0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 6
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 23 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 23 km
6 km
(26%)
Łatwy
15 km
(65%)
Średni
2 km
(9%)
Trudny

Informacje

Weißsee – Uttendorf jest średniej wielkości ośrodkiem narciarskim dla całej rodziny. Położony wysoko w górach, w centrum regionu Salzburger Land, kompleks znany jest z wybitnych warunków śniegowych, które utrzymują się aż do późnej wiosny. Oprócz świetnie przygotowanych, różnorodnych tras zjazdowych, które są istnym rajem dla narciarzy alpejskich, ośrodek posiada zaplecze dla entuzjastów snowboardu, miłośników freeride'u, skialpinistów, a także amatorów pieszych wycieczek górskich. Bezpieczne i atrakcyjne zaplecze oraz bardzo dobre oferty dla dzieci, przyciągają w to miejsce w szczególności rodziny ze swoimi pociechami, choć ze względu na profil tras znajdą tutaj swoje miejsce również zaawansowani narciarze, a nawet eksperci.

Wyciągi narciarskie

Na terenie kompleksu działa 8 wyciągów narciarskich, które łącznie są w stanie przetransportować 8 648 pasażerów na godzinę.

- 2 gondole,
- 2 wyciągi krzesełkowe,
- 4 wyciągi orczykowe,

+1 wyciąg taśmowy dla początkujących i dzieci.

Trasy narciarskie

Ośrodek dysponuje wieloma wariantami tras o różnym stopniu trudności, które dają łącznie 23 km zjazdów.
- 6 km (26 %) tras łatwych,
- 15 km (65 %) tras średnio-trudnych,
- 2 km (9 %) tras trudnych.

W związku z wyjątkowym położeniem, gwarantującym śnieg przez większą część roku, w Weißsee – Uttendorf nie zainwestowano w system sztucznego naśnieżania. Działa tutaj zaledwie 5 urządzeń do generowania sztucznego śniegu.

Najdłuższa trasa ma 5 km i leży na przewyższeniu 820 metrów.

Położenie

Teren narciarski położony jest w kraju związkowym Salzburg, w regionie Stubachtal, na wysokościach od 1 482 do 2 600 metrów n.p.m. Wokół możesz podziwiać malownicze krajobrazy i górskie panoramy ze szczytami przekraczającymi 3 000 metrów n.p.m., należącymi do Parku Narodowego Hohe Tauern.

Infrastruktura


Podstawowe zaplecze narciarskie tworzą szkoła narciarsko-snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz ski-serwis, które znajdują się w budynku stacji Enzingerboden Valley.

Na stoku są bary z przekąsami oraz chaty narciarkie z tarasami słonecznymi, na których można odpocząć po kilku godzinach szusowania.

Warto zwrócić uwagę na pozostałe aktywności poza-stokowe, do których należą m.in. wspinaczka lodowa na zamarzniętych wodospadach, freeride i skitouring (jedne z najlepszych terenów w Austrii do uprawiania tej dyscypliny).

Dojazd

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.uttendorf.com/en/service/directions/

Parking

Na miejscu znajdują się bezpłatne parkingi. Kursuje również bezpłatny ski-bus.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 656320143

http://www.uttendorf.com

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)