0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Neunerköpfle – Tannheim to jeden z ośrodków należących do regionu Tannheimer Tal, który łączy ze sobą m.in. Füssener Jöchle oraz Nesselwängle i oferuje ponad 50 km różnorodnych tras zjazdowych oraz 26 wyciągów narciarskich.

Neunerköpfle – Tannheim to raj dla rodzin z dziećmi, ale fani dynamicznej jazdy na krawędziach również odczują potencjał szerokich i malowniczo położonych stoków.

Wyciągi narciarskie

Narciarze mają do dyspozycji 8-osobową kolej gondolową Vogelhorn, która zabiera ludzi na teren Neunerköpfle prosto z centrum Tannheim. Przy stacji bazowej działają "wyrwirączka" oraz wyciąg taśmowy dla dzieci. Na górze mamy do wyboru kolej krzesełkową oraz 2 wyciągi orczykowe.
Całkowita liczba wyciągów: 6
Maksymalna zdolność transportowa ośrodka: 6 614 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Odwiedzający mają do dyspozycji łącznie 8.5 km tras narciarskich, z czego 2.5 km (29 %) to trasy łatwe, 5 km (59 %) to trasy średnio-trudne, a 1 km (12 %) to trasy trudne.
Dodatkowo, na terenie ośrodka wyznaczono 1 km natrostrad/szlaków narciarskich.

Na miejscu działa 14 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 40 % powierzchni stoków.

Najdłuższa trasa prowadzi z najwyższego punktu ośrodka, aż do stacji bazowej kolejki gondolowej. Jej długość wynosi 3.5 km.

Położenie

Kompleks położony jest w samym sercu regionu narciarskiego Tannheimer Tal. Trasy położone są na wysokościach od 1 173 do 1 820 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Do podstawowego zaplecza narciarskiego należą wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego oraz 2 szkoły narciarsko-snowboardowe.

Do aktywności poza-narciarskich należy zaliczyć między innymi piesze wędrówki po pięknie położonych górskich szlakach.

Prawdziwą atrakcją dla całej rodziny jest park tematyczny “Ice Age-Kinderland”, o powierzchni 10,000 metrów kwadratowych, w którym znajdziemy tor do snowtubingu i inne ciekawe atrakcje, podczas których towarzyszyć nam będą bohaterowie z filmu "Epoka Lodowcowa".

Jeśli jesteś głodny, nie zapomnij wstąpić do jednej z chat narciarskich Hubertushütte albo Gundhütte, które oferują smaczne jedzenie i coś do picia.

Dojazd

Region Tannheimer Tal dostępny jest od wschodu przez Weißenbach im Lechtal oraz Fernpassstraße. Jadąc od zachodniej strony, podróżujemy przez Oberjoch drogą A7 (wyjazd Oy-Mittelberg), potem przez Wertach. Z Ostallgäu do Tannheimer Tal prowadzi wąska droga przez Pfronten i Grän.

Parking

Parking jest płatny. Zniżki dla osób posiadających karnety.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)