0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 25 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 5 km
3,4 km
(68%)
Łatwy
1,6 km
(32%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Niedaleko Krynicy-Zdroju znajduje się jedno z najlepszych miejsc do rodzinnego uprawiania narciarstwa - Stacja Narciarska Tylicz-Ski. O jakości ośrodka świadczą m.in. świetne przygotowane, różnorodne trasy o łącznej długości 5 km, szeroka infrastruktura dla najmłodszych, dobre zaplecze gastronomiczne i noclegowe, duże powierzchnie stoków, łatwy dojazd i ciekawe położenie w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka działa 5 wyciągów narciarskich, w tym jedna 3-osobowa kolej krzesełkowa, dwa wyciągi orczykowe i dwa wyciągi dziecięce tzw. baby-ski.
Kolej krzesełkowa ma długość 750 metrów przy przepustowości 1500 osób na godzinę. Różnica wzniesień wynosi 150 metrów. Z górnej stacji kolei do wyboru mamy aż cztery różnorodne trasy zjazdowe.
Po prawej stronie kompleksu znajdują się dwa wyciągi orczykowe, każdy o długości 380 metrów i przewyższeniu 80 metrów. W sumie potrafią wyciągnąć 1200 narciarzy i snowboardzistów w ciągu jednej godziny.
Ponadto, dla początkujących lub najmłodszych narciarzy przygotowano dwa wyciągi baby-ski: "Żółwik" i "Zajączek". Oba mają długość 150 metrów.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras wynosi 5 km.
Z górnej stacji kolejki krzesełkowej mamy do wyboru cztery trasy. W większości są to trasy o niskim poziomie trudności z dwoma trudniejszymi odcinkami. Najdłuższy wariant ma długość 1200, a najkrótszy 900 metrów. Niestety ten pierwszy jest jedynym odcinkiem z brakiem sztucznego naśnieżania i oświetlenia.
Z górnej stacji kolejki możemy zjechać trasą łączącą wprost na stok, na którym działają dwa wyciągi orczykowe. Wzdłuż nich biegną nartostrady o długości 450 metrów każda. Są oświetlone, ratrakowane i naśnieżane.
Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się dwie specjalnie wyznaczone i odgrodzone trasy dziecięce, gdzie najmłodsi mogą łączyć zabawę z nauką jazdy na nartach lub snowboardzie.

Położenie

Stoki znajdują się w Tyliczu przy ul. Wolności stanowiącej drogę Tylicz-Powroźnik. Ośrodek znajduje się w odległości 5 km od Krynicy-Zdroju oraz 10 km od Muszyny i 38 km od Nowego Sącza.

Infrastruktura

Na miejscu do dyspozycji gości pozostaje wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis narciarski oraz zaplecze gastronomiczne i noclegowe. Toalety znajdują się przy dolnej stacji kanap oraz przy dolnej stacji orczyka.
Dodatkowym atutem jest darmowy ski-bus, snowpark, wyciągi dziecięce oraz okoliczne trasy narciarstwa biegowego (łącznie 15km).
Na miejscu działa szkółka narciarsko - snowboardowa.

Dojazd

Do ośrodka jest bardzo łatwo dojechać. To tylko parę minut samochodem od Krynicy-Zdroju. Stoki znajdują się w Tyliczu przy ul. Wolności stanowiącej drogę Tylicz-Powroźnik. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.tylicz.ski/kamerki-na-stokach

Parking

Dla gości przygotowano kilka bezpłatnych parkingów znajdujących się zarówno przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej jak i dolnej stacji orczyka, bezpośrednio przy gospodzie "Gościniec". Łącznie parkingi przygotowane są na przyjęcie 750 samochodów osobowych.

Kontakt

Address: Stacja Narciarska Tylicz Sp z o.o. 33-383 Tylicz ul. Boczna 4

http://www.tylicz.ski/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)