0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 21 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Wielka Racza to słowacki kompleks ośrodków narciarskich: Dedovka, Marguška i Laliky w Oscadnicy, który może pochwalić się kilkunastoma kilometrami tras narciarskich o różnym stopniu trudności, świetnie rozwiniętym systemem kolejek linowych i bardzo dobrze prosperującą infrastrukturą stokową i poza stokową.

Kompleks znajduje się w niedalekiej odległości od polskiej granicy, co sprawia, że jest łatwo dostępny również dla polskich turystów.

Wyciągi narciarskie

Wielka Racza to dwie 4-osobowe koleje krzesełkowe o długości 1 200 i 750 metrów, 3 wyciągi orczykowe o długości 140-600 metrów oraz specyficzna kolej krzesełkowo-gondolowa (część wyciągu stanowią 6-osobowe krzesełka, a część 8-osobowe gondolki). Łączna przepustowość wszystkich maszyn to prawie 10 tysięcy osób na godzinę!

Trasy narciarskie

Ponad 14 km wariantów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności - od tras bardzo łatwych, łatwych, przez średnio-trudne, trudne do dwóch tras bardzo trudnych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Początkujący mają do wyboru ośle łączki i proste trasy zjazdowe, średnio-zaawansowani mogą podszkolić swoją technikę na 7 trasach niebieskich o długości od 500 do 1 300 metrów oraz trasach czerwonych, z których każda ma ponad kilometr długości, w tym jedna mierzy aż 2 350 metrów. Weterani mogą poczuć przypływ adrenaliny na dwóch trasach czarnych o długości 450 i 1 000 metrów.

Stoki są codziennie przygotowywane ratrakami, a wszystkie trasy posiadają system sztucznego naśnieżania. Tylko dwie trasy są oświetlone.

Położenie

Wielka Racza (1 236 metrów n.p.m.) to góra znajdująca się w północno-zachodniej Słowacji, ok. 10 km od miasta Čadca, na granicy z Polską (Korbielów). Na północnych zboczach Wielkiej Raczy leży kompleks tras zjazdowych i wyciągów składający się z trzech ośrodków Dedovka, Marguška i Laliky, administracyjnie należących do miasta Oscadnica.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu zimowego. Przy wynajmie nart lub snowboardu możemy liczyć na zniżkowe ceny karnetów. Funkcjonujeą również: serwis narciarski oraz szkoła narciarsko-snowboardowa, a także liczne sklepy zimowe oraz punkty gastronomiczne.

Dodatkowe atrakcje to: snowpark, jazda nocna na dwóch trasach w ośrodku Dedovka (17:30-20:30) oraz dwie trasy narciarstwa biegowego.

Kompleks ośrodków na Wielkiej Raczy to nie tylko narciarstwo czy snowboard. Można tutaj poszaleć na najdłuższym w środkowej Europie torze bobslejowym, wsiąść za stery prawdziwego ratraka czy pojeździć na łyżwach na lodowisku w pobliżu ośrodka. Na najmłodszych czeka natomiast pełne atrakcji centrum rozrywki dla dzieci.

Dojazd

Ośrodek znajduje się 130 km od Krakowa, co daje około 2 godziny i 40 minut jazdy samochodem. Odległość z Wrocławia to 290 km. Odległości z przejść granicznych do Oščadnicy: Zwardoń- 34 km, Cieszyn- 56 km, z Chałupki- 87 km.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.snowparadise.sk/zima/pl/dojazd-transport/dojazd-parkowanie/

Parking

Wszystkie parkingi są bezpłatne dla gości korzystających z bazy noclegowej w Oscadnicy. W razie braku miejsc parkingowych udostępniane są dodatkowe miejsca, z których zabiera nas skibus.

Między ośrodkami Dedovka, Marguška i Laliky kursuje płatny skibus. Dla gości mających nocleg w hotelach, pensjonatach czy prywatnych kwaterach w mieście transfer skibusem odbywa się bezpłatnie.

Kontakt

Address: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica Dedovka 40 023 01 Ošcadnica

http://www.snowparadise.sk/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)