Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Lądek Zdrój - Stacja Narciarska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 _tomek

_tomek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 622 postów
  • Na forum od: 01.2008
170
  • Umiejętności: 8
  • Legnica / Złoty Stok

Napisano 15 styczeń 2012 - 00:50

Byłem dzisiaj. Warunki kiepskie minus...brak śniegu. Chodzi tylko środkowy talerzyk, przy orczyku trawa jeszcze wystaje.
Trasa to takie zagrody jak widzicie, 10-20m szerokości. Pod nartami zbrylony lód na który napadało trochę świerzego śniegu.

Jak spadną temperatury to jest szansa, że się naśnieżą, bo stawy pełne, a armatki rozstawione.
Na razie ratrak nie bardzo ma po czym jeździć.

Dołączona grafika

#22 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 326 postów
  • Na forum od: 11.2007
164
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 06 marzec 2012 - 20:08

Stacja cały czas żyje. Dzisiaj od rana trochę chmur ale z każdą godziną słońce aż do zachodu, górowało nad Lądkiem.
Warun na stoku twardy, jazda na okręta.
Podczas jazdy wieczornej odpalili naśnieżanie.

PozdRo.

#23 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 134 postów
  • Na forum od: 02.2012
37
  • Umiejętności: 5
  • Wroclaw

Napisano 20 styczeń 2013 - 09:12

Stację polecam - dbają, naśnieżają, ratraki 2 razy dziennie. Dla rodzin, początkujących bardzo fajny stok. Stok o długości 750 dla średnio zaawansowanych. Zawsze naśnieżone, przygotowane trasy, naprawdę można się najeździć. Brak kolejek. Dla dzieci jest wyciąg tak z pasem (dziecko się trzyma i podjeżdża do góry), widziałam że też z niego korzystają osoby dorosle uczące się. Na oko taki wyciąg do nauki ma jakies 150 m. Ceny bardzo dobre - przykładowo dla rodziny 3 osobowej 110 zł za cały dzień, 80 zł za 3 godziny etc. Dla 4 osobowej rodziny - cały dzień za 125 zl, 3 godziny za stówkę.
Gdzie znajdę niższe ceny? Często tam jeździmy. Jest wypożyczalnia i restauracja, czasem też jest otwarty dodatkowy grill bar i restauracja rybna (w jednym).
Minusy - strome i nieposypane podejście na stok, nieprzygotowane przejścia między kasą, restauracją, można się wywalić i jest ciasno.
Generalnie bardzo polecam - ceny super, przygotowanie stoku bardzo dobre, jest co jeść, są parkingi, stacja przyjazna rodzinom.

#24 hierro4

hierro4

Nowy użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 12.2012
40
  • Oleśnica

Napisano 01 luty 2013 - 23:16

Stacja w Lądku jest dla mnie bardzo ważna, gdyż tu nauczył się jeździć mój syn, a i ja po wielu latach rozbratu też stanąłem tam na narciarskie nogi. Zawsze lubię tam wracać, gdyż mimo, że tras po 2 km tam nie znajdę, to jest tam wiele rzeczy, których tak często brak innym. Po pierwsze właściciel. Każdy kto odrobinę przyjrzał się temu, jak ta stacja działa zauważył, iż facet, który rokręcił różne biznesy na wysoki poziom wymaga bardzo dużo nie tylko od innych ale i od siebie. Daje przykład pracownikom, jak z łopatą podsypuje śnieg na podjazd, czy zapina ludzi pod orczyk lub talerzyk. Mimo, że nie ma tam typowo górskich warunków śniegowych bos nie szczędząc grosza jak wielu innych białego puchu robi tyle, aby starczyło na tygodnie bez naturalnego śniegu i mrozu. Na każdym kroku widać zaangazowanie i pasję. Świetna szkółka narciarska Słonia "Sudety Sport", tak samo wypożyczalnia i knajpa pracują z pełnym zaangażowaniem. Bardzo porządnie przygotowane trasy i jedno z nielicznych miejsc, gdzie wobec braku tysięcy ludzi na stoku mozna nawet 2 godziny pojeździć na "sztruksie". Trasa najdłuższa 600-700 m. bardzo urozmaicona i do samego dołu można ostro poginać. O cenach już pisano - taniej nigdzie indziej chyba nie ma. Mam wrażenie, iż dla pięknego, acz cholernie zaniedbanego Lądka stacja ta robi bardzo wiele dobrego i można tam teraz przyjeżdżać tam nnie tylko na legendarne dancingi i uzdrowiskowe frykasy. Z tego co wiem bos, chce tam wydłużyć trase o 300-400 metrów do góry i zbudować kanapę. Warto aby wszyscy w tym rejonie mu w tym pomogli, bo wtedy będzie to stacja pełna gębą a korzyśc dla miasteczka ewidentna. Na koniec o czymś co ma Lądeka w zasadzie jego okolica, co można nazwać jako skarb. Jakieś 5 km jadąc z Lądka w kierunku Javornika w czeskiej wsi Travna znajduje sie magiczne miejsce "Restaurace U Oravcu". Czas i ceny zatrzymały sie tam ze 30 lat temu. Pyszne, tradycyjne czeskie potrawy. Ludzi prawie tam nie ma (wioska zresztą wygląda na wyludnioną) stąd pan Petr (bardzo sympatyczny pan z brodą a la Jozin) w oczekiwaniu na klienta czasem rąbie sobie drewienka siekierą za chałupą i jak pojawi się gość głównie "z Polsko" idzie pitrasić. Dzisiaj tam byłem wracając z Czarnej Góry i pan Petr mówił, że przyjaciół "z Polsko" coś ostatnio troche mniej bo korona droższa. Jeśli jedziecie z rejonu Stronia czy Lądka wielkim skrótem przez Javornik do Paczkowa musicie wpaść do "Restaurace U Oravcu". Pan Petr na pewno się ucieszy. .

