Kolekcja: 2014/2015
Elan Amphibio 78 Fusion
Poziom umiejętności
 • Początkujący
 • Ekspert
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 7
 • 8
 • 9
 •  

Opis

Przeznaczone dla średniozaawansowanych narciarzy poszukujących stabilnych i pewnych desek. Narty zapewniają zabawę w każdych warunkach. Wyposażone w rewolucyjny system Amphibio sprawiający, że jazda na nartach nabiera nowego wymiaru.

Płeć: Męskie
Numer katalogowy:

Specyfikacja

Długość (cm) 152 160 168 176
Promięń skrętu 11.8 13.3 14.9 16.5
Szerokość dziobów (mm) 127 127 127 127
Szerokość w talii (mm) 78 78 78 78
Szerokość piętki (mm) 107 107 107 107

Technologie

Amphibio Profile
Unikalny profil, który zapewnia zalety zarówno narty z pełnym camberem jak i rockerem w jednej narcie. Wystepuje narta Prawa oraz Lewa i nie można ich zamieniać.
RST
Pionowe ściany boczne zapewniają optymalne trzymanie krawędzi od poczatku do końca narty i bezpośrednie przekazanie energi na krawędzie przy dużej szybkości.
Power Woodcore
Rdzeń drewniany drążony kanałami przebiegającymi wzdłuż całego rdzenia. Rozciąga się na pełnej długości narty, od czubka do ogona. Kanały wpływają na niepowtarzalną charakterystykę rdzenia: zapewniają większą sztywność poprzeczną narty i redukują jej masę.
Waveflex™
Nowa, rewolucyjna koncepcja Elana. Seria nart z zastosowaniem technologii W flex - Speed Wave - została stworzona jazdy po stokach, z myślą o dostarczeniu sprzętu gwarantującego szybkość jazdy, precyzję prowadzenia i kontrolę zachowania narty. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie unikalnej technologii budowy środka i płaszcza: faliste karby rozchodzą się od wiązań ku dziobowi i piętce narty. Co to daje? "Wave Flex" - tak się nazywa ta technologia - łączy dwie do tej pory unikalne i wykluczające się cechy narty: elastyczność i sztywność! Stworzona przez Elan konstrukcja Wave Flex, to specjalnie "pofałdowana" struktura narty, zarówno wewnątrz (rdzeń, titanalowe płaszcze, etc.), jak i zewnętrzna powoka narty. Dzięki zastosowanej konstrukcji, Speedwave zachowuje się o wiele lepiej podczas pracy krawędzi, umożliwiając jej równomierne ugięcie i przekazanie ruchu generowanego przez narciarza, równocześnie zapewniając komfort jazdy dzięki elastyczności narty na całej powierzchni. Oprócz tego, dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu, Speedwave nie potrzebuje zwiększonej sztywności wzdłużnej i poprzecznej, aby był stabilną nawet przy dużych prędkościach i jeździe na wprost (jak ma to miejsce w konstrukcji tradycyjnych nart carvingowych) - wszystkim "zajmuje" się Waveflex. Dzięki temu nie jest potrzebna tak duża moc i siła narciarza, by pewnie kontrolować nartę nawet podczas dużych prędkości. Narty z serii Speedwave zachowują się tak, jak gdyby ich długość była większa (duża stabilność, brak efektu "kłapiących dziobów"), natomiast podczas wykonywania skrętu nartę można odczuć jako miękką, nie sprawiającą kłopotu i dopasowującą się do stylu jazdy narciarza. Konstrukcja Waveflex wraz z systemem wiązań Fusion stanowi idealny zespół, zapewniając optymalny transfer ruchu narciarza przekazywanego na narty i do tego masa całego zestawu jest lżejsza o 15% porównując do tradycyjnego zestawu nart carvingowych z wiązaniem.
Lithium
Technologia, która ma premierę w sezonie 2006/07. Rdzeń narty przykrywa siatka wykonana ze specjalnego materiału, jakim jest ten stop litu, który ma wiele zastosowań w nartach Elana, przynosząc dużo korzyści. Lit jest najlżejszym i najbardziej odpornym na temperaturę znanym człowiekowi metalem.

Opinie i pytania

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Najpierw oceń klikając
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym produkcie i jak go oceniasz. W tym polu możesz opisać swoje wrażenia szczegółowo.
Dodaj opinię

Wszystkie opinie i pytania (0)