Gdzie latem na narty? 5 ośrodków, które warto odwiedzić.

SkiForum
6 maja 2018

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy latem, zamiast okularów, japonek i piasku, wybierają gogle, buty narciarskie i śnieg, to dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz listę 5. ośrodków narciarskich, na których terenie poszusujesz nawet w bikini.

1. Kaprun, Austria

Miasto Kaprun, to znany kurort zimowy, położony u stóp lodowca Kitzsteinhorn, cieszący się dość dużą popularnością wśród polskich turystów. Kaprun jest największym ośrodkiem narciarskim w popularnym austriackim regionie Zell am See - Kaprun, słynącym m.in. z niezwykłych walorów widokowych.

Teren narciarski na lodowcu otwarty jest przez cały rok. Nawet w środku lata możemy liczyć na różnorodność tras zjazdowych, dobrze przygotowany snowpark oraz ciekawe urozmaicenia dla całej rodziny. 

W naprawdę upalne dni, nic nie zrobi lepiej niż orzeźwiający napój i muzyka na świeżym powietrzu. Obie te rzeczy możemy zaliczyć w tzw. „Ice Camp”, na terenie którego znajdziemy bary lodowe, igloo i leżaki. Brzmi dobrze, prawda?

2. Les 2 Alpes (Les Deux Alpes), Francja

Francuzi szczycą się jednym z największych „letnich” terenów narciarskich w Europie. Możemy wybierać spośród 11 tras zjazdowych, na które dostaniemy się koleją linowo-terenową. Obok tras zbudowano profesjonalny snowpark z trasą dla zaawansowanych, jak i początkujących.

Les 2 Alpes jest drugim najstarszym resortem we Francji, zaraz po Chamonix. Jest również jednym z najbardziej lubianych ośrodków przez młodzież z całej Europy. I to nie tylko ze względu na przystępne ceny i dobrą lokalizację (blisko lotniska w Grenoble). Wyjątkową atmosferę tworzy miasteczko u stóp lodowca, pełne barów, pubów, dyskotek i nocnych klubów. Po nartach na parkiet? Jestem za!

3. Zermatt, Szwajcaria

Letnie szusy w Szwajcarii i romantyczny obiad we Włoszech na jednym karnecie? To możliwe.

Obszar na lodowcu Theodul, dostępny latem, zawiera w sumie 21 km tras narciarskich. Część z nich należy do włoskiego ośrodka Cervinia. Dzięki temu, po kilku godzinach szusowania, możemy „przejechać” przez granicę i oddać się urokom włoskiej kuchni. Tylko weź ze sobą dowód. Na terenie ośrodka znajdziemy również popularny snowpark „Gravity Park”, z którego rozpościera się jeden z najlepszych widoków na Matterhorn.

4. Dachstein, Austria.

Ośrodek otwarty jest cały rok, ale latem dostępnych jest zaledwie kilka odcinków. Teren na którym znajduje się ośrodek, zaliczony został do światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. ze względu na niezwykłe walory krajobrazowe. Największą atrakcją zarówno zimą, jak i latem, jest przeszklona kładka nazwana trafnie "Sky Walk". Konstrukcja wystaje poza urwisko, wobec tego dosłownie pod naszymi stopami rozciąga się przepaść. Piorunujące wrażenie.

Dachstein to również całoroczne pole treningowe dla narciarzy biegowych i biathlonistów z całej Europy. Bieganie na wysokości 2 700 metrów n.p.m. to nie tylko atrakcja, ale świetny trening wydolnościowy.

5. Hintertux, Austria.

Lodowiec jest „dostępny” dla miłośników białego szaleństwa przez 365 dni w roku. Poza sezonem otwartych jest w sumie 20 km różnorodnych tras narciarskich oraz 10 wyciągów, w tym kolej „Glacier Bus”, która jest w stanie przewieźć nawet 3 000 osób w ciągu godziny. 

Hintertux znany jest z ciekawych tras zjazdowych, w szczególności ze stromych odcinków, które dostępne są przez cały rok, co należy do rzadkości w pozostałych europejskich ośrodkach. W okolicy pograsz w tenisa czy squasha, popływasz również na basenie. Jest także bilard, fitness oraz strefy wellness&spa.

Nasz wybór z oczywistych powodów padł na Europę. Jednak nie zapominaj, że po kilku godzinach w samolocie i za odpowiednią ilość gotówki, będziesz mógł pochwalić się znajomym fotką ze stoku w Ameryce Północnej, Nowej Zelandii albo Australii. Dobrej zimy tego lata!

Photo by NRKbeta on Unsplash

Komentarze (2)