#25 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 134 postów
  • Na forum od: 02.2012
37
  • Umiejętności: 5
  • Wroclaw

Napisano 10 luty 2013 - 18:32

Dzięki za informacje - na pewno tam wpadniemy (mam na myśli "U Orawcu")
A Lądek - cóż, tak się składa że tam najczęściej wracamy, chyba się uzależniliśmy czy co? :) Stok bardzo fajny, bardzo!

#26 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2045 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 20 październik 2013 - 22:28

Zdjęcia z budowy kolej linowej w Lądku, pochodzą z fejsa Lądka z 4 września

1157638_605349869517406_954112716_n.jpg

1235998_605349856184074_1335448135_n.jpg

1208690_605349839517409_1977213719_n.jpg

#27 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
  • Na forum od: 12.2007
336
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 20 październik 2013 - 22:50

ja jakoś na fejsie ostatnio szukałem ich i są, ale posty chyba mają z grudnia, nic takiego nie znalazłem...

#28 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2045 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 20 październik 2013 - 23:00

O proszę, a dziś już słupy stoją: wygląda na 4 sztuki + perony.

szukaj na Uzdrowisko Lądek

ladek_kolej_07.jpg

ladek_kolej_04.jpg

ladek_kolej_05.jpg

ladek_kolej_06.jpg

#29 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 20 październik 2013 - 23:30

jestem troszkę rozczarowany tym wyciągiem, postawiony prawie na płaskim terenie, myślałem, że będzie stać w miejscu orczyka...

#30 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
  • Na forum od: 12.2011
1102
  • Umiejętności: 1
  • wałbrzych

Napisano 21 październik 2013 - 07:38

Krzysiu, ta kanapka stawiana jest z myślą o kuracjuszach, emerytach i rodzinach z dziećmi. To całkiem inna grupa narciarzy niż Ty. Ale nie pękaj, jest coś w zanadrzu na Dzikowcu...

Pozdrawiam, radcom 

#31 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2045 postów
1281
  • Wrocław

Napisano 21 październik 2013 - 10:51

jestem troszkę rozczarowany tym wyciągiem, postawiony prawie na płaskim terenie, myślałem, że będzie stać w miejscu orczyka...

Ja też nie jestem nim zachwycony  :D 

Dziwna lokalizacja. Z prawej mają najdłuższą trasę, a postawili z lewej.

Zdjęcia wstawiam z czystego zainteresowania rozwojem regionu.

"Więcej wyciągów więcej karnetów" - będę mieli 3 długie wyciągi  :D

Jak by postawili w miejsce orczyka, to mieliby jeszcze robotę z przestawieniem wyciągu.

#32 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 21 październik 2013 - 11:49

Krzysiu, ta kanapka stawiana jest z myślą o kuracjuszach, emerytach i rodzinach z dziećmi. To całkiem inna grupa narciarzy niż Ty. Ale nie pękaj, jest coś w zanadrzu na Dzikowcu...

