Skocz do zawartości

Karnety pytanie !!!


Patyczok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W piatek po raz pierwszy jade na narty. Mam pytanie odnosnie karnetow. szukajac info o stokach w cennikach byly podane ceny za karnety punktowe i czasowe. Jak to jest? czy musze wykupic karnet czasowy za kozystanie ze stoku i punktowy za wyciag? Ja to tak zrozumialem nie wiem czy dobrze. Prosze o uswiadomienie :) dzieki z gory :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Masz do wyboru :) Czasówka to karta która daje ci możliwość zjeżdżania na stoku za np. 50 zł od 9 do 14. I możesz sobie jeździć ile chcesz płacą za wyciag ( tzw przy barierkach ) Karta na pkt. to tzw taryfa. Płacisz za ilość wjazdów. Np. życzysz sobie 10 wjazdów tj np. 50 pkt. Barierka automatycznie pobiera po 10 pkt :) Masz jedną kartę. Albo tą czasową albo na punkty :) Dlatego jeżeli na stoku jest dużo osób to lepiej brać na punkty, ponieważ punkty można wykorzystać na drugi dzień lub w następnym miesiącu. Czasówka ma wytyczone godziny, no chyba że bierzesz tygodniówkę :) Pzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :D :D :D To juz wszystko czaje ;) A co polecicie osobie ktora narty widziala tylko w TV ;> Punktowy czy czasowy ;>

myślę, że na początek spróbuj punktowego, bo zjazd na dół zamie Ci trochę czasu ;) ale wszystko zależy od ośrodka, w którym będziesz jeździł czy będą kolejki, jak szybko się będziesz uczył. Myślę, że po pierwszym dniu zorientujesz się, co bardziej się opłaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naliczanie punktowe zawsze wychodzi drożej ale ma też swoją zaletę że: a) jeśli stwierdzisz że nie ma sensu jeździć bo np. za dużo ludzi B) albo warunki sa kiepskie c) albo jak Ty np. stwierdzisz że jeżdżenie na nartach to strata czasu (ani się waż tak powiedzieć;)) to niewykorzystane punkty na karcie punktowej można z powrotem zamienić w gotówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jestes wstanie zjechac wiecej razy w czasie karnetu nic bys musial przeznaczyc na tyle samo zjazdów z punktów bierz czasowy. jako poczatkujacy nie ejstes tego wstanie zrobic wiec bierz punktowy Trzeba wiedziec w jakim sie jest terminie - jak termin ferii - duzo ludzi, kolejki ogromne - punkty Jak ludzi malo, duzo jazdy - calodniowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . gaz napisałeś krótko i na temat ze swojej perspektywy . Natomiast w przypadku kolegi , który zaczyna dopiero przygodę z narciarstwem uważam , że wyłącznie punktowy i to też , nie od razu . Za podchodzenie na "oślej łączce " nie trzeba przecież płacić :)

Całkowicie się z tobą zgadzam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...