0 obserwujących
Trasy narciarskie: 1 km
1 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Region narciarski Salzburger SkiLungau, łączy ze sobą wspólnym systemem karnetów ośrodki Fanningber, Katschberg-Aineck i Grosseck-Speiereck oraz kilka mniejszych stacji narciarskich w St. Michael, Lessach i Zederhaus.

Łącznie, do dyspozycji turystów, pozostaje 150 km tras zjazdowych i 32 nowoczesne wyciągi narciarskie. Z kartą SkiRegion LUNGO możemy również szusować w Obertauern, co daje dodatkowe 100 km tras zjazdowych.

W samym Zederhaus znajduje się teren narciarski o łącznej długości tras 1 km. Działa tam 1 wyciąg.

Wyciągi narciarskie

32 nowoczesne wyciągi narciarskie. Karta SkiRegion Lungo daje dostęp do dodatkowych 26 wyciągów.

Trasy narciarskie

Na terenie narciarskim Salzburger SkiLungau do dyspozycji turystów pozostaje 150 km tras zjazdowych. Z kartą SkiRegion LUNGO możemy również szusować w Obertauern, co daje dodatkowe 100 km tras zjazdowych.

Położenie

Obszar Salzburger Lungau znajduje się pomiędzy Radstädter Tauern (Obertauern), Hohe Tauern oraz górami Nockberge, w samym sercu Austrii, około 100 km na południowy wschód od Salzburga.

Zederhaus to mała miejscowość, która zlokalizowana jest na wysokości 1215 metrów n.p.m., otoczona malowniczą, górską scenerią Radstadt Tauern. Ośrodek znajduje się w granicach Parku krajobrazowego, który jest jednocześnie częścią największego rezerwatu Biosfery UNESCO w Austrii.

Infrastruktura

SkiRegion Lungau składa się z kilku głównych, połączonych ze sobą terenów narciarskich. Każdy z nich ma osobną, w pełni samowystarczalną infrastrukturę.

Fanningberg:

W Fanningberg warto skorzystać z oferty gastronomicznej kilku rustykalnych chatek narciarskich i restauracji regionalnych znajdujących się zarówno na stoku jak i przy dolnej stacji głównej kolejki krzesełkowej. Ciekawą propozycją dla turystów są nowe, ale bardzo klimatyczne chatki noclegowe znajdujące się bezpośrednio na stoku. Turyści mogą dojechać pod sam próg kwatery bez ściągania nart lub snowboardu. Na miejscu działają szkoły narciarsko-snowboardowe oraz sklepy i wypożyczalnie sprzętu zimowego.
Fanninberg znany jest z dobrej infrastruktury dla najmłodszych:
- w słonecznym parku dziecięcym "FUNNY KinderPark", maluchy bawią się w śniegu, odkrywają znane postaci z baśni i łączą zabawę z nauką jazdy na jednej lub dwóch deskach pod bacznym okiem profesjonalnej kadry instruktorów.
- na 8,5 km. oświetlonym torze saneczkowym odnajdą w sobie dziecko nawet najstarsi miłośnicy białego szaleństwa.

Großeck - Speiereck "Adventure Mountain":

Na terenie ośrodka działają 3 szkółki narciarsko - snowboardowe, 8 przytulnych alpejskich chatek i restauracji serwujących lokalną kuchnię, 6 wypożyczalni, sklepów i serwisów narciarskich oraz wypożyczalnia sanek. Großeck - Speiereck "Adventure Mountain" przygotowało dla nas szereg atrakcji, do których należy zaliczyć "ścieżkę legend" czyli tematyczną trasę, na której możemy znaleźć wiele informacji i mitów związanych z regionem, przejażdżki konne, kuligi, lodowiska, wędrówki piesze po górach, wyprawy na rakietach śnieżnych, tor saneczkowy i wiele, wiele innych. Rodzice, którzy chcą poszaleć bez dzieci na bardziej wymagających stokach mogą zostawić swoje pociechy pod opieką instruktorów, w jednej ze szkółek narciarskich albo pod opieką wychowawców w świetlicy pełnej ciekawych rozrywek dla najmłodszych.

Katschberg - Aineck:

Doskonałą bazę noclegową i masę atrakcji poza-stokowych oferuje wioska narciarska Katschberghohe, polecana szczególnie ze względu na bezpośrednią bliskość dolnych stacji wyciągów. Do niektórych miejsc noclegowych turyści mogą dostać się praktycznie bez konieczności ściągania nart. Alternatywą dla Katschberghohe są dwa sąsiednie miasteczka: St. Michael oraz St. Margarethen, z których możemy dostać się darmowym ski-busem pod sam ośrodek.
Do infrastruktury narciarskiej należą z pewnością trzy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, liczne ski-serwisy oraz trzy szkoły narciarsko-snowboardowe.
Dla najmłodszych, nie licząc oferty szkółek, przygotowano specjalnie wyznaczony teren narciarski z licznymi atrakcjami - "Katschi's Kids World". Są tutaj wyciągi dla dzieci, trasy z przeszkodami i inne ciekawe urozmaicenia dla najmniejszych miłośników szusowania po śniegu. Wszystko pod kontrolą profesjonalnej kadry.
Przygotowano również profesjonalny snowpark, który zaopatrzony jest m.in. w half-pipe.W przerwach pomiędzy szusowaniem można odpocząć i posilić się w licznych barach lub w jednej z wielu chatek narciarskich i restauracji. Po całym dniu na nartach lub snowboardzie warto odwiedzić również klub dyskotykowy.

Do atrakcji poza-stokowych należą:
-oświetlony tor saneczkowy
-lodowisko
-paragliding
-kuligi konne
-piesze wędrówki (13 km szlaków)

Zederhaus to wyborny punkt startowy dla miłośników wędrówek. Piesze szlaki wśród krystalicznie czystych jezior górskich i romantycznych schronisk górskich mogą być wspaniałym dopełnieniem wakacji. W centrum miejscowości znajdziemy kilka punktów, w których serwują lokalne specjały. Warto tam zajrzeć!

Dojazd

Dosyć dobre położenie sprawia, że dojazd samochodem nie stanowi problemu. Nieważne czy jedziemy z Salburgu czy z Wiednia, na teren kompleksu najlepiej dostać się autostradą tauryjską (A 10). Wybieramy zjazd Zederhaus.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.lungau.at/en/service/arrival/

Parking

Bezpłatny ski-bus pomaga poruszać się po całej okolicy Salzburger Lungau. Samochód można zostawić na jednym z bezpłatnych parkingów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)