Pozdrawiam, radcom 

tak właśnie zastanawiam się, co tam się dzieje, bo cały czas wspominasz o jakiejś niespodziance, i tak śledzę profil Dzikowca na fejsie ale tam tylko prace przy budynku pokazują :P

a ten wyciąg w Lądku to nachylenie ma chyba nie wiele większe niż nasza Polinka we Wrocławiu :D

#33 buczek5

buczek5

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2009
53
  • Umiejętności: 9
  • sokolec

Napisano 21 październik 2013 - 12:29

Ja też nie jestem nim zachwycony  :D

Dziwna lokalizacja. Z prawej mają najdłuższą trasę, a postawili z lewej.

Zdjęcia wstawiam z czystego zainteresowania rozwojem regionu.

"Więcej wyciągów więcej karnetów" - będę mieli 3 długie wyciągi  :D

Jak by postawili w miejsce orczyka, to mieliby jeszcze robotę z przestawieniem wyciągu.

Ja slyszalem ze nie dostali pozwolenia od lasow na wycinke w tym roku i kolej jest stawiana z mysla o przedluzeniu w przyszlosci.

#34 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 21 październik 2013 - 14:26

troche krótki ten wyciąg - też myślałem, że postawią w miejsce tego najdłuższego.

#35 buczek5

buczek5

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
53
  • sokolec

Napisano 29 październik 2013 - 17:11

http://www.czarnagor...zed_sezonem.php

250 i 350 metrów krzesła? Mam nadzieję że kolega się pomylił!

#36 AndreL

AndreL

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 03.2010
25
  • Wrocław

Napisano 29 październik 2013 - 19:25

http://www.czarnagor...zed_sezonem.php

250 i 350 metrów krzesła? Mam nadzieję że kolega się pomylił!

Niestety to prawda. W Lądku byłem przekonany, że stawiają w miejsce kotwiczki. Niestety stawiają na końcu po lewej stronie, prawie na płaskim stoku.

Nie wpisuję oceny. Nie umiem się określić i proszę w postach nie prosić mnie o ocenę mojej jazdy w stopniach Skiforum.

#37 AndreL

AndreL

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 03.2010
25
  • Wrocław

Napisano 29 październik 2013 - 19:27

Proszę o usunięcie. Omyłkowo wysłałem dwa razy to samo.

Nie wpisuję oceny. Nie umiem się określić i proszę w postach nie prosić mnie o ocenę mojej jazdy w stopniach Skiforum.

#38 hierro4

hierro4

Nowy użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 12.2012
40
  • Oleśnica

Napisano 04 grudzień 2013 - 19:09

Jako, że powyżej dużo niewiadomych znalazłem świeży materiał TV Kłodzko gdzie właściciel dosyć przejrzyście tłumaczy, że te 300 metrów kolei po lewej stronie teraz w grudniu to pierwszy etap budowy, gdzie docelowo po odlesieniu góry będzie łącznie 1000 metrów do szczytu w przyszłym roku do obsługi wszystkich tras w tym nowych odcinków po wycince. Jako, że górka na wysokości lasu jest ciekawa i urozmaicona to dopiero na przyszły sezon będzie tam radykalny postęp in plus. Na razie w tym roku ta 4KL to będzie taki super gadżet dla uczących się. Pozdrawiam.    

• QshaQ podziękował za tę wiadomość

#39 buczek5

buczek5

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
53
  • sokolec

Napisano 06 grudzień 2013 - 15:36

Link do ww Video: 

http://youtu.be/C5rrHPm2q-k

#40 Swider24

Swider24

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 01.2013
4

Napisano 10 luty 2014 - 12:17

Krótko i na temat, byłem teraz w sobotę 8 lutego 2014 r. Warunki dostateczne (brak śniegu dookoła tylko trochę na trasach co zrobić - taki mamy klimat ;)), od rana śnieg jest mocno zmrożony i ciężko z dziećmi pojeździć - szczególnie na jedynce. W miarę upływu czasu jest lepiej - słoneczko świeciło i zrobiła się wiosna ;). Lód puścił (głównie na orczyku nr 2) i już można było spokojnie z dziećmi pojeździć. Jednak niestety przybyło też ludzi i tak od 11 czekało się trochę do orczyka ;(. Po lewej widziałem, że budują kanapę, więc przepustowość stacji wzrośnie - i dobrze ;).