0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Val di Sole czyli Dolina Słońca, to jeden z najbardziej popularnych obszarów turystycznych we Włoszech. Dzięki unikalnej pozycji pomiędzy największymi szczytami Alp Wschodnich i Centralnych, w Dolinie Słońca dość często występują obfite opady śniegu. W połączeniu z dużą ilością słonecznych dni, uzyskujemy region, który stanowi raj dla każdego miłośnika sportów zimowych.

Val di Sole to największy połączony kompleks narciarski na zachodniej stronie Trydentu. W dolinie znajdują się 3 olbrzymie tereny narciarskie: Campiglio Dolomiti di Brenta, Val di Sole Val Rendena; Adamello Ski Passo Tonale i Pejo.


Obszar Campiglio Dolomiti di Brenta, Val di Sole Val Rendena to 150 km tras zjazdowych i 62 wyciągi narciarskie znajdujące się pomiędzy terenami Folgarida Marilleva, Madonna di Campiglio i Pinzolo, między którymi poruszamy się bez konieczności zdejmowania nart!


Adamello Ski Passo Tonale to 30 nowoczesnych wyciągów i 100 km różnorodnych tras zjazdowych. Ośrodek oferuje jazdę na nartach nie tylko zimą. Dzięki terenom znajdującym się na wysokości 3 000 metrów, na obszarze lodowca Presena, możemy szusować po śniegu od wczesnej jesieni do późnej wiosny.


Pejo 3000. Ten resort narciarski znajduje się w samym sercu Parku Narodowego Stelvio. To idealne miejsce na rodzinny wypad narciarski, choć dzięki gondoli “PEJO 3000”, która transportuje narciarzy na stok “Pista dei Monti” nawet najbardziej doświadczeni miłośnicy szusowania znajdą tutaj swój raj na ziemi.

To absolutnie nie wszystko. Jeśli zdecydujemy się kupić karnet "SUPERSKIRAMA DOLOMITI", uzyskujemy dostęp do 150 wyciągów narciarskich i 380 km tras zjazdowych w regionie. Karnet jest ważny 14 dni.

Wyciągi narciarskie

94 nowoczesne wyciągi narciarskie (maks. 59 w jednym ośrodku)

Trasy narciarskie

228 km tras zjazdowych (maks. 150 km w jednym ośrodku)

Najdłuższa trasa: Lodowiec Presena - Ponte di Legno. 11 km jazdy, podczas której pokonujemy przewyższenie 1 800 metrów! W trakcie jazdy szusujemy po trasie "Paradiso", która według wielu narciarzy należy do jednych z najtrudniejszych tras w całych Alpach!

Położenie

Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 852 aż do 3 016 metrów n.p.m.!

Val di Sole (Dolina Słońca) jest obszarem w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga. Obejmuje dolinę rzeki Noce oraz przyległe doliny jej dopływów (Val di Peio i Val di Rabbi).

Powierzchnia Val di Sole to około 610 km2. Dolina otoczona jest masywami górskimi Adamello, Grupa Brenta oraz Ortler i rozciąga się od przełęczy Tonale (Passo Tonale) na zachodzie, do miejscowości Mostizzolo na wschodzie. Miejscowość stanowi wschodnią granicę z Val di Non.

Infrastruktura

Infrastruktura narciarska nastawiona jest na pobyt wielopokoleniowych rodzin: 9 stref dla dzieci i rodzinnych placów zabaw, świetlice i przedszkola narciarskie dla najmłodszych, 7 profesjonalnych szkół narciarsko-snowboardowych, 3 olbrzymie snowparki, 35 wypożyczalni i serwisów narciarskich, niezliczona ilość regionalnych restauracji i górskich chat zarówno na stoku, jak i poza nim.

Aktywności poza-narciarskie:
- skialpinizm,
- wycieczki na rakietach śnieżnych,
- narciarstwo biegowe,
- piesze wyprawy z przewodnikiem,
- psie zaprzęgi,
- jazda na łyżwach,
- jazda konna i konne kuligi,
- wspinaczka górska i ścianka wspinaczkowa,
- szerokie zaplecze atrakcji Apres ski.

Dojazd

Jadąc Autostradą Brennerską A22, wybieramy rozwidlenie San Michele all’Adige i skręcamy w prawo na drogę krajową numer SS43, która prowadzi przez Val di Non. Za Cles wybieramy drogę numer SS42 i kierujemy się na Passo Tonale.

Z lotniska Bergamo:
Drogą krajową numer SS42 bezpośrednio do Passo Tonale.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.valdisole.net/EN/How-to-Get-Here/

Parking

W Val di Sole działa wydajna sieć bezpłatnych ski-busów, która łączy okoliczne miasteczka z ośrodkami narciarskimi. Dzięki temu, każdego dnia możemy jeździć w innym miejscu i nie musimy za każdym razem szukać miejsca na przepełnionych parkingach.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)