Kolekcja: 2014/2015
Völkl Inuk
Profil: Camber/Rocker

Opis

Uniwersalna narta tourowa, jedna z najlżejszych na rynku wśród nart tourowych powyżej 80mm szerokości pod butem. Waga (1325g przy długości 170cm) ułatwia podchodzenie, a dzięki solidnej konstrukcji, w czasie zjazdu narty zachowują się jak klasyczne narty zjazdowe. Wielowarstwowy, bardzo lekki, drewniany rdzeń wykonany z wyselekcjonowanych gatunków drewna - Buk, Topola, Paulownia. Cechuje je niska masą własna oraz doskonała sprężystość i wytrzymałość. Dzięki warstwowej konstrukcji narty są sztywniejsze pod wiązaniem, a bardziej elastyczne na dziobie i piętce. Zapewnia to doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Znakomite technologie oraz mocna konstrukcja czynią z tej narty świetnego kompana podczas tourowych wycieczek w bardzo zróżnicowanym terenie. Znakomicie poradzą sobie w trudnych żlebach, na bardzo twardym śniegu, a nawet na lodzie. Rekomendowanym wiązaniem jest Marker F10 Tour, F12 Tour lub F12 Tour EPF. Jedyne na rynku, pełnowartościowe wiązania touringowe, które w czasie zjazdu zachowują sztywność wiązań zjazdowych.

Płeć: Męskie, Unisex
Numer katalogowy: 114306

Specyfikacja

Długość (cm) 156 163 170 177 184
Promięń skrętu 16.5 18.3 20.3 21.6 23.7
Szerokość dziobów (mm) 120 120 120 120 120
Szerokość w talii (mm) 83 83 83 83 83
Szerokość piętki (mm) 106 106 106 106 106

Technologie

Power Construction
Konstrukcja stworzona dla nart, które przenoszą największe obciążenia, na których jeździ się dynamicznie i agresywnie. Jest, tak zwana konstrukcja "sandwich",z pionowymi ścianami bocznymi, gdzie kolejne warstwy narty nakładane są jedna na drugą, a wiązania są bezpośrednio lub poprzez płytę montowane do narty. Zapewnia doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Tak zbudowane są narty zawodników Pucharu Świata, narty sportowe Racetiger i Code Speedwall, narty z grupy Titanal Freeride.
Multi Layer Woodcore Light
Wielowarstwowy, bardzo lekki, drewniany rdzeń wykonany z wyselekcjonowanych gatunków drewna - Buk, Topola, Paulownia. Cechuje je niska masą własna oraz doskonała sprężystość i wytrzymałość. Dzięki warstwowej konstrukcji narty są sztywniejsze pod wiązaniem (rdzeń z gęstszego drewna jesionu), a bardziej elastyczny na dziobie i piętce (drewno topoli i paulowni). Konkretny wzór i układ rdzenia zmienia się w poszczególnych modelach nart touringowych, w zależności od pożądanych właściwości rdzenia danego modelu narty.

Opinie i pytania

  • Średnia ocena:
  • brak oceny
  • Najpierw oceń klikając
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym produkcie i jak go oceniasz. W tym polu możesz opisać swoje wrażenia szczegółowo.
Dodaj opinię

Wszystkie opinie i pytania (0)