0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 2,5 km
2,1 km
(84%)
Łatwy
0,4 km
(16%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kompleks Zagroń Istebna to niewielki, ale godny uwagi ośrodek narciarski, idealnie nadający się dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

2 km dobrze przygotowanych tras i 4-osobowa kanapa, powinny zapewnić nam udany dzień na stoku, z którego można udać się potem wprost do parku wodnego. Ten bowiem, znajduje się bezpośrednio przy dolnej stacji wyciągu.

Wyciągi narciarskie

Do dyspozycji mamy tu 4-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 840 m, leżący na przewyższeniu 147 metrów. Jego zdolność przewozowa wynosi 2 400 osób na godzinę. Wjazd zajmuje około 7 minut.

Ponadto możemy skorzystać z wyciągu talerzykowego o długości 270 m, który zabiera 650 osób w ciągu godziny, a dla najmłodszych przygotowano nieco ponad 100-metrowy wyciąg taśmowy.

Trasy narciarskie

Kompleks Zagroń Istebna posiada w sumie 3 stosunkowo łatwe trasy o łącznej długości ok. 2,5 km. Jedna z nich to szeroka, łagodna trasa niebieska o długości 800 m, a druga, o zbliżonej długości, to trasa niebieska, miejscowo przechodząca w czerwoną. Trzecia trasa, biegnąca wzdłuż wyciągu talerzykowego, jest bardzo łatwa i przeznaczona dla dzieci oraz osób zupełnie początkujących. Wszystkie trasy są ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Trasy 1 i 2 są oświetlone, z wyjątkiem wariantu 2c.

Między trasami, na ukrytej wśród drzew polanie, uruchomiono snowpark. Dla najmłodszych przygotowano ogródek zimowy, w którym pod okiem opiekuna mogą oddawać się harcom na śniegu lub szkolić umiejętności pod czujnym okiem instruktora.

Położenie

Ośrodek położony jest na północnym zboczu Zagronia (ok. 684 m n.p.m), w malowniczej miejscowości Beskidu Śląskiego – Istebna. Dzięki prężnie działającej bazie gastronomiczno-noclegowej oraz atrakcyjnej ofercie rekreacyjnej, Istebna to doskonałe miejsce zarówno na szybki, jednodniowy wypad, jak i na dłuższy pobyt w ramach zimowego urlopu.

Infrastruktura

Bezpośrednio przy dolnej stacji kolei linowej, znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarsko-snowboardowa.

Główny punkt gastronomiczny to przestronna restauracja „Zagroń” z bezpłatną toaletą. Alternatywą jest przytulna góralska chatka, oddalona o ok. 150 m od głównej siedziby kompleksu, a jeśli i tam zabraknie miejsca, możemy posilić się na świeżym powietrzu pod zadaszoną wiatą grillową.

Dla najmłodszych przygotowano Kącik Malucha oraz skromny plac zabaw. W ośrodku funkcjonuje również przedszkole narciarskie.
Dodatkowym atutem kompleksu jest snowpark.

Ponadto na terenie ośrodka znajduje się Park Wodny „Olza” z licznymi atrakcjami (zjeżdżalnie, jacuzzi, grota solna, itp.) oraz Centrum Zdrowia i Rehabilitacji „Meridian”, gdzie można poddać się profesjonalnym zabiegom leczniczym i relaksacyjnym.

Niewątpliwą zaletą jest bezpłatny dostęp do sieci bezprzewodowej (Wi-Fi) na terenie kompleksu. Niewiele ośrodków w Polsce może się pochwalić takim udogodnieniem.

Dojazd

Kompleks położony jest ok. 1,5 km na północ od centrum Istebnej. Punktem orientacyjnym jest stacja benzynowa, obok której skręcamy w wąską, krętą drogę leśną, prowadzącą bezpośrednio do ośrodka.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.istebna.org/lokalizacja

Parking

Samochód można zaparkować przy dolnej stacji kolejki. Parking jest bezpłatny.

Kontakt

Address: Kompleks Zagroń Istebna Zaolzie 1588, 43-470 Istebna, Polska

http://www.istebna.org/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)