0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Zwardoń–Ski to niedawno zmodernizowany (2012 r.) kompleks narciarski w Beskidzie Żywieckim. Jest ciekawą opcją dla rodzin z dziećmi ze względu na zróżnicowanie tras i dobrą ofertę skierowaną do najmłodszych. Warto dodać, że pokrywa śniegowa utrzymuje się tutaj prawie pół roku.
Narciarze i snowboardziści żądni adrenaliny też nie będą się tu nudzić. Dla nich przygotowano snowpark i czarną trasę freeridową.

Wyciągi narciarskie

Od sezonu 2012/13 w ośrodku działa pierwsza w Beskidzie Żywieckim 4-osobowa kanapa o długości 860 m i przepustowości 2400 osób na godzinę. Przy „oślej łączce” funkcjonuje 130-metrowy bezpłatny wyciąg bez podporowy dla dzieci. W związku z tym, że od jakiegoś czasu ośrodek połączony jest ze stacją „Duży Rachowiec”, w ramach jednego karnetu można również skorzystać z 2-osobowego orczyka o długości 1200, który obsługuje 2 trasy.

Trasy narciarskie

Zwardoń Ski posiada wspólny karnet z ośrodkiem "Duży Rachowiec", w związku z czym do dyspozycji mamy ok. 12 km zróżnicowanych tras wliczając trasę skitourową oraz biegową. W większości są to nartostrady stosunkowo niewymagające, ale istnieje możliwość freeride'u pomiędzy drzewami, który oznaczony jest na mapie jako trasa czarna.
Główna trasa (1) to niezbyt trudny zjazd czerwony o długości ok. 900 m., dość szeroki i jednostajny pod względem nachylenia. W jego górnej części można wybrać łatwiejsze, niebieskie warianty (1a i 1 b), albo nieco niżej zjechać na wspomnianą wcześniej trasę czarną (5). Dla najmłodszych użytkowników stoku poprowadzono zieloną trasę o długości 200 m (4). Wszystkie trasy oprócz czarnej są oświetlone i naśnieżane.

Z kolei w ośrodku Duży Rachowiec czeka na nas czerwona trasa (2) o długości 1200 m oraz dwie trasy niebieskie (3a -1600m i 3b- 600), z których jedna prowadzi do głównej trasy na Małym Rachowcu. Niestety, trasy te nie są ani sztucznie naśnieżane ani oświetlone. Wszystkie trasy należące do obiektu są przygotowywane ratrakiem.

Położenie

Ośrodek położony jest w Zwardoniu w Beskidzie Żywieckim tuż przy granicy ze Słowacją. Mieści się na zachodnim zboczu Małego Rachowca (840 m n.p.m.), który jest z kolei wzniesieniem na zboczu nieco ponad sto metrów wyższego Rachowca.

Infrastruktura

Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, serwisu i szkółki narciarsko-snowboardowej oraz z darmowej toalety.
Dla amatorów jazdy sportowej organizowane są tu tzw. GIGANTOWE PIĄTKI, czyli cykl treningów w slalomie gigancie.
Ciekawostką jest bezpłatny dostęp do wi-fi przy stacji dolnej oraz na całej długości trasy numer 1.
W ośrodku funkcjonuje również snowpark, przedszkole narciarskie Śnieżny Raj, a w okolicy wytyczono trasę biegową i skitourową.

Przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego można posilić się i usiąść przy kominku w barze narciarskim. W górnej części stoku funkcjonuje karczma góralska Swojskie Klimaty. Nieopodal ośrodka, w domu wczasowym Granit, można zregenerować siły w Granitowym Spa & Wellness.

Dojazd

Ośrodek znajduje się w centrum Zwardonia, do którego dojedziemy z Żywca drogą ekspresową nr S69. Z trasy zjeżdżamy pierwszym zjazdem w Zwardoniu, po czym skręcamy niemal natychmiast dwa razy w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i skręcamy w prawo kierując się do centrum miasta. Po ok. 1 kilometrze skręcamy w lewo za wiaduktem i docieramy na parking.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.zwardon-ski.pl/index.php/dojazd

Parking

Darmowy niestrzeżony parking na 350 samochodów umiejscowiony jest przy dolnej stacji kolejki.

Kontakt

Address: ZWARDON-SKI Zwardoń 114b 34-373 Zwardoń

http://www.zwardon-ski.pl/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)