0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 49
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 93,1 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 93,1 km
25,9 km
(28%)
Łatwy
53,7 km
(58%)
Średni
13,5 km
(15%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau łączy dwie tyrolskie doliny w jednym kompleksie. Połączenie na górze Schatzberg zostało otwarte 2012 - od tej pory Alpbachtal i Wildschönau stanowią jeden, potężny ośrodek narciarski o łącznej długości tras zjazdowych sięgającej ponad 100 km, które obsługiwane są przez 46 wyciągów narciarkich. Zostając przy liczbach, na terenie ośrodka możemy znaleźć aż 25 rustykalnych chat narciarskich oraz 2 snowparki. To jeden z 10 największych kompleksów w Tyrolu i bez wątpienia jeden z najpiękniej położonych.

Poza tym, że to istny raj dla narciarzy i snowboardzistów, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau oferuje również masę atrakcji poza-stokowych, do których można zaliczyć m.in. wędrówki piesze, jazdę na sankach czy narciarstwo biegowe.

Wyciągi narciarskie

Całkowita zdolność transportowa ośrodka wynosi 52 939 osób na godzinę. Taki wynik możliwy jest dzięki świetnej infrastrukturze, składającej się z 46 wyciągów narciarskich, w tym 9 kolei gondolowych, 7 kolei krzesełkowych i 30 wyciągów orczykowych. Najmłodsi początkujący mogą skorzystać również z wyciągów taśmowych (ruchomych dywanów/chodników).

Trasy narciarskie

Na terenie kompleksu na narciarzy czeka aż 109 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności - od najłatwiejszych do najtrudniejszych.

Najdłuższą trasą ośrodka jest Schatzberg. Jej długość to 7 km. Za jednym razem pokonujemy różnicę poziomów 1 028 metrów! Najtrudniejszą trasą jest 2-km odcinek z Hornboden do stacji pośredniej. Nie bez powodu posiada homologację FIS.

System sztucznego naśnieżania składa się z 294 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 85 % powierzchni stoków.

Położenie

Trasy narciarskie rozciągają się na obszarze Wildschönau (gmina w zachodniej Austrii, w kraju związkowym Tyrol, w powiecie Kufstein) i na terenach doliny Alpbachtal Seenland , na wysokościach od 830 do 2 025 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Kompleks oferuje nowoczesne, rozbudowane zaplecze narciarskie oraz usługi ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rodzin z dziećmi. Na miejscu działa 10 szkółek narciarskich, istnieje kilka stref szkoleniowych dla najmłodszych, możliwa jest opieka nad dziećmi w hotelach, przygotowane są rodzinne oferty pobytowe, funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu i serwisy narciarskie. Do tego wszystkiego należy dodać 25 punktów gastronomicznych oraz szeroką bazę noclegową.

Do atrakcji na stoku należą:
- trasa z pomiarem prędkości w cenie karnetu,
- publiczna trasa wyścigowa z rozstawionymi na stałe tyczkami,
- obsługa systemu Skiline, dzięki któremu wiemy ile km zrobiliśmy i z których wyciągów skorzystaliśmy w ciągu dnia (dane można zobaczyć online)
- jazda nocna,
- 2 snowparki i 1 funslope.

Na terenie kompleksu, a także w jego okolicy, istnieje wiele aktywności poza-stokowych, do których należą:
- narciarstwo biegowe, jazda ratrakiem jako pasażer, paralotniarstwo.

Dojazd

Główny teren narciarski ośrodka Ski Jewel jest łatwo dostępny dzięki pobliskiej autostradzie. Alpbachtal leży ok. 8 km od autostrady Inntal. Należy wyjechać rozwidleniem Kramsach.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.skijuwel.com/en/service/travel-information

Parking

Wszystkie parkingi na terenie ośrodka są bezpłatne.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 53395353

http://www.skijuwel.com/de/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)