0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Val Gardena to jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich we Włoszech i jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych terenów narciarskich na świecie. Wchodzi w skład regionu Dolomiti Superski, który daje dostęp do 12 ośrodków narciarskich w północnych Włoszech, dysponujących łącznie ponad 1 200 kilometrami tras narciarskich i przeszło 460 wyciągami.

Na terenie ośrodka bardzo często rozgrywany jest Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn, przeważnie w zjeździe i supergigancie, na legendarnej trasie zjazdowej Saslong. Drugą słynną trasą jest Sella Ronda - 5-6 godzinna przełajowa trasa widokowa, która łączy ośrodki Alta Badia, Arabba / Marmolada i Fassatal.

Val Gardena to jedna z największych huśtawek narciarskich na świecie - daje dostęp do 175 km tras zjazdowych i 78 nowoczesnych wyciągów narciarskich, z czego większość stanowią krzesełka i gondolki.

Val Gardena, oprócz atrakcji sportowych, oferuje również historyczne i kulturalne zaplecze, liczne regionalne restauracje oraz szeroką bazę noclegową. To idealne miejsce na rodzinne wakacje zimowe, które zadowoli każdego, niezależnie od wieku i umiejętności i preferencji.

Wyciągi narciarskie

Val Gardena dysponuje aż 78 nowoczesnymi wyciągami narciarskimi o maksymalnej zdolności przewozowej sięgającej aż 118 361 pasażerów na godzinę.
W skład kompleksu wyciągu wchodzą:
- 2 koleje linowo-terenowe,
- 9 kolei gondolowych,
- 1 kolej mieszana (gondola + krzesełka),
- 42 wyciągi krzesełkowe,
- 23 wyciągi orczykowe i talerzykowe,
- 1 wyciąg dla początkujących,
- 5 wyciągów taśmowych SunKid (magiczne dywaniki).

Nowością w sezonie 2016/2017 jest nowa 8-osobowa podgrzewana kolej krzesełkowa, z osłonami, która zastąpi wyciąg "Gran Paradiso". Będzie to pierwszy tego typu obiekt we Włoszech.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras na terenie ośrodka wynosi 175 km, z czego tras łatwych jest 52 km (30 %), tras średnio-trudnych, 105 km (60 %) i tras trudnych 18 km (10 %).
Aż 630 armatek śnieżnych obejmuje swoim zasięgiem 98 % powierzchni wszystkich stoków na terenie Val Gardena. To naprawdę imponujący system sztucznego naśnieżania.

10.5 km długości trasa "La Longia" jest jedną z najdłuższych tras w Dolomitach. Biegnie od Seceda (2518 m) w dół aż do miasta St. Ulrich (1235 m).

Najtrudniejszą trasą jest słynny "Saslong", na którym co roku rozgrywa się jedna z najbardziej spektakularnych konkurencji w alpejskim Pucharze Świata - zjazd mężczyzn. Start znajduje się przy stacji Ciampinoi nad Wolkenstein. Stamtąd możemy poszusować w dół śladami Hermanna Maiera albo Bode Millera, aż do dolnej stacji w St. Christina. Dzięki świetnemu przygotowaniu, trasa dostępna jest nie tylko dla ekspertów.

Drugą legendarną trasą jest malownicza Sella Ronda, którą można jechać w dwie różne strony. Trudniejszy jest wariant pomarańczowy, który prowadzi zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. W odwrotnym kierunku biegnie o wiele łatwiejszy wariant zielony.

Położenie

Pasmo Steiva w Val Gardena
Val Gardena (niem. – Gröden; lad. – Gherdëina) to dolina w Dolomitach w północnych Włoszech. Większość ludzi na tych terenach posługuje się tutaj językiem ladyńskim. Obecnie dialekt ten integrowany jest w język narodowy.
Tereny narciarskie znajdują się na wysokościach od 1 236 do 2 518 metrów n.p.m., u podnóża Sassolungo ( 3181 m n.p.m.), czyli Długiej Góry. Sezon trwa od grudnia do kwietnia.

Infrastruktura

Atrakcji na stoku nie sposób wymienić. Należą do nich m.in. trasy z pomiarem prędkości oraz stałe trasy wyścigowe z pomiarem czasu. Wszystko w ramach kupionego karnetu.
Dla miłośników jazdy freestylowej przygotowano również funpark, który stanowi świetne miejsce dla całej rodziny, choć niektóre atrakcje wybiorą wyłącznie miłośnicy adrenaliny. Jest tutaj również niewielki tor do bordercrossu.

Do podstawowego zaplecza narciarskiego należy 6 wypożyczalni i serwisów sprzętu zimowego oraz 7 szkół narciarsko-snowboardowych.

Główne miasta w regionie Val Gardena to St. Ulrich, St. Christina i Wolkenstein. Oprócz malowniczego położenia, szczycą się przywiązaniem do historii i kultury regionu oraz niezwykłą gościnnością.

Dojazd

Val Gardena znajduje się około 20-30 minut od zjazdu z autostrady Brenner Autobahn.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.dolomitisuperski.com/en/your-holiday/get-there

Parking

Niestety, na terenie ośrodka znajdują się wyłącznie płatne parkingi. Narciarze mogą zostawić samochód na wielopoziomowym parkingu i dostać się na stok korzystając z bezpłatnego ski-busa, który kursuje co 15 minut. W Val Gardena kursuje również nocny autobus.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0471777777

http://www.valgardena.it/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)