0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Val di Fassa to 7 terenów narciarskich w jednej dolinie: Alpe Lusia­San
Pellegrino (Lusia, Bellamonte, San Pellegrino Pass, Falcade), Vigo­Catinaccio (Ciampedie), Carezza, Buffaure­Ciampac (Pozza, Alba di Canazei), Col Rodella­Belvedere (Campitello, Canazei, Sella Pass, Pordoi Pass), Lodowiec Fedaia­Marmolada.

Do dyzpozycji narciarzy pozostaje ponad 200 km tras zjazdowych i prawie 90 wyciągów narciarskich. Val di Fassa wchodzi w skład regionu Dolomiti Superski, który daje dostęp do 12 terenów narciarskich w północnych Włoszech, dysponujących łącznie ponad 1 200 kilometrami tras narciarskich i przeszło 460 wyciągami.

Val di Fassa to nie tylko narty. Żeby poczuć klimat zimowych włoskich wakacji powinniśmy choć raz przejechać się konnym kuligiem, skosztować przysmaki regionalnej kuchni w wielu górskich chatach i restauracjach dostępnych na stokach, oddać się bez reszty bogatemu nocnemu życiu i zapleczu apres-ski albo po prostu pójść na zakupy w centrum jednego z wielu resortów zimowych na terenie doliny.

Wyciągi narciarskie

88 nowoczesnych wyciągów narciarskich(maks. 36 w jednym ośrodku)

Trasy narciarskie

Ok. 210 km różnorodnych tras zjazdowych (maks. 68 km w jednym ośrodku)

Położenie

Val di Fassa leży w samym sercu wschodnich Dolomitów (Światowe Dziedzictwo Przyrody UNESCO). Dolina otoczona jest przez region Roda di Vael i masyw górski Catinaccio, majestatyczne szczyty Sassolungo i ogromną bryłą Sella i Marmolada.
Tereny narciarskie znajdują się na wysokościach od 1 190 do 3 265 metrów n.p.m.

Infrastruktura

- 5 szkół narciarsko-snowbaordowych i wiele innych przedsiębiorstw zrzeszających niezależnych instruktorów.
- ok 35 wypożyczalni, serwisów i sklepów ze sprzętem zimowym.

Val di Fassa oferuje tyle ciekawych urozmaiceń i aktywności, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Należą do nich m.in.:
- 6 najwyższej klasy snowparków
- 10 stref dla dzieci, w których maluchy łączą zabawę z nauką jazdy na dwóch lub jednej desce pod czujną opieką instruktorów.
- dostępna jest opiekunka dla dzieci, jeśli rodzice chcą poszaleć na trudniejszych trasach.
- gastronomia: restauracje, chaty narciarskie, fast-foody, schroniska
- apres-ski: dyskoteki, kluby nocne, bary i puby.
- dla rodziny: tory saneczkowe i bobslejowe, kina, lodowiska, muzea, kryta pływalnia, baseny termalne, centrum wellness i spa oraz wiele, wiele innych.
- inne aktywności: hokej na lodzie, squash, jazda konna, nordic walking, narciarstwo biegowe, ekstremalny freeride, freestyle, paralotniarstwo, wycieczki na rakietach śnieżnych, lodowca wspinaczka,

Dojazd

Jadąc autostradą Brennerską numer A22:
Wyjazd Ora/Egna na drogę S.S. 48 delle Dolomiti - Passo San Lugano - Val di Fiemme - Val di Fassa (odległość: 45 km). Na rondzie w Moena, skręć w górę na Canazei.
Wyjazd Bolzano Nord na drogę S.S. 241 Grande Strada delle Dolomiti - Passo Carezza - Val di Fassa (odległość: 40 km). Z Vigo, kieruj się w górę na Canazei albo w dół na Soraga i Moena.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.fassa.com/EN/How-to-get-here/

Parking

Parkingi zarówno płatne, jak i bezpłatne.

W Vall di Fassa działa rozległa sieć ski-busów. Poruszanie się nimi nie stanowi problemu, a można uniknąć codziennego szukania miejsca na parkingu. O ewentualną zniżkę na ski-bus, należy spytać gospodarza/właściciela w miejscu noclegowym, w którym się zatrzymaliśmy.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)