Kolekcja: 2014/2015
Elan Inspire Fusion
Poziom umiejętności
 • Początkujący
 • Ekspert
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 8
 • 9
 • 10

Opis

Narta jest dowodem ogromnego zaangażowania firmy Elan w produkcję najwyższej jakości nart dla kobiet. Technologia camber zapewnia dynamiczny skręt i pewne trzymanie krawędzi na twardej trasie a profil rocker pozwala na swobodną zabawę w puchu. Dostosowana do kobiecych wymagań technologia Waveflex oraz rewolucyjna konstrukcja Amphibio sprawiają, że narta wywoła uśmiech na twarzy każdej doświadczonej narciarki.

Płeć: Damskie
Numer katalogowy:

Specyfikacja

Długość (cm) 152 160 168
Promięń skrętu 11.9 13.3 14.9
Szerokość dziobów (mm) 127 127 127
Szerokość w talii (mm) 78 78 78
Szerokość piętki (mm) 107 107 107

Technologie

Amphibio Profile
Unikalny profil, który zapewnia zalety zarówno narty z pełnym camberem jak i rockerem w jednej narcie. Wystepuje narta Prawa oraz Lewa i nie można ich zamieniać.
RST
Pionowe ściany boczne zapewniają optymalne trzymanie krawędzi od poczatku do końca narty i bezpośrednie przekazanie energi na krawędzie przy dużej szybkości.
Dualite Woodcore
Rdzeń drewniano-syntetyczny, lekki i sprężysty. Połączenie drewna z trójwarstwowym laminatem, co daje mniejszą sztywność ugięcia na całej powierzchni narty z równoczesnym zachowaniem odpowiedniej sztywności bocznej.
Waveflex™
Nowa, rewolucyjna koncepcja Elana. Seria nart z zastosowaniem technologii W flex - Speed Wave - została stworzona jazdy po stokach, z myślą o dostarczeniu sprzętu gwarantującego szybkość jazdy, precyzję prowadzenia i kontrolę zachowania narty. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie unikalnej technologii budowy środka i płaszcza: faliste karby rozchodzą się od wiązań ku dziobowi i piętce narty. Co to daje? "Wave Flex" - tak się nazywa ta technologia - łączy dwie do tej pory unikalne i wykluczające się cechy narty: elastyczność i sztywność! Stworzona przez Elan konstrukcja Wave Flex, to specjalnie "pofałdowana" struktura narty, zarówno wewnątrz (rdzeń, titanalowe płaszcze, etc.), jak i zewnętrzna powoka narty. Dzięki zastosowanej konstrukcji, Speedwave zachowuje się o wiele lepiej podczas pracy krawędzi, umożliwiając jej równomierne ugięcie i przekazanie ruchu generowanego przez narciarza, równocześnie zapewniając komfort jazdy dzięki elastyczności narty na całej powierzchni. Oprócz tego, dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu, Speedwave nie potrzebuje zwiększonej sztywności wzdłużnej i poprzecznej, aby był stabilną nawet przy dużych prędkościach i jeździe na wprost (jak ma to miejsce w konstrukcji tradycyjnych nart carvingowych) - wszystkim "zajmuje" się Waveflex. Dzięki temu nie jest potrzebna tak duża moc i siła narciarza, by pewnie kontrolować nartę nawet podczas dużych prędkości. Narty z serii Speedwave zachowują się tak, jak gdyby ich długość była większa (duża stabilność, brak efektu "kłapiących dziobów"), natomiast podczas wykonywania skrętu nartę można odczuć jako miękką, nie sprawiającą kłopotu i dopasowującą się do stylu jazdy narciarza. Konstrukcja Waveflex wraz z systemem wiązań Fusion stanowi idealny zespół, zapewniając optymalny transfer ruchu narciarza przekazywanego na narty i do tego masa całego zestawu jest lżejsza o 15% porównując do tradycyjnego zestawu nart carvingowych z wiązaniem.
Lithium
Technologia, która ma premierę w sezonie 2006/07. Rdzeń narty przykrywa siatka wykonana ze specjalnego materiału, jakim jest ten stop litu, który ma wiele zastosowań w nartach Elana, przynosząc dużo korzyści. Lit jest najlżejszym i najbardziej odpornym na temperaturę znanym człowiekowi metalem.

Opinie i pytania

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Najpierw oceń klikając
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym produkcie i jak go oceniasz. W tym polu możesz opisać swoje wrażenia szczegółowo.
Dodaj opinię

Wszystkie opinie i pytania (0)