Skocz do zawartości

Czyszczenie gogli


Nikko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem - chodzi o czyszczenie wewnetrznej strony gogli. Mam tam teraz takie mini-zacieki i zastanawiam sie czym to wyczyscic. Pewnie po prostu powiecie, ze odpowiednia sciereczka. Niestety, mam juz traume zwiazana z czyszczeniem gogli. Otoz rok temu, jak specjalna sciereczka do gogli czyscilem je w srodku, zarysowalem szybke. Jako ze to byly nowe gogle (wiem, bywam pedantyczny) wpadlem w panike. Tylko dzieki mojemu zmyslowi dyplomatycznemu udalo mi sie je wymienic na nowe u sprzedawcy powolujac sie na wade fabryczna (niektorzy nazywaja to "wciskaniem kitu", ale punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia). Ale od tej pory obchodze sie z nimi jak z jajkiem i boje sie je czyscic od wewnatrz. Stad moje pytanie - jak wy czyscicie gogle od srodka aby ich nie porysowac? Jakims preparatem? No i czy ktos tez mial taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nikki ! Tak,tak - miałem taką sytuację.Nawet zniszczyłem świetne gogle czyszcząc zbyt "agresywnie". Nowe,które kupiłem,czyszczę pod bieżącą dość ciepłą wodą ,uprzednio ( na zwilżoną szybkę) pocieram "umydlonym" palcem .Dokładnie płukam ciepłą wodą .Nie wycieram ! Po płukaniu energicznie potrząsam i czekam ,aż same wyschną.(Z dala od źródła ciepła,aby nie powstały zacieki i plamy !) Życzę powodzenia i ciepło pozdrawiam - Marcin .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odgrzeje temat :) Mam gogle UVEXA z dwoma szybkami w instrukcji jest, że należy je czyścić po bieżącą wodą co też zrobiłem i........... o zgrozo woda dostała się miedzy dwie szyby :eek: czy to normalne czy reklamować?

Witam. Reklamować!!! Powinny one być zespolone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - chodzi o czyszczenie wewnetrznej strony gogli. Mam tam teraz takie mini-zacieki i zastanawiam sie czym to wyczyscic. Pewnie po prostu powiecie, ze odpowiednia sciereczka. Niestety, mam juz traume zwiazana z czyszczeniem gogli. Otoz rok temu, jak specjalna sciereczka do gogli czyscilem je w srodku, zarysowalem szybke. Jako ze to byly nowe gogle (wiem, bywam pedantyczny) wpadlem w panike. Tylko dzieki mojemu zmyslowi dyplomatycznemu udalo mi sie je wymienic na nowe u sprzedawcy powolujac sie na wade fabryczna (niektorzy nazywaja to "wciskaniem kitu", ale punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia). Ale od tej pory obchodze sie z nimi jak z jajkiem i boje sie je czyscic od wewnatrz. Stad moje pytanie - jak wy czyscicie gogle od srodka aby ich nie porysowac? Jakims preparatem? No i czy ktos tez mial taki problem?

Ja używam specjalnych sciereczek do okularów ale nie te suche co dają producenci tylko takie w zamknięciu hermetycznym nawilżone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...