0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 19
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Wagrain to jeden z większych ośrodków narciarskich w regionie Slazburger Sportwelt, który wchodzi w skład Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich, na jednym karnecie. Nowoczesna, bezpodporowa kolej gondolowa G-LINK pozwoliła na połączenie dwóch szczytów: Grießenkareck i Grafenberg. Dzięki temu została wyeliminowana luka w systemie wyciągów łączących stoki czyli tzw. huśtawce narciarskiej. Turyści mogą teraz bez potrzeby zdejmowania nart, poruszać się między ośrodkami w Wagrain, Flachau i Sankt Johann / Alpendorf. Ilość i różnorodność tras, spektakularne widoki, nowoczesna infrastruktura oraz świetne warunki śniegowe przyciągają tutaj każdego roku setki tysięcy miłośników białego szaleństwa.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek Wagrain dysponuje aż 44 wyciągmi narciarskimi. Na miejscu działają: 16 wyciągów orczykowych, 17 kolejek lkrzesełkowych, 9 gondoli oraz 2 koleje kabinowe, w tym jedna to kolej G-LINK, która łączy szczyty Grießenkareck i Grafenberg i jest w stanie przewieźć 130 osób za jednym razem.
Przygotowano również wyciąg taśmowy (dywanik) do celów typowo szkoleniowych.

Trasy narciarskie

Miłośnicy szusowania mają tu do dyspozycji stoki o powierzchni 415 ha i trasy o długości 120 km. Łatwe trasy zajmują około 30 km, średnie 85 km, a tras trudnych jest około 5 km. Najdłuższy odcinek mierzy 4 300 metrów. Trasy są ratrakowane i w większości sztucznie naśnieżane.
Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił na slalomie, przewidziano stały tor z pomiarem czasu. Natomiast dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano 22 km tras biegowych.
Największą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest zimowy park rozrywki WAGRAINI'S Winterwelt. To mała huśtawka narciarska w ramach dużej, położona bezpośrednio przy środkowej stacji czerwonej 8-miejscowej gondoli (Rote 8er). To miejsce gdzie nauka jazdy łączy się z zabawą. Do licznych atrakacji należą czarodziejskie dywany, wyciągi do nauki jazdy na nartach, dziecięca trasa z pomiarem prędkości "Kids' Speed Check", snowtubing, snowpark dla początkujących, śnieżne igloo, dziecięca strefa "WAGRAINI's Kinderalm" oraz chatka noclegowa "Ski-Zwergerlhaus"

Położenie

Wagrain to alpejska gmina w Austrii, w kraju związkowym Salzburg, w powiecie St. Johann im Pongau. Stoki rozciągają się na wysokości 850 – 2000 metrów n.p.m. na dwóch szczytach Grießenkareck i Grafenberg, połączonych ze sobą koleją gondolową.

Infrastruktura

Próba opisania całego zaplecza narciarskiego stacji Wagrain mijałaby się z celem. Warto wiedzieć, że na terenie obiektu funkcjonują m.in. 2 snowparki, trasa z pomiarem prędkości i czasu, tzw. funslope czyli stok z przeszkodami, tunelami czy hopkami oraz inne ciekawe atrakcje stokowe.

Do atrakcji poza stokowych należą natomiast: lodowisko, kuligi, rakiety śnieżne, basen, sauna, centrum fitness, jazda konna, korty tenisowe oraz szeroka oferta Apres-ski obejmująca dyskoteki, karczmy i restauracje.
Do typowej infrastruktury narciarskiej należą oczywiście szkoły narciarsko - snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu zimowego oraz liczne sklepy sportowe.

Dojazd

Jadąc autostradą A10 z Salzburga należy wybrać znajd numer 66 "Flachau". Następnie jedziemy główną drogą, by po 10 km znaleźć się na miejscu.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.wagrain-kleinarl.at/en/winter/service/arrival.html

Parking

Jeśli nie chcemy zostawiać samochodu na jednym z licznych parkingów przy dolnych stacjach kolejek linowych, możemy skorzystać z usługi bezpłatnego ski-busa, który zabierze nas z centrum Wagrain, bezpośrednio pod sam stok.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 641382380

http://www.bergbahnen-wagrain.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)