0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 9
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,2 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 2,2 km
1,1 km
(50%)
Łatwy
1,1 km
(50%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Zadov to popularne całoroczne centrum wypoczynkowe w południowej części Szumawy i jeden z największych ośrodków zimowych w tym regionie. Ze względu na małe zróżnicowanie wysokości oraz trasy zjazdowe o łatwym i średnim stopniu trudności, ośrodek polecane jest w szczególności rodzinom z dziećmi. Stoki są łagodne, szerokie i świetnie przygotowane, a przez to bezpieczne.

Okolica kusi nie tylko narciarzy zjazdowych - niewymagający teren szumawskich połonin oraz codziennie przygotowywane trasy cross-country, zachęcają swoimi walorami amatorów narciarstwa biegowego. Zadov-Churáňov jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarstwa biegowego w Republice Czeskiej.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu działa 8 wyciągów o łącznej przepustowości 6 563 pasażerów na godzinę, w tym kolejka linowa o długości 750 metrów i przepustowości 2200 os/godz. Dla dzieci i początkujących narciarzy, w ofercie znajduje się wyciąg taśmowy/dywanowy.

Po drugiej stronie areału Kobyla, znajduje się teren narciarski Nowe Hute, który dysponuje 4 wyciągami o zdolności przewozowej 3 000 osób na godzinę oraz 2,5 km. tras zjazdowych.

Trasy narciarskie

W ośrodku znajduje się 8 wariantów zjazdowych o łącznej długości 4,7 km. Mamy do wyboru 4 trasy niebieskie oraz 4 trasy czerwone. Najdłuższa trasa to czerwona Sedačka - Rukáv o długości 1 100 metrów.
System sztucznego naśnieżania przewidziano na odcinku 2,5 km. Wieczorne oświetlenie tras umożliwia jazdę już po zmroku, co samo w sobie stanowi nie lada atrakcję.

Położenie

Zadov leży 15 km od Vimperku, na granicy Szumawskiego Parku Narodowego. Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Zadov, Špičák, Lipno nad Vltavou, Czeski Krumlov.
Tereny narciarskie leżą po dwóch stronach miasteczka (areał Kobyla i Churanov), na wysokościach od 890 do 1120 m. n.p.m. sezon narciarski: Sezon narciarski trwa stosunkowo długo - od grudnia do kwietnia, w zależności od warunków atmosferycznych.

Infrastruktura

Główną atrakcję na stoku stanowi sezonowo budowany snowpark dla miłośników freestyle'u.

W Zadov mamy również ciekawą ofertę apres-ski. Do wyboru są restauracje na stoku oraz w centrum miasta, bary, knajpki, kasyna oraz dyskoteki.

Do aktywności poza-narciarskich można zaliczyć m.in. snowtubing.
czyli zjazd na specjalnych dętkach po wyznaczonym torze, bilard, rzutki, sauna oraz solarium.

Zaplecze dla rodzin z dziećmi:
Szkoła narciarska, trasy zjazdowe przeznaczone tylko dla dzieci, wyciągi dla dzieci, w tym jeden „czarodziejski dywan", plac zabaw.

Stacja oferuje oczywiście podstawowe zaplecze zimowe, na które składają się wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz serwisy narciarskie.

Dojazd

Z Pragi jedziemy na Przybram, a stamtąd w stronę Strakowic. Mijamy Strakowice i jedziemy cały czas drogą numer 170, przez Vacov, Zdikovec i Stachy.

Parking

Darmowe miejsca parkingowe bezpośrednio przy ośrodku. Z centrum miasta kursują ski-busy, które dowiozą nas pod stację bazową.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)