1 obserwujący
Otwarte
Otwarte wyciągi
0 / 3
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 15 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 15:30
Trasy narciarskie: 15 km
2 km
(13%)
Łatwy
9 km
(60%)
Średni
4 km
(27%)
Trudny

Informacje

Vratna Free Time Zone to jeden z najbardziej popularnych i największych kompleksów narciarskich na Słowacji, który znajduje się w jednym najchętniej odwiedzanych regionów wypoczynkowych w tym kraju.

Infrastruktura ośrodka jest dostosowana do każdego - znajdą tu miejsce dla siebie zarówno doświadczeni narciarze, szukający wyzwań snowboardziści jak i początkujący miłośnicy jednej lub dwóch desek.

Ze względu na fantastyczne warunki śniegowe, ośrodek przyciąga turystów od grudnia do końca kwietnia.

Położenie

Region Vratnej Doliny znajduje się w miejscowości Terchová we wschodniej części Małej Fatry w Centralnych Karpatach Zachodnich na wysokości około 750 metrów n.p.m. u podnóży szczytów Chleb, Hromové i przełęczy Snilovské Sedlo.

Wyciągi narciarskie

Na kompleks narciarski składają się trzy ośrodki PASEKY, POLUDŇOVÝ GRÚŇ oraz CHLEB. Łączna liczba wyciągów to 14, w tym 4-osobowa kanapa o długości 1300 metrów, 8-osobowa gondolka o długości 1 860 metrów oraz 11 wyciągów orczykowych o długości od 960 do 60 metrów, a także jeden wyciąg taśmowy dla najmłodszych.

To wszystko daje łączną przepustowość wynoszącą około 11 tysięcy osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Narciarze oraz snowboardziście mają z czego wybierać. Na terenie kompleksu wyznaczonych jest 14 do 17 km tras zjazdowych, z czego 5 tras bardzo trudnych, 6 tras trudnych oraz dwie średnio-trudne i 4 łatwe.

Ponad połowa z nich jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana przez flotę ratraków. Oświetlony jest tylko półtora kilometrowy odcinek, leżący w osrodku Paseky.

Rodziny docenią specjalną strefę dla dzieci, gdzie można łączyć naukę z zabawą, a w przerwach od nauki zjeżdżać na sankach.

Narciarze biegowi oraz skitourowi również nie mogą narzekać- na jednych czeka 22 km tras biegowych, a na drugich 19 km szlaków skitourowych.
Do tego należy dodać nieokreśloną liczbę tras freeridowych, z których zadowolony będzie każdy fan jazdy poza trasami.

Infrastruktura

Do szerokiej infrastruktury i atrakcji Vratnej należą: wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego, szkoły narciarsko-snowboardowe, przedszkole narciarskie, restauracje, punkty gastronomiczne, snowpark, bawialnia dla dzieci oraz strefa od nauki jazdy dla najmłodszych, tor do snowtubingu, kryty basen, sauna, hotel, pensjonat i wiele innych urozmaiceń, których nie sposób tutaj wymienić.
Ciekawostką jest to, że poza typowymi aktywnościami narciarskimi na stokach ośrodka Chleb można spróbować dla większości nowej dyscypliny tzw. snowkitingu czyli zimowej odmiany kitesurfingu. Podobno jest to jedno z najbardziej znanych miejsc uprawiania tego sportu w Europie.

Parking

Bezpłatne parkingi na terenie ośrodka.

Bezpłatne ski-busy kursują pomiędzy stacjami sąsiadujących ze sobą ośrodków.

Dojazd

Z okolic aglomeracji śląskiej dojazd samochodem zajmuje około dwie i pół godziny. Z okolic Wisły dojazd zajmuje półtorej godziny do dwóch. Od granicy polsko-słowackiej to godzina drogi.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)