy tym materiałem poślizgowym. Zastanawia mnie jak są zbudowane narty freestylowe, czy one nie mają krawędzi czy co? Bo przyznam, że mi to przeszkadzało, chociaż może się nie znam. Dlatego zastanawiam się czy mogą być takie uniwersalne narty, ponieważ na stoku krawędzie są potrzebne i to dobrze naostrzone (no moje byly troche tępę, ale dało się jeździć). @edit Aha, zapomniałem dodać, że niestety nie zdążyłem zakupić sobie butów i jeździłem w niedopasowanych. Tak więc, możliwe że miało to jakiś wpływ na moją jazde i odczucia z nią związane. Ale zaciskałem zęby i czerpałem przyjemność z jazdy Zastanawiam się nad tymi bucikami, bo Salomony generalnie jak przymierzam to są dobre. Oczywiście bym musiał je wczesniej przymierzyć. Tylko ta cena ... A może ktoś z Was może się o nich wypowiedzieć? http://www.salomon.c...p?idProduct=594 Proszę Was o odpowiedzi. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam. Kuba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także pytanko, czy istnieje może narta, która będzie spełniała wszystkie poniższe warunki: - freestyle - freeride - jazda po ubitych stokach Pytam, ponieważ 2 dni temu wróciłem z Białki Tatrzańskiej i chciałem spróbować co nieco w snow parku w Kotelnicy :P (bez ochraniaczy, bo nie mialem). Miałem wypożyczone narty salomon Streetracer 600 no i jak tylko wjechałem na barierkę (pierwszy raz w życiu) to oczywiście się wywaliłem, a przy okazji poczułem jak krawędzie chaczą o metalowe rurki pomiędzy tym materiałem poślizgowym. Zastanawia mnie jak są zbudowane narty freestylowe, czy one nie mają krawędzi czy co? Bo przyznam, że mi to przeszkadzało, chociaż może się nie znam. Dlatego zastanawiam się czy mogą być takie uniwersalne narty, ponieważ na stoku krawędzie są potrzebne i to dobrze naostrzone (no moje byly troche tępę, ale dało się jeździć).

oczywiście znajdziesz taką narte-ale lepiej mieć dwie pary-jedną do charatania na boksach, drugą na głebszy snieg i chopki...jak chcesz jedną to np public enemy k2.....a krawedzie narty fs oczywiście mają(niektóre nawet podwójne)-tylko zazwyczaj nikt ich nie ostrzy, przynajmniej pod butem-żeby się nie wżynały w boksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Krajak']Pytanie jak w tytule, byłbym bardzo wdzięczny za wyczerpujące odpowiedzi, bo szczerze powiem, że na stronie http://www.skionline.pl/ nie jest to za dobrze wytłumaczone: - Cross - Allround - All Mountain Prosiłbym o charakterystykę i opis każdego typu nart. dla mnie wyrozniam narty zawodnicze na gleboki snieg/freeride park/freestyle na muldy i reszta: te wszystkie allmountain,crosses etc; te 50/50 30/70 itd o dupe potluc takie podzialy; oczywiscie daje to jakies takie wyobrazenie co kupujesz ale w duzej mierze jest to belkot reklamy. te narty "universalne" tak w zasadzie niczego nie robia dobrze... Mam także pytanko, czy istnieje może narta, która będzie spełniała wszystkie poniższe warunki: - freestyle - freeride - jazda po ubitych stokach NIE MA sa narty bardziej lub mniej jadace dany teren lub typ skretu ale naprawde universalnej nie ma. w obecnej podazy ktos kto jezdzi w roznych warunkach ma 2-3 pary, niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ale słyszałem, że jeśli chodzi o freeride i freestyle to z powodzeniem mozna uzywac do tego 1 pary nart ? Aha i może ktoś mi coś napisze o tych BUTACH :P Pozdrawiam serdecznie Kuba

to zalezy;sa narty do "sztuczek" w glebokim sniegu o konstrukcji twin tips (mantra) gdzie pojedziesz switch bez problemu w parku tez ale juz nie tak jak typowe do snowpark ktore sa mniej taliowane i nieco krotsze a na salomonach sie nie znam wiec nie bede ci macic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy;sa narty do "sztuczek" w glebokim sniegu o konstrukcji twin tips (mantra) gdzie pojedziesz switch bez problemu w parku tez ale juz nie tak jak typowe do snowpark ktore sa mniej taliowane i nieco krotsze

Dzieki bardzo za odpowiedz, ale mialbym wielka prosbe, zebys napisal to w formie dla zupelnego laika :) Pozdrawiam Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedz, ale mialbym wielka prosbe, zebys napisal to w formie dla zupelnego laika :) Pozdrawiam Kuba

sprobuje wiec freestyle taki typoway to narty w tzw parku;porecze, stolu, hopki itp. do park uzywa sie nart stosunkowo nie za szerokich i malo taliowanych z wiazaniami przesunietymi do przodu w sto sdo klasycznej pozycji. typowy przedstawiciel tej grupy to dogen volkl'a. praktycznie kazda freestyle ma konstrukcje twin tips; czyli pietka jest podobna a czasami identyczna jak dziob freeride to jazda poza trasa; narta sto sszeroka o taliowaniu zdecydowanym ale nie za duzym jak np w SL od kilku lat zauwaza sie tendencje laczenia freestyle w jezdzie poza trasami; wtedy potrzeba barty szerokiej ale takze o konstrukcji twin tips czy to troche wyjasnia?? napisz jezeli masz pyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ale słyszałem, że jeśli chodzi o freeride i freestyle to z powodzeniem mozna uzywac do tego 1 pary nart ? Aha i może ktoś mi coś napisze o tych BUTACH :P Pozdrawiam serdecznie Kuba

...no na upartego można-napisałem Ci że znajdziesz bo moim zdaniem np taka nartka salomona "gun"05/06 z 90mm pod butem by się do tego nadawała...a co do bucików-to tych foili nie kupuje się w sklepie tylko na allegro(stoja po 600-700zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo serdecznie ! :) Tez dopiero teraz spojrzalem ze na allegro sa za 600 zlotych te buciki :P Pojade kiedys do W-wy i je przymierze. Tak bardzo chciałem spróbować freeride, ale w Polsce nie ma niestety do tego warunków :( Chyba bede sobie musial zaaplikowac jakies nartki na stok ubity i do parku, są może takie ? A może podpowiecie gdziem ozna w Polsce freeride uprawiac, to bylbym duzo bardziej zadowolony z inych nartek :D Pozdrawiam serdecznie Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak bardzo chciałem spróbować freeride, ale w Polsce nie ma niestety do tego warunków :( 2.Chyba bede sobie musial zaaplikowac jakies nartki na stok ubity i do parku, są może takie ? 3.A może podpowiecie gdziem ozna w Polsce freeride uprawiac, to bylbym duzo bardziej zadowolony z inych nartek :D Pozdrawiam serdecznie Kuba

ad1.eeeeeee ad2.kup sobie te public'i z k2-bedziesz zadowolony p.s. poza tym nie wiem skąd to wrażenie że na nartach do parku nie można jeździć po ubitym stoku-przecież park to też ubity stok-ma pewno ciężej się na nich skręca, bo dobiera się je znacznie dłuższe niż slalomówki i mają zazwyzaj promień skrętu ok.20m-ale jeździc po trasach na nich też można spokojnie ad3.http://www.skiforum....ead.php?t=11984 http://www.skitury.f...-tatrach,9.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...