Kolekcja: 2014/2015
Elan Insomnia Fusion
Poziom umiejętności
 • Początkujący
 • Ekspert
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 8
 • 9
 • 10

Opis

Narta jest dowodem ogromnego zaangażowania firmy Elan w produkcję najwyższej jakości nart dla kobiet. Technologia camber zapewnia dynamiczny skręt i pewne trzymanie krawędzi na twardej trasie a profil rocker pozwala na swobodną zabawę w puchu. Dostosowana do kobiecych wymagań technologia Waveflex oraz rewolucyjna konstrukcja Amphibio sprawiają, że narta wywoła uśmiech na twarzy każdej doświadczonej narciarki.

Płeć: Damskie
Numer katalogowy:

Specyfikacja

Długość (cm) 152 158 166
Promięń skrętu 11 3 12 7 14.1
Szerokość dziobów (mm) 125 125 125
Szerokość w talii (mm) 74 74 74
Szerokość piętki (mm) 104 104 104

Technologie

Amphibio Profile
Unikalny profil, który zapewnia zalety zarówno narty z pełnym camberem jak i rockerem w jednej narcie. Wystepuje narta Prawa oraz Lewa i nie można ich zamieniać.
RST
Pionowe ściany boczne zapewniają optymalne trzymanie krawędzi od poczatku do końca narty i bezpośrednie przekazanie energi na krawędzie przy dużej szybkości.
Trulite Woodcore
Rdzeń syntetyczny. Stosowany w nartach dla kobiet ze względu na bardzo niską masę, przygotowywany osobno dla każdej grupy docelowej linii kobiecej. Redukuje sztywność wzdłużną narty bez negatywnego wpływu na sztywność poprzeczną, dzięki czemu narta jest bardziej "przyjazna" i wybaczająca błędy.
Waveflex™
Nowa, rewolucyjna koncepcja Elana. Seria nart z zastosowaniem technologii W flex - Speed Wave - została stworzona jazdy po stokach, z myślą o dostarczeniu sprzętu gwarantującego szybkość jazdy, precyzję prowadzenia i kontrolę zachowania narty. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie unikalnej technologii budowy środka i płaszcza: faliste karby rozchodzą się od wiązań ku dziobowi i piętce narty. Co to daje? "Wave Flex" - tak się nazywa ta technologia - łączy dwie do tej pory unikalne i wykluczające się cechy narty: elastyczność i sztywność! Stworzona przez Elan konstrukcja Wave Flex, to specjalnie "pofałdowana" struktura narty, zarówno wewnątrz (rdzeń, titanalowe płaszcze, etc.), jak i zewnętrzna powoka narty. Dzięki zastosowanej konstrukcji, Speedwave zachowuje się o wiele lepiej podczas pracy krawędzi, umożliwiając jej równomierne ugięcie i przekazanie ruchu generowanego przez narciarza, równocześnie zapewniając komfort jazdy dzięki elastyczności narty na całej powierzchni. Oprócz tego, dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu, Speedwave nie potrzebuje zwiększonej sztywności wzdłużnej i poprzecznej, aby był stabilną nawet przy dużych prędkościach i jeździe na wprost (jak ma to miejsce w konstrukcji tradycyjnych nart carvingowych) - wszystkim "zajmuje" się Waveflex. Dzięki temu nie jest potrzebna tak duża moc i siła narciarza, by pewnie kontrolować nartę nawet podczas dużych prędkości. Narty z serii Speedwave zachowują się tak, jak gdyby ich długość była większa (duża stabilność, brak efektu "kłapiących dziobów"), natomiast podczas wykonywania skrętu nartę można odczuć jako miękką, nie sprawiającą kłopotu i dopasowującą się do stylu jazdy narciarza. Konstrukcja Waveflex wraz z systemem wiązań Fusion stanowi idealny zespół, zapewniając optymalny transfer ruchu narciarza przekazywanego na narty i do tego masa całego zestawu jest lżejsza o 15% porównując do tradycyjnego zestawu nart carvingowych z wiązaniem.
Mono TI
Jedna warstwa blachy tytanalowej przykrywająca drewniany rdzeń, zwiększająca precyzyjną reakcję na bodźce narciarza sztywność i trwałość narty.

Opinie i pytania

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Najpierw oceń klikając
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym produkcie i jak go oceniasz. W tym polu możesz opisać swoje wrażenia szczegółowo.
Dodaj opinię

Wszystkie opinie i pytania (0)