0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 22 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 15:30
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Szczyrbskie Pleso czyli dosłownie Jezioro Szczyrbskie, to najwyżej położona miejscowość w regionie Tatr Wysokich. Wraz z sąsiadującymi stacjami Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec, należy do kompleksu ośrodków Wysokie Tatry.

Szczyrbskie Pleso stanowi właściwy wybór dla rodzin z dziećmi oraz osób początkujących i średnio-zaawansowanych, którym zależy na umiarkowanie łatwych, szerokich i świetnie przygotowanych trasach zjazdowych.

Stacja położona jest w malowniczej okolicy, a widoki rozciągając się ze stoku zdołają poruszyć każdego. Kompleks Wysokie Tatry polecany jest również polskim turystom, którzy po około 30 minutach jazdy od granicy ze Słowacją mogą poczuć się prawie jak na alpejskich stokach. A ceny porównywalne są do polskich.

Wyciągi narciarskie

Na stokach działają trzy koleje krzesełkowe - najdłuższa z nich to "Solisko Express", która mierzy 2 030 metrów i leży na przewyższeniu 428 metrów. Jej zdolność przewozowa to 1 600 osób na godzinę. Dodatkowo na terenie obiektu narciarze i snowboardziści mogą korzystać z trzech wyciągów orczykowych o długościach 865, 330 i 130 metrów.

Dla najmłodszych przygotowano 50 metrowy wyciąg taśmowy. Poza tym, u podnóża stoku, niedaleko skoczni narciarskich, działa wyciąg obsługujący miłośników snowtubingu.

Trasy narciarskie

Szczyrbskie Pleso to ponad 9 km łatwych i średnio-trudnych, przy tym harmonijnych i szerokich tras narciarskich, które spełnią oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy lub snowboardzistów.

Najdłuższą trasą jest czerwony odcinek biegnący w dół od górnej stacji kolejki krzesełkowej. To 2 500 metrów czystej frajdy z długą przecinką leśną na dole. Wszystkie trasy są naśnieżane oraz przygotowywane ratrakami.
Dla narciarzy biegowych znajdzie się kilka pętli o różnym poziomie trudności, które dają w sumie 