0 obserwujących
Trasy narciarskie: 44 km
23,5 km
(53%)
Łatwy
16,2 km
(37%)
Średni
4,3 km
(10%)
Trudny

Informacje

Ze względu na wyborne warunki śniegowe oraz perfekcyjnie przygotowane trasy, nie jeden raz rozgrywano tutaj zawody Pucharu Świata. Jednak Zauchensee to nie tylko raj treningowy i zawodniczy. Miejsce kusi zadbanymi, zróżnicowanymi trasami, a położenie ośrodka gwarantuje nie tylko bardzo dobre warunki śniegowe, ale również kilka niesamowitych punktów widokowych. Zauchensee to swoiste narciarskie miasteczko, gdzie wszystko nastawione jest na pobyt narciarzy i snowbaordzistów. Znakomite zaplecze narciarskie, baza noclegowa, łatwość poruszania się między wyciągami, sprawiają, że Zauchensee jest jednym z najbardziej lubianych alpejskich ośrodków narciarskich, którego renoma wybiega daleko poza Austrię.

Dojazd

Jadąc autostradą A10 skręć w kierunku Flachauwinkl ub wybierz zjazd na Radstadt/Alnetmarkt. Ośrodek znajduje się 45 minut jazdy samochodem od Salzburga.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.zauchensee.at/arrival-parking

Parking

Na miejscu jest wystarczająca ilość bezpłatnych parkingów dla samochodów osobowych oraz autobusów.
Przy pucharowej arenie działa podziemny parking, mieszczący 350 samochodów i 20 autobusów.

Położenie

Flachauwinkl i Zauchensee to miejscowości w Kraju Salzburskim. Otoczone są licznymi szczytami, na których rozciągają się hektary terenów narciarskich i kompleksy wyciągów. Flachauwinkl jest wysunięte najbardziej w prawo. Aby dostać się stamtąd do "centrum" ośrodka należy wsiąść do kolejki linowej „Highport” - prawdopodobnie najbardziej nowoczesnej tego typu maszyny w Austrii. Zauchensee jest natomiast w samym "centrum" kompleksu – w zasięgu ręki mamy dostęp do kilkudziesięciu kilometrów tras zjazdowych i wielu ciekawych atrakcji. Stąd kolejki linowe zabiorą nas na szczyty Tauernkar, Kemadhohe, Roßkof oraz Gamskogel, Na tym ostatnim znajduje się czarna trasa Pucharu Świata oraz punkt widokowy, umieszczony na jej starcie. Każdy może poczuć choć część emocji, które towarzyszą zawodnikom przed startem.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu działa 25 wyciągów narciarskich, w tym m.in. sześć kolei krzesełkowych i trzy koleje kabinowe oraz jedna kolej linowo - terenowa. Łączna zdolność przewozowa wszystkich wyciągów to 35 tysięcy osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Trasy zjazdowe w ośrodku Zauchensee - Flachauwinkl należą do najbardziej urozmaiconych, ale też najtrudniejszych w całym regionie. Nie bez powodu trenują i rywalizują ze sobą tutaj najlepsi zawodnicy na świecie. Najbardziej znaną trasą jest czerwona trasa Pucharu Świata. Wśród 45 km tras, około 23 km to trasy łatwe, 16 km to trasy średnio-trudne i 4,6 km stanowią trasy trudne, oznaczone kolorem czarnym.
Wszystkie są przygotowane ratrakami oraz posiadają wydajny system sztucznego naśnieżania w razie braku naturalnych opadów, co zdarza się tutaj rzadko.

Infrastruktura

Na miejscu możemy skorzystać z ofert szkół narciarsko - snowboardowych, wypożyczalni sprzętu zimowego i licznych sklepów sportowych.
Ośrodek posiada również świetne zaplecze gastronomiczne, z szeroką ofertą Apres-ski, na którą składają się dyskoteki, kluby nocne, bary i restauracje serwujące lokalne przysmaki.
Atrakcją dla narciarzy biegowych jest trudna, 24 - kilometrowa trasa przebiegająca na wysokości 856 - 1350 metrów n.p.m.
Dodatkowo swój wolny czas można spędzać w snowparku, na wycieczkach pieszych z rakietami śnieżnymi na nogach lub na lodowisku.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)