Kolekcja: 2014/2015
Völkl Nunataq
Profil: Rocker

Opis

Narty z grupy Tour Freeride - nowe spojrzenie na narciarstwo pozatrasowe. Nunataq, model o talii 107 mm i profilu Full Rocker sugeruje, że mamy do czynienia z klasyką freeride. Waga około 1710g przy długości 170 cm wskazuje na solidny touring. Wielowarstwowy, bardzo lekki, drewniany rdzeń wykonany z wyselekcjonowanych gatunków drewna - Buk, Topola, Paulownia. Cechuje je niska masą własna oraz doskonała sprężystość i wytrzymałość. Połączenie profilu Full Rocker z niezwykle mocnym i zarazem lekkim rdzeniem - Multi Layer Woodcore Light, zaowocowało nartą o dużej powierzchni, której każdy centymetr kwadratowy jest ważny przy szalonym zjeździe w puchu, i niskiej wadze, której każdy gram jest ważny przy podejściu. Rekomendowanym wiązaniem jest Marker F12 Tour EPF - nowe tourowe wiązanie na szerokiej ramie EPF. Jedyne na rynku, pełnowartościowe wiązania touringowe, które w czasie zjazdu zachowują sztywność wiązań zjazdowych.

Płeć: Męskie
Numer katalogowy: 114296

Specyfikacja

Długość (cm) 170 178 186
Promięń skrętu 24.9 27.4 30.0
Szerokość dziobów (mm) 139 139 139
Szerokość w talii (mm) 107 107 107
Szerokość piętki (mm) 123 123 123

Technologie

Tough Box Construction
Wzmocnienie wielowarstwowego, drewnianego rdzenia Multi Layer Woodcore. Kilka warstw włókna szklanego,ułożonych wobec siebie pod kątem 45° i nasączonych żywicą epoksydową tworzy zwartą otoczkę dla drewnianego rdzenia narty. Zwiększa się w ten sposób wytrzymałość narty przy zachowaniu elastyczności drewnianego rdzenia.
Multi Layer Woodcore Light
Wielowarstwowy, bardzo lekki, drewniany rdzeń wykonany z wyselekcjonowanych gatunków drewna - Buk, Topola, Paulownia. Cechuje je niska masą własna oraz doskonała sprężystość i wytrzymałość. Dzięki warstwowej konstrukcji narty są sztywniejsze pod wiązaniem (rdzeń z gęstszego drewna jesionu), a bardziej elastyczny na dziobie i piętce (drewno topoli i paulowni). Konkretny wzór i układ rdzenia zmienia się w poszczególnych modelach nart touringowych, w zależności od pożądanych właściwości rdzenia danego modelu narty.

Opinie i pytania

  • Średnia ocena:
  • brak oceny
  • Najpierw oceń klikając
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym produkcie i jak go oceniasz. W tym polu możesz opisać swoje wrażenia szczegółowo.
Dodaj opinię

Wszystkie opinie i pytania (0)