0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Wysokość:
888 - 2634m (Różnica: 1746 m)
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski znajdujący się w miejscowości Tatrzańska Łomnica, która jest częścią struktury administracyjnej miasta Wysokie Tatry, to najbliżej położy zagraniczny ośrodek o charakterze alpejskim.

Ten rozbudowany kompleks tras narciarskich znajduje się w pobliżu ośrodka Stary Smokowiec i Jezioro Szczyrbskie. Łącznie te trzy obiekty oferują 24 kilometry tras i śnieg co najmniej przez 5 miesięcy w roku.

Sama Tatrzańska Łomnica to 12 km tras narciarskich różnej trudności, znajdujących się na przewyższeniu 1 300 metrów. Z dolnej stacji Tatrzańskiej Łomnicy można w kilkanaście minut dotrzeć do najwyżej stacji, która znajduje się na wysokości aż 2 190 m n.p.m. Ośrodek został wyposażony w kolejki krzesełkowe i kabinowe, a także nowoczesny system naśnieżania. Przyciąga entuzjastów zarówno narciarstwa alpejskiego jak i miłośników freeride’u oraz narciarzy biegowych. Oferuje system karnetów wspólnych z sąsiednimi stacjami.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek dysponuje 9 wyciągami w tym 7 kolejkami linowymi. Mamy tutaj do dyspozycji 3 gondolki oraz 4 „krzesełka”. Najdłuższy wyciąg ma 2 002 m. długości, a najszybszy ma zdolność przewozową 2 600 os./h.

Do dyspozycji narciarzy pozostają również 2 wyciągi szkoleniowe na „oślej łączce”.

Łączna przepustowość wszystkich kolejek górskich wynosi prawie 12 tysięcy os./h.

Gondola, która zabierze nas na sam szczyt Łomnicy, dostępna jest wyłącznie na zamówienie i ma ograniczoną ilość wjazdów na dzień. Jej specyfika polega na tym, że jest to kolej wisząca - 885 metrów przewyższenia pokonuje na linie o długości 1867 metrów, bez żadnych wsporników!

Trasy narciarskie

W ramach kompleksu narciarskiego można wyróżnić 12 tras zjazdowych, 1 trasę saneczkarską i 1 trasę dla narciarzy biegowych. W ramach 12 tras zjazdowych możemy wyróżnić 5 tras czerwonych, 6 tras niebieskich i 1 czarną (naprawdę stroma!).

Tereny Tatrzańskiej Łomnicy obfitują także w wiele tras do jazdy freeridowej. Żeby z samego dołu dostać się na najwyżej położoną trasę, trzeba wsiąść łącznie do trzech kolejek. Sumaryczna długość tras zjazdowych to około 12 km. Najdłuższa trasa ma 6,5 km i szerokość mniej więcej 60 metrów.

Trasy są umiarkowanie trudne, ale zarówno profesjonalista, jak i amator, znajdą tutaj coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że czarna trasa jest bardzo stroma i dedykowana naprawdę doświadczonym narciarzom.

Wszystkie dostępne trasy zjazdowe w Tatrzańskiej Łomnicy są sztucznie naśnieżane i codziennie ratrakowane. Wyciągi czynne są do godziny 15:30, oprócz kolejki linowej na Łomnicki Szczyt, która codziennie zamykana jest o godzinie 14:00.

Położenie

Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica znajduje się u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji. Trasy narciarski biegną na zboczach Łomnicy (2632 m n.p.m.) – drugiego najwyższego szczytu Tatr, oraz na zboczach Łomnickiego Stawu (1751 m. n.p.m.).

Ośrodek znajduje się w niewielkiej miejscowości o tej samej nazwie. Jest jednym z najważniejszych centrów turystycznych po słowackiej stronie Tatr. Leży około 40 km od Białki Tatrzańskiej oraz niecałe 20 km od słowackiego miasta Poprad. Jest największym ośrodkiem w rejonie Wysokich Tatr, a także konkuruje z Kasprowym Wierchem o najbardziej stromą trasę w Tatrach.

