0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 25 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 22:00
Trasy narciarskie: 1 km
0,7 km
(70%)
Łatwy
0,3 km
(30%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Stacja Narciarska oraz wynajem pokoi "U Steni" to świetna opcja na wypad na narty w rejon Podhala, jeśli chcemy uniknąć tłoku w Białce Tatrzańskiej i okolicach, a jednocześnie mamy ochotę na przyjemny wypoczynek i świetnie przygotowane trasy dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Domowa atmosfera, niecodzienne położenie (jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce), ponad 1 km tras zjazdowych oraz przepiękna panorama Tatr to tylko niektóre atuty tego niewielkiego ośrodka.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek ma do dyspozycji trzy wyciągi. Najdłuższy z nich, o długości 500 metrów i przewyższeniu 85 metrów potrafi zabrać 900 osób na godzinę. Krótszy ma długość 400 metrów przy 75 metrowej różnicy wzniesień, a jego przepustowość to 750 osób na godzinę. Na terenie ośrodka funkcjonuje jeszcze jeden wyciąg - dziecięcy - o długości 60 metrów. Jest specjalnie wydzielony i zabezpieczony.

Trasy narciarskie

Trasy narciarskie ciągną się równolegle do trzech wyciągów. Najdłuższa trasa jest jednocześnie najtrudniejsza. Wszystkie są przygotowane ratrakiem, posiadają system sztucznego naśnieżania, są oświetlone oraz nagłośnione.

Położenie

Stacja znajduje się w Gliczarowie Górnym - małej miejscowości położonej na wysokości 1000 m. n.p.m., na Pogórzu Gliczarowskim ciągnącym się równolegle do Tatr. W niedalekiej odległości znajduje się Bukowina Tatrzańska.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka, przy górnym parkingu, znajduje się serwis narciarski, wypożyczalnia sprzętu zimowego i sklep narciarski oraz zaplecze gastronomiczne z czterema toaletami.
"U Steni" to nie tylko wyciągi - to przede wszystkim przytulny, górski pensjonat z rodzinną atmosferą i dobrą ofertą noclegową.
Funkcjonuje tutaj również szkoła narciarska i snowboardowa.
Ośrodek uznaje wspólny, magnetyczny karnet "Karta tatrzańska" obejmujący zniżką m.in. Małe Ciche, Suche, Harendę i Witów-Ski.

Dojazd

Gliczarów Górny znajduje się w połowie drogi między Bukowiną Tatrzańską, a Poroninem. Jadąc od strony Bukowiny, na rondzie należy skręcić pierwszym zjazdem w prawo w ulicę Wierch Olczański. Następnie, przy Hotelu Zbójnicówka, powinniśmy odbić w lewo na Gliczarów.

Parking

Goście mają do dyspozycji dwa bezpłatne parkingi.

Kontakt

Address: Gliczarów Górny 157 34-425 Biały Dunajec

http://www.usteni.z-ne.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)