Kolekcja: 2014/2015
Elan Black Magic QT

Opis

To oczywisty wybór dla Pań o średniozaawansowanej technice i wyrafinowanym guście. Dzięki sprawdzonej technologii WaveFlex ten śnieżny klejnot cechuje się doskonałą kontrolą i łatwą inicjacją skrętu. Narta zdobiona kryształkami Swarovskiego. Urzeka nie tylko pięknem, ale także wyjątkową wszechstronnością na stoku. Nowoczesna geometria pozwala na jazdę w każdych warunkach śniegowych.

Płeć: Damskie
Numer katalogowy:

Specyfikacja

Długość (cm) 140 146 152 158
Promięń skrętu 10.0 11.0 12.1 13.2
Szerokość dziobów (mm) 119 119 119 119
Szerokość w talii (mm) 72 72 72 72
Szerokość piętki (mm) 100 100 100 100

Technologie

Early Rise Rocker Profile
Umiarkowany rocker na dziobach i piętkach nart. Zastosowanie takiego rozwiązania ułatwia inicjację skrętów z mniejszym wysiłkiem.
Monoblock
Technologia, w której górne laminaty nożne zostają zetknięte w procesie montażu z dolnymi laminatami. W efekcie tworzy to samonośną monolityczną powłokę wokół drewnianego rdzenia. Zalety: - redukcja masy (gęstość użytych materiałów jest relatywnie mała). - doskonała stabilność przy skręcaniu. - doskonała transmisja energii od punktu przyłożenia siły (pozycja stojąca) do stalowej krawędzi. - silna i precyzyjna reakcja.
Dualite Woodcore
Rdzeń drewniano-syntetyczny, lekki i sprężysty. Połączenie drewna z trójwarstwowym laminatem, co daje mniejszą sztywność ugięcia na całej powierzchni narty z równoczesnym zachowaniem odpowiedniej sztywności bocznej.
Waveflex™
Nowa, rewolucyjna koncepcja Elana. Seria nart z zastosowaniem technologii W flex - Speed Wave - została stworzona jazdy po stokach, z myślą o dostarczeniu sprzętu gwarantującego szybkość jazdy, precyzję prowadzenia i kontrolę zachowania narty. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie unikalnej technologii budowy środka i płaszcza: faliste karby rozchodzą się od wiązań ku dziobowi i piętce narty. Co to daje? "Wave Flex" - tak się nazywa ta technologia - łączy dwie do tej pory unikalne i wykluczające się cechy narty: elastyczność i sztywność! Stworzona przez Elan konstrukcja Wave Flex, to specjalnie "pofałdowana" struktura narty, zarówno wewnątrz (rdzeń, titanalowe płaszcze, etc.), jak i zewnętrzna powoka narty. Dzięki zastosowanej konstrukcji, Speedwave zachowuje się o wiele lepiej podczas pracy krawędzi, umożliwiając jej równomierne ugięcie i przekazanie ruchu generowanego przez narciarza, równocześnie zapewniając komfort jazdy dzięki elastyczności narty na całej powierzchni. Oprócz tego, dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu, Speedwave nie potrzebuje zwiększonej sztywności wzdłużnej i poprzecznej, aby był stabilną nawet przy dużych prędkościach i jeździe na wprost (jak ma to miejsce w konstrukcji tradycyjnych nart carvingowych) - wszystkim "zajmuje" się Waveflex. Dzięki temu nie jest potrzebna tak duża moc i siła narciarza, by pewnie kontrolować nartę nawet podczas dużych prędkości. Narty z serii Speedwave zachowują się tak, jak gdyby ich długość była większa (duża stabilność, brak efektu "kłapiących dziobów"), natomiast podczas wykonywania skrętu nartę można odczuć jako miękką, nie sprawiającą kłopotu i dopasowującą się do stylu jazdy narciarza. Konstrukcja Waveflex wraz z systemem wiązań Fusion stanowi idealny zespół, zapewniając optymalny transfer ruchu narciarza przekazywanego na narty i do tego masa całego zestawu jest lżejsza o 15% porównując do tradycyjnego zestawu nart carvingowych z wiązaniem.
Fibreglass
Wzmocnienie narty wykonane z siatki z włókna szklanego.

Opinie i pytania

  • Średnia ocena:
  • brak oceny
  • Najpierw oceń klikając
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym produkcie i jak go oceniasz. W tym polu możesz opisać swoje wrażenia szczegółowo.
Dodaj opinię

Wszystkie opinie i pytania (0)