Kolekcja: 2014/2015
Elan Morpheo 10 TI Orange Fusion
Poziom umiejętności
 • Początkujący
 • Ekspert
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 5
 • 6
 • 7
 •  
 •  
 •  

Opis

Elan Morpheo 10TI Fusion są idealne do jazdy dla zaawansowanych narciarzy, którzy oczekują doskonałej wydajności w każdych warunkach śniegowych. WaveFlex ™ i ściany boczne CET zapewnić dodatkową kontrolę, trzymanie krawędzi i dynamiczne osiągi przy nawet oblodzonych stokach, podczas gdy Mono Ti - wzmocnienie daje dodatkową moc bez dodatkowego ciężaru. Na szczycie tego wszystkiego znajduje się technologia Parabolic Rocker - umiarkowany rocker na końcu tylnej części narty a z przodu stabilizator przedniej części narty sprawiają ze skręty są jeszcze łatwiejsze.

Płeć: Męskie, Unisex
Numer katalogowy:

Specyfikacja

Długość (cm) 152 160 168 172
Promięń skrętu 12.0 13.5 15.1 16.7
Szerokość dziobów (mm) 125 125 125 125
Szerokość w talii (mm) 76 76 76 76
Szerokość piętki (mm) 104 104 104 104

Technologie

PST
Partial Sidewall Technology łączy konstrukcję „cap” dla lżejszej wagi i łatwiejszych skrętów i konstrukcję sidewall dla większej wydajności trzymania krawędzi pod stopą. Siła kiedy potrzebujesz i swoboda kiedy chcesz.
Dual Woodcore
Cechą Dual Woodcore są dwa symetryczne, podłużne drewna położone na zewnętrznych krawędziach rdzenia narty. Taka konstrukcja umożliwia poprawę przekazywania mocy i trzymania krawędzi oraz radzenia sobie w każdych warunkach narciarskich.
Waveflex™
Nowa, rewolucyjna koncepcja Elana. Seria nart z zastosowaniem technologii W flex - Speed Wave - została stworzona jazdy po stokach, z myślą o dostarczeniu sprzętu gwarantującego szybkość jazdy, precyzję prowadzenia i kontrolę zachowania narty. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie unikalnej technologii budowy środka i płaszcza: faliste karby rozchodzą się od wiązań ku dziobowi i piętce narty. Co to daje? "Wave Flex" - tak się nazywa ta technologia - łączy dwie do tej pory unikalne i wykluczające się cechy narty: elastyczność i sztywność! Stworzona przez Elan konstrukcja Wave Flex, to specjalnie "pofałdowana" struktura narty, zarówno wewnątrz (rdzeń, titanalowe płaszcze, etc.), jak i zewnętrzna powoka narty. Dzięki zastosowanej konstrukcji, Speedwave zachowuje się o wiele lepiej podczas pracy krawędzi, umożliwiając jej równomierne ugięcie i przekazanie ruchu generowanego przez narciarza, równocześnie zapewniając komfort jazdy dzięki elastyczności narty na całej powierzchni. Oprócz tego, dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu, Speedwave nie potrzebuje zwiększonej sztywności wzdłużnej i poprzecznej, aby był stabilną nawet przy dużych prędkościach i jeździe na wprost (jak ma to miejsce w konstrukcji tradycyjnych nart carvingowych) - wszystkim "zajmuje" się Waveflex. Dzięki temu nie jest potrzebna tak duża moc i siła narciarza, by pewnie kontrolować nartę nawet podczas dużych prędkości. Narty z serii Speedwave zachowują się tak, jak gdyby ich długość była większa (duża stabilność, brak efektu "kłapiących dziobów"), natomiast podczas wykonywania skrętu nartę można odczuć jako miękką, nie sprawiającą kłopotu i dopasowującą się do stylu jazdy narciarza. Konstrukcja Waveflex wraz z systemem wiązań Fusion stanowi idealny zespół, zapewniając optymalny transfer ruchu narciarza przekazywanego na narty i do tego masa całego zestawu jest lżejsza o 15% porównując do tradycyjnego zestawu nart carvingowych z wiązaniem.
Mono TI
Jedna warstwa blachy tytanalowej przykrywająca drewniany rdzeń, zwiększająca precyzyjną reakcję na bodźce narciarza sztywność i trwałość narty.

Opinie i pytania

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Najpierw oceń klikając
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym produkcie i jak go oceniasz. W tym polu możesz opisać swoje wrażenia szczegółowo.
Dodaj opinię

Wszystkie opinie i pytania (0)