0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 4 maja 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:30
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Tanwaldzki Szpiczak to największa i najlepiej wyposażona stacja narciarska w regionie Gór Izerskich dedykowana narciarzom raczej dobrze jeżdżącym i oferująca najdłuższe trasy narciarskie na tym obszarze Czech. Należy do regionu Skiarena Jizerky, na który składa się ponad 17 km tras. Świetna infrastruktura i poziom trudności tras stanowią niewątpliwe zalety tego miejsca. Tanwaldzki Szpiczak to nie tylko centrum narciarstwa zjazdowego - w pobliżu ośrodka znajduje się aż 81 km tras narciarstwa biegowego.

Położenie

Trasy położone są na północnym stoku szczytu Spicak ( 831 metrów m.n.p.) nad miejscowością Albrechtice, około 5 km na północy zachód od turystyczno - przemysłowyego miasta Tanvald. Odległość z Pragi wynosi 125 km, z Liberca 25 km, z Jablonca nad Nisą - 12 km.

Parking

Dwa bezpłatne parkingi w odległości 50 metrów od wyciągów narciarskich o pojemności 130 i 150 miejsc dla samochodów osobowych.

Trasy narciarskie

Na terenie ośrodka przygotowano 9 wariantów tras zjazdowych o łącznej długości około 6,6 km z czego większość to trasy średnio-trudne. Większość tras przygotowana jest ratrakiem i posiada system sztucznego naśnieżania. Tylko jedna trasa jest oświetlona. Najdłuższy wariant mierzy 1670 metrów i znajduje się na przewyższeniu 270 metrów - do połowy jest bardzo trudny, a potem łagodnieje.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek jest obsługiwany przez jedną 4-osobową kolejkę krzesełkową o długości 1178 metrów i zdolności przewozowej 2401 osób/godz. oraz przez 6 wyciągów orczykowych o długości od 91 do 955 metrów. Łączna przepustowość wszystkich siedmiu maszyn wynosi ponad 6 100 pasażerów na godzinę.

Infrastruktura

W ramach stacji działają szkoła narciarska dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz dla snowboardzistów, punkt gastronomiczny, serwis i wypożyczalnia sprzętu. Dla najmłodszych przygotowo wydzieloną powierzchnia treningową z niezależnym wyciągiem.
Do atrakcji bez wątpienia można zaliczyć wieżę widokowa ze schroniskiem turystycznym na szczycie góry Špičák.
Dla miłosników snowboardu i freestyle'u przygotowano snowpark.
Jazda wieczorna odbywa się do godziny 20:00 na niebieskiej trasie numer 7 o długości około 500 metrów.
Do atrakcji apres-ski możemy dodać centrum fitness, saunę tor saneczkowy i liczne bary i restauracje w pobliżu.

Dojazd

Najlepiej dojechać od strony przejścia granicznego w Jakuszycach, które znajduje się w odległości 21 km od ośrodka. Z drogi numer 10 jadąc od Desnej skręcamy na Albrechtice. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skijizerky.cz/pl/zima/skiarena/osrodek-tanvaldsky-spicak-898.htm

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)