0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 4 maja 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 8,2 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Trasy narciarskie: 8,2 km
5,2 km
(63%)
Łatwy
3 km
(37%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kompleks narciarski Knieżicki vrch – Vrchlabi to stosunkowo skromny ośrodek narciarski o typowo rodzinnym profilu. Łagodne, dobrze przygotowane trasy oraz świetna szkoła narciarska stanowią raj dla najmłodszych lub dopiero zaczynających swoją przygodę z narciarstwem dorosłych. Ośrodek jest ciągle modernizowany i rozbudowywany.

Wyciągi narciarskie

Działają tutaj dwa wyciągi orczykowe o długościach 330 i 400 metrów oraz dwie kolejki krzesełkowe: 3 oraz 4-osobowa. Najdłuższa i najbardziej wydajna jest kolejka 4-osobowa. Jej długość to 1120 metrów , a przepustowość wynosi 2400 osób na godzinę. Wszystkie wyciągi potrafią obsłużyć około 3,5 tysiąca pasażerów w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

10 tras narciarskich o profilu bardzo łatwym, łatwym i średnio-trudnym. Najdłuższym wariantem jest 1250 - metrowa trasa niebieska. Łączna długość wszystkich tras wynosi około 8 250 metrów. Trasy są przygotowywane przez ratraki i sztucznie naśnieżane.

Położenie

Ośrodek zlokalizowany jest w odległości zaledwie 400 metrów od zabytkowego centrum Wrchlabi - miasteczka na trasie łączącej Pragę i Szpindlerowy Młyn.

Infrastruktura

Infrastruktura ośrodka skierowana jest głównie do dzieci oraz osób zaczynających swoją przygodę z narciarstwem. Jest tutaj Park Zabaw, gdzie najmłodsi mogą łączyć przyjemność z nauką jazdy na torze z miękkimi przeszkodami. Działa również tor do snowtubingu oraz profesjonalna szkoła narciarska prowadzona przez reprezentantkę Czech w narciarstwie Lenkę Kebrlovou-Baresovou.
Dla tych, którzy chcą trochę poszaleć zbudowano snowpark.
Na terenie stacji narciarskiej funkcjonują również toalety, wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz ski-serwis. Jest tutaj jeden punkt z fast-foodem oraz restauracja. Jeśli planujecie dłuższy pobyt w tej okolicy macie do wyboru pensjonat, domki wypoczynkowe i liczne prywatne kwatery.

Dojazd

Ośrodek znajduje się przy drodze numer 14 łączącej Szklarską Porębę i Trutnov. Jadąc od strony Szklarskiej Poręby w mieście Vrchlabi należy na pierwszym rondzie wybrać zjazd w lewo, na drogę numer 295. Wyciągi pojawią się po lewej stronie.
Więcej odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skiareal-vrchlabi.cz/cz/kontakt

Parking

3 obszerne bezpłatne parkingi w pobliżu ośrodka.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)