0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 25 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 25 km
9 km
(36%)
Łatwy
11 km
(44%)
Średni
5 km
(20%)
Trudny

Informacje

Tarvisio może nie należy do największych ośrodków we Włoszech, ale za to położony jest w dość wyjątkowym miejscu - na styku trzech państw: Austrii, Słowenii i Włoszech. Jedyna w swoim rodzaju lokalizacja, przepiękne krajobrazy oraz znakomita infrastruktura sprawiają, że na terenie ośrodka odbywają się najbardziej prestiżowej zimowe eventy (m.in. Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim, Zimowa Uniwersjada i zawody w narciarstwie klasycznym). Dodatkową zaletą ośrodka jest stosunkowo mała ilość narciarzy na stokach.

Tarvisio jest największym kompleksem narciarskim w regionie Friuli Venezia Giulia (Friuli-Wenecja Julijska). Łączna długość tras nie zachwyca, jeśli patrzymy przez pryzmat innych włoskich gigantów, ale ich różnorodność sprawia, że znajdą tutaj miejsce zarówno początkujący, jak i eksperci. Nie można zapomnieć o pięknie zlokalizowanej bazie noclegowej na samym szczycie Monte Lussari - nocleg tam, to przeżycie samo w sobie.

Tarvisio to najbliżej polski położony ośrodek we Włoszech. Dojazd z Katowic zajmuje ok. 7,5 godziny. Podróżujemy głównymi drogami przez Ostrawę, Brno, Wiedeń i Graz.

Wyciągi narciarskie

Na terenie kompleksu działa 11 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej 17 354 i całkowitej długości 12 km. oraz 4 wyciągi taśmowe, dedykowane początkującym dzieciom.

W skład kompleksu wyciągów wchodzą:
- 8-osobowa kolej gondolowa,
- 6-osobowa kolej gondolowa,
- 8 wyciągów krzesełkowych,
- 1 orczyk,
- 4 wyciągi taśmowe.

Trasy narciarskie

Na terenie ośrodka wyznaczono ok. 33km tras zjazdowych, w tym 9 km czarnych, 10km czerwonych i 14km niebieskich. Wszystkie objęte są systemem sztucznego naśnieżania.

Najciekawszym stokiem jest 4-kilometrowy "Di Prampero", położony na przewyższeniu 1 000 metrów. Zjedziemy nim z samego wierzchołka, aż do wioski. Tutaj również możemy pojeździć wieczorem. Jazda nocna odbywa się dwa razy w tygodniu.

Położenie

Ośrodek Tarvisio jest położony na granicy trzech państw: Włoch, Austrii i Słowenii w regionie Friuli-Wenecja Julijska, w prowincji Udine. Stoki znajdują się na zboczach szczytu Monte Lussari i rozciągają się na wysokościach od 745 do 1752 metry n.p.m.

Infrastruktura

Do największych udogodnień dla rodzin z dziećmi należy Snow &Fun Park - czyli park dziecięcy dla dzieci w wieku 3-15 lat, w którym mali i duzi mogą poszaleć wśród wielu emocjonujących atrakcji.

Miłośnicy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji profesjonalną infrastrukturę, gotową na organizację międzynarodowych zawodów oraz 60 km pętli biegowych.

Okoliczne tereny przyciągają również tłumy adeptów skitouringu, którzy spotykają się na śniadaniu w tutejszych barach i z samego rana wyruszają na podbój okolicznych obszarów.

W Tarvisio nie zapomniano również o miłośnikach jazdy dowolnej. Amatorzy freestyle'u mają do dyspozycji profesjonalny snowpark "Gold Park", w którym mogą bez przeszkód doskonalić swoje ewolucje.

Co z atrakcjami poza-stokowymi? Mamy tutaj psie zaprzęgi, jazdę konną, ścianę wspinaczkową, lodowisko w Pontebba, wędrówki na rakietach śnieżnych oraz wiele, wiele innych.

Dojazd

Tarvisio to najbliżej polski położony ośrodek we Włoszech. Dojazd z Katowic zajmuje ok. 7,5 godziny. Podróżujemy głównymi drogami przez Ostrawę, Brno, Wiedeń i Graz.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.tarvisiano.org/Ski-area/Tarvisio-Ski-Area

Parking

Kilka parkingów bezpośrednio pod dolnymi stacjami wyciągów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)