0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 18
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 42 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 42 km
18 km
(43%)
Łatwy
18 km
(43%)
Średni
6 km
(14%)
Trudny

Informacje

Tauplitz – Bad Mitterndorf to ośrodek dosłownie dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Różnorodność tras oraz rozbudowana infrastruktura sprawiają, że poczują się tutaj świetnie zarówno początkujący, jak i zaawansowania miłośnicy szusowania, również tego poza trasami.

Wyciągi narciarskie

Wizytówką ośrodka jest 8-osobowa kolej gondolowa Mitterstein. Do dyspozycji narciarzy pozostaje również 6-osobowa kolej krzesełkowa z osłonami przeciwwietrznymi oraz trzy 4-osobowe koleje krzesełkowe starszego typu. Pozostałe wyciągi to orczyki, wyrwirączki oraz wyciągi taśmowe dla początkujących.
W sumie na terenie ośrodka działa aż 16 wyciągów, które łącznie są w stanie obsłużyć 18 525 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Tauplitz – Bad Mitterndorf oferuje trasy o wszystkich poziomach trudności. Fani dynamicznej jazdy na krawędziach mają do dyspozycji szerokie, świetnie przygotowane stromizny, a miłośnicy jazdy poza trasami znajdą tutaj prawdziwy raj do freeride'u. Niższe odcinki tras schowane są w lesie, natomiast na górnych partiach terenu narciarskiego, nad linią drzew znajdziemy przepiękne górskie panoramy.

Łączna długość tras: 42 km
- trasy łatwe: 18 km (43 %)
- trasy średnio-trudne: 18 km (43 %)
- trasy trudne: 6 km (14 %)

Nartostrady/szlaki narciarskie: 2 km.

System sztucznego naśnieżania, składa się z aż 135 armatek śnieżnych, które obsługują swoim zasięgiem aż 99% powierzchni stoków.

Najdłuższe trasy:
- odcinek od Lawinenstein do Tauplitz ma długość 6 km i leży na przewyższeniu 1069 metrów.
- odcinek Lawinenstein do Bad Mitterndorf ma długość 6 km i leży na przewyższeniu 1153 metrów.

Pamiętaj: w Bad Mitterndorf nie ma wyciągu, więc nie możesz wrócić bezpośrednio na teren narciarski. Jedynym wyjściem jest kurs bezpłatnym ski-busem pod dolną stację gondoli Mitterstein.

Położenie

Ośrodek narciarski Tauplitz – Bad Mitterndorf zlokalizowany jest w regionie Ausseerland, który należy do obszaru Salzkammergut. Trasy narciarskie znajdują się na wysokościach od 896 do 1,965 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Zaplecze: 4 szkoły narciarsko-snowboardowe, liczne wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego, strefy szkoleniowe dla najmłodszych początkujących, system Skiline, który mierzy ilość przejechanych kilometrów oraz inne dane z Twojego pobytu na terenie ośrodka. Na miejscu znajdziemy liczne bary z przekąskami oraz chaty narciarskie. W Tauplitz i w Bad Mitterndorf czeka na nas szeroka oferta noclegowa.

Dojazd

Ośrodek dostępny jest z każdej strony przez Ennstal, jadąc od Radstadt albo od Liezen. Do Tauplitz prowadzi bezpieczna droga.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.dietauplitz.com/winterurlaub/service/anreise.html?L=2%252F%252Ferrors.php%253Ferror%253D

Parking

Zaparkować możemy pod dolną stacją wyciągu w Tauplitz albo w Bad Mitterndorf, skąd zabierze nas ski-bus, którym dojedziemy bezpośrednio pod stację bazową gondoli. Oczywiście pod gondolę dostaniemy się również własnym autem. Trzeba wziąć pod uwagę, że jedziemy krętą, górską drogą Tauplitz Alm Alpenstrasse, która jest płatna, o ile nie posiadamy karnetu.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)