0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 26
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 77 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 77 km
30 km
(39%)
Łatwy
28 km
(36%)
Średni
19 km
(25%)
Trudny

Informacje

Największy ośrodek w popularnym austriackim regionie Zell am See -Kaprun, słynącym z niezwykłych walorów krajobrazowych i dużej różnorodności tras zjazdowych, których łączna długość wynosi 140 km.

Miasto Kaprun, to znany kurort zimowy, położony u stóp lodowca Kitzsteinhorn, cieszący się dość dużą popularnością wśród polskich turystów. 13,5 tys łóżek w obrębie miejscowości to więcej niż wystarczająca ilość miejsca na masowy przyjazd turystów w sezonie.

Na stokach góry Schmittenhohe znajdziemy prawdziwą moc atrakcji dla całej rodziny. Na miejscu dostępny jest najdłuższy na świecie "Funslope" czyli trasa dla rodzin z dziećmi, pełna miękkich przeszkód, tuneli, zakrętów i interaktywnych elementów. Przygotowano również trasę z pomiarem czasu i prędkości oraz trasę ćwiczeniową do jazdy po muldach. Na terenie ośrodka poczują się również dobrze doświadczeni narciarze - pokonanie prawie 20 km tras czarnych to nie lada wyczyn, nawet dla eksperta.

Nowość sezonu 2016/2017: nowa kolej gondolowa "zellamseeXpress", łącząca stoki Schmitten Glemmtal. Dzięki budowie nowej gondoli, udostępniono teren, który był wyłączony z jazdy przez ponad 30 lat! To jednak nie wszystko - kolej linowa została wyposażona w sześć kabin muzycznych, w których, łącząc się z bezpłatną siecią wi-fi, możesz posłuchać muzyki z własnego smartphona. To prawdopodobnie pierwsza wisząca szafa grająca na świecie.

Wyciągi narciarskie

Z Zell am See zabierają nas na górę nowoczesne wyciągi narciarski, z czego najbardziej znana jest kolej gondolowa, której kabiny zaprojektowane zostały przez Porsche. Na górze działa wydajny system wyciągów krzesełkowych, niektóre z nich mają osłony i podgrzewane kanapy. Na początkujących czekają również wyciągi orczykowe i taśmowe.

Nowość sezonu 2016/2017: nowa kolej gondolowa "zellamseeXpress", łącząca stoki Schmitten Glemmtal.

Maksymalna zdolność przewozowa: 46 607 os./h.

W skład kompleksu wchodzą:
- 8 kolei gondolowych/kabinowych
- 10 wyciągów krzesełkowych
- 4 wyciągi orczykowe
- 3 wyciągi szkoleniowe, tzw. wyrwirączki
- 2 wyciągi taśmowe, tzw. czarodziejskie dywany

Trasy narciarskie

Region Zell am See - Kaprun to prawie 140 km tras narciarski. Na stokach Schmitten wyznaczono 77 km tras zjazdowych, w tym 30 km (39 %) tras łatwych, 28 km (36 %) tras średnio-trudnych i 19 km (25 %) tras trudnych.

Wszystkie trasy objęte są wydajnym systemem sztucznego naśnieżania, który składa się z aż 381 armatek śnieżnych!

Najdłuższa trasa: Schmittenhoehe-Schuettdorf, długość: 6 km, przewyższenie: 1 250 m.
Najtrudniejsza trasa: "Trass run", długość: 4 km, przewyższenie: 900 m. To jedna z najtrudniejszych tras w regionie Salzburga i najdłuższa czarna trasa na tym obszarze. Nowością jest budka startowa znajdująca się na początku trasy, dzięki której możemy poczuć się jak na prawdziwych zawodach.

Położenie

Region Zell am See-Kaprun obejmuje masyw trzech gór: Schmittenhöhe ( 77 km tras), lodowiec Kitzsteinhorn (41 km tras), Maiskogel ( 20 km tras). Ośrodki na tych terenach są oddalone od siebie ok. 7 km. Dobre połączenie autobusowe sprawia, że można traktować je jako jeden większy kompleks narciarski.

Teren narciarski Schmitten zlokalizowany jest w Kraju Salzburskim, w pobliżu jeziora Zeller See i góruje nad miastami Zell am See i Kaprun. Trasy rozciągają się na wysokościach od 760 do 2 000 metrów n.p.m.

Infrastruktura

W samym Kaprun, które oddalone jest 7 km od Zell am See, mamy do wyboru ponad 13,5 tys łóżek hotelowych! Jednak szeroka baza noclegowa to nie wszystko co ma do zaoferowania ten wyjątkowy region narciarski.

Atrakcji na stoku nie brakuje. Jest tu trasa z pomiarem czasu dostępna bezpłatnie dla wszystkich chętnych, system Skiline, za pomocą którego zbieramy dane o przejechanych przez nas kilometrach i pokonanych przewyższeniach, trasa SkiMovie, na której możemy nagrać swój przejazd na tyczkach, a następnie udostępnić go znajomym oraz wielkie rzeźby sławnych artystów porozrzucane na terenie całego kompleksu. Do szerokiej oferty należy również dodać jazdę nocną.

Na podstawowe zaplecze narciarskie składają się liczne wypożyczalnie, serwisy i sklepy ze sprzętem zimowym, kilka profesjonalnych szkółek narciarsko-snowboardowych oraz liczne restauracje, chaty narciarskie, bary apres-ski, które znajdziemy zarówno na stoku, jak i centrum miejscowości.

Dojazd

Zell am See znajduje się 60 km od Salzburga. Najlepszy dojazd do miejscowości jest Autostradą Tauryjską A10, a następnie skierowanie się na drogę 311.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.schmitten.at/en/service/arrival

Parking

Obszerne, bezpłatne parkingi znajdziemy przy wyciągu Areit w Schuettdorf oraz w Schmittental przy dolnej stacji wyciągu. W Zell am See zaparkować możemy wyłącznie na płatnym parkingu garażowym.

Ważny karnet umożliwia bezpłatny przejazd autobusem pomiędzy poszczególnymi górami na terenie regionu Zell am See-Kaprun.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)