Skocz do zawartości

Licencja kilka pytań?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań na temat licencji PZN: 1.Jak dostać licencje Pzn?Czy jest to tak jak w tenisie wysyła się podanie i aktualne badania? 2.Jakie są koszta takiej licencji?? 3.Czy można na takiej licencji jeździć za granicą,a dokładnie mając obywatelstwo polskie a mieszkając np.w Francji to można jeździć w tamtejszych zawodach na polskiej czy trzeba się starać o licencje danego kraju? 4.Czy jest o dzielna licencja do skicross Za pomoc z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań na temat licencji PZN: 1.Jak dostać licencje Pzn?Czy jest to tak jak w tenisie wysyła się podanie i aktualne badania? 2.Jakie są koszta takiej licencji?? 3.Czy można na takiej licencji jeździć za granicą,a dokładnie mając obywatelstwo polskie a mieszkając np.w Francji to można jeździć w tamtejszych zawodach na polskiej czy trzeba się starać o licencje danego kraju? 4.Czy jest o dzielna licencja do skicross Za pomoc z góry dzięki

1. www.sitn.pl + wyszukiwarka na Forum! 2. Wszystko na stronie. Napisz maila i wszystko będziesz miał 3. Nie, chyba że masz instruktora międzynarodowego tzw. ISIA 4. Są odpowiednie uprawnienia i szkolenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SITN wydaje licencję do uczenia a nie do ścigania.Generalnie nie ma takiej licencji o której myślisz ,mozesz jedynie zostać członkiem klubu i wtedy startujesz z ramienia tegoż klubu jesteś wtedy zgłoszonym zawodnikiem ale nie możesz startowć w amatorskich zawodach,nie wiem jak sprawy się mają podczas wyjazdu zagranicznego i tutaj bardziej chyba pomoze http://www.pzn.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że licencję zawodniczą dostaniesz wtedy, kiedy zapiszesz się do jakiegoś klubu i będziesz do niego uczęszczał. To wtedy wyrobią Ci kartę zawodnika itp. Tak mi się wydaję... ale mogę się mylić. A na SITN'ie możesz tylko uzyskać licencję instruktora co najwyżej. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUtek aa kto tu mowil o uprawnieniach SITN?? Sam mieszasz tutaj tylko. tu chodzi o licencje zawodnicza umozliwiajaca sciganie w Zawodach , a nie zawodach amatorskich... z tego co wiem to taka licencje nalezy wykupic.. a pozniej sobie zbierasz na nia polpunkty lub fispunkty proponuje zadzwonic do jakiegos klubu oni ci powinni udzielic najbardziej szczególowych informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUtek aa kto tu mowil o uprawnieniach SITN?? Sam mieszasz tutaj tylko. tu chodzi o licencje zawodnicza umozliwiajaca sciganie w Zawodach , a nie zawodach amatorskich... z tego co wiem to taka licencje nalezy wykupic.. a pozniej sobie zbierasz na nia polpunkty lub fispunkty proponuje zadzwonic do jakiegos klubu oni ci powinni udzielic najbardziej szczególowych informacji.

Wiertar właśnie o taką licencje mi chodziło do ścigania sie w zawodach:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 29. 1. Na wniosek osoby zainteresowanej licencję zawodnika, uprawniającą do uczestnictwa w sporcie kwalifikowanym, przyznaje właściwy polski związek sportowy lub, z jego upoważnienia, związek sportowy działający w danej dyscyplinie sportu. 2. Do wniosku o przyznanie licencji zawodnika należy dołączyć: 1) zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania określonej dyscypliny sportu wydane przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego; 2) pisemną zgodę przedstawiciela ustawowego, opiekuna prawnego lub opiekuna faktycznego, w przypadku osoby niepełnoletniej; 3) dokumenty potwierdzające kwalifikacje do uprawiania określonej dyscypliny sportu, wymagane na podstawie odrębnych przepisów, w tym także regulaminów polskich związków sportowych; 4) pisemne zobowiązanie do przestrzegania postanowień statutu i regulaminów właściwego polskiego związku sportowego oraz międzynarodowych organizacji sportowych, w tym także do poddania się odpowiedzialności dyscyplinarnej. 3. Osoba ubiegająca się o przyznanie licencji zawodnika, która ukończyła 21 rok życia, pokrywa koszty wydania zaświadczenia lekarskiego, o którym mowa w ust. 2 pkt 1. 4. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej i sportu w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, kwalifikacje lekarzy uprawnionych do wydawania zaświadczeń lekarskich, o których mowa w ust. 2 pkt 1 oraz w art. 46 ust. 2 pkt 3, a także rodzaj niezbędnych badań lekarskich dla osób ubiegających się o przyznanie licencji zawodnika lub trenera, uwzględniając specyfikę poszczególnych dyscyplin sportu. 5. Warunki i tryb przyznawania i pozbawiania licencji zawodnika są określane w regulaminach właściwych polskich związków sportowych. 6. Polski związek sportowy prowadzi ewidencję przyznanych licencji zawodnika. 7. Polski związek sportowy może pobierać opłatę za przyznanie licencji zawodnika w wysokości nieprzekraczającej kosztów jej przyznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...