Niezwykłą atrakcję stanowi spędzenie nocy w apartamencie na samym szczycie Łomnicy, a także wypicie kawy w kawiarni Dedo na wysokości ponad 2 500 m. n.p.m., z zapierającą dech w piersiach panoramą.

Infrastruktura

W ON Tatrzańska Łomnica dostępne są bezpłatne toalety (na dolnej, pośredniej i górnej stacji kolejki), wypożyczalnia, serwis narciarski, kantor, oraz bezpłatny parking i rozbudowane zaplecze gastronomiczne.

Na wszystkich trzech wymienionych stacjach jest dostęp do bezpłatnej sieci WiFi.

Kompleks ośrodków Wysokie Tatry oferuje zakwaterowanie oraz atrakcyjne pakiety pobytowe. Istnieje możliwość zapisania się na lekcję z instruktorem. W ramach ośrodka działa także szkółka narciarska.

Dodatkowym atutem pobytu w Tatrzańskiej Łomnicy jest możliwość spędzenia nocy na drugim najwyższym szczycie w Tatrach, a także dobrze rozwinięta infrastruktura apres-ski, co cenią turystyści po intensywnym dniu na stoku.

Są także atrakcje dla całej rodziny, w tym jazda na sankach po 2,5 kilometrowej oświetlonej trasie z Hrebienka do Starego Smokowca. Niecałą godzinę drogi trzeba pokonać aby znaleźć się w Tatralandii – największym kompleksie basenów geotermalnych w Słowacji.

W Popradzie, oddalonym od Łomnicy 15 minut jazdy samochodem, można pobawić się w parku wodnym AquaCity.

Istnieje także możliwość pojeżdżenia na świeżo przygotowanym stoku w każdy czwartek i niedzielę jeszcze przed oficjalnym otwarciem kolejek.

W sezonie 2015/2016 otwarto kolejną Atrakcję - Audi Ski Arena. Tam można sprawdzić się na slalomie, zmierzyć sobie czas przejazdu i poczuć się przez chwilę jak uczestnik zawodów narciarskich wysokiej rangi.

Dojazd

Ośrodek znajduje się dosłownie „rzut beretem” od granicy polsko - słowackiej. To około 40 minut jazdy samochodem od Białki Tatrzańskiej. Do Tatrzańskiej Łomnicy bardzo łatwo dojechać, nie trzeba się wspinać autem po śliskich stromiznach. Po kilkunastu minutach od przekroczenia granicy znajdujemy się w rejonie Tatr Wysokich.

Tatrzańska Łomnica leży zaledwie 2,5 godziny jazdy autem z Krakowa, z Zakopanego to zaledwie godzina drogi.

Międzynarodowe lotnisko znajduje się Popradzie - to najwyżej położone lotnisko w Europie Środkowej, które oddalone jest od Tatrzańskiej Łomnicy zaledwie 15 minut. Bilety lotnicze można kupić m.in. tutaj: www.airbaltic.com.

Na teren kompleksu, można dostać się również innymi środkami transportu. Kursuje również regionalna linia SKI & AQUA BUS, która w sezonie zimowym bezpłatnie odwiezie posiadaczy TATRY Card do ośrodków narciarskich Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Jezioro Szczyrbskie oraz do aquaparku AquaCity w Popradzie.

Więcej tutaj:http://www.vt.sk/pl/informacje/transport/

Parking

Przy dolnej stacji kolejki linowej znajduje się duży bezpłatny parking, który znajduje się pod samym stokiem.

Trzeba uważać, ponieważ droga do kas prowadzi przez stok, na którym ludzie dojeżdżają do dolnej stacji wyciągu. M.in. z tego względu warto zaopatrzyć się w karnet GoPass i oszczędzić sobie stania w kolejkach do kas.

Pojemność parkingu to około 400 samochodów osobowych i 10 autobusów.

Kontakt

Address: Tatry mountain resorts, a.s. Tatranská Lomnica 13 059 60 Vysoké Tatry

http://www.vt.sk/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)