0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 8
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 20 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 20 km
7 km
(35%)
Łatwy
13 km
(65%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Zugspitze to największa góra Niemiec, wznosi się na wysokość prawie 3 000 metrów n.p.m. i zaliczana jest do Korony Europy. Właśnie tam, na terenie największego niemieckiego lodowca - Schneeferner - znajduje się areał narciarski, na który możemy się dostać zarówno od strony austriackiej, jak i niemieckiej. Położenie ośrodka gwarantuje wybitne warunki śniegowe oraz oferuje przepiękne, unikatowe panoramy. Poza świetnie przygotowanymi trasami, jest tu wiele wspaniałych terenów, gdzie można poszusować poza stokiem, ciesząc się dziewiczym naturalnym puchem i zapierającymi dech widokami.

Wyciągi narciarskie

Są trzy możliwość, aby dostać się na Zugspitze. Od strony Niemiec na teren narciarski dostaniemy się kolejką torową albo wjedziemy kolejką linową z Eibsee, wjedziemy na sam szczyt, skąd na teren narciarski zabierze nas następna kolejka. Od strony autriackiej na szczyt dotrzemy szybko i komfortowo dzięki kolejce linowej Tiroler Zugspitz, której dolna stacja znajduje się w Ehrwald. Na terenie narciarskim mamy do wyboru 6-osobowe kolejki krzesełkowe oraz kilka wyciągów orczykowych. Na miejscu działa w sumie 10 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości 13 150 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras wynosi 20 km, z czego 7 km (35 %) to trasy łatwe, a pozostałe 13 km (65 %) to trasy średnio-trudne.

Położenie

Zugspitze leży na granicy Austrii i Niemiec, w Górnej Bawarii i w Ehrwald w Tyrolu, pomiędzy Garmisch i Grainau. Teren narciarski rozciąga się na największym lodowcu Niemiec - Schneeferner, który znajduje się na najwyższej górze Niemiec - Zugspitze ( 2962 m n.p.m.).

Trasy narciarskie położone są na wysokościach od 2 000 do 2 720 metrów n.p.m. Taka lokalizacja sprawia, że panują tutaj wyjątkowe warunki śniegowe, a sezon trwa aż 7 miesięcy.

Dojazd

Areał narciarski na Zugspitze dostępny jest od strony Garmisch-Partenkirchen od Grainau i od Ehrwald. Jadąc od strony Monachium, najlepiej wybierz autostradę A95, a potem drogę numer B2 w stronę Garmisch.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.zugspitze.at/de/service/besuch-planen/anreise-parken/

Parking

Wszystkie parkingi są bezpłatne, niezależnie do jakiej strony dostajemy się do ośrodka.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 56732309

http://www.zugspitzbahn.at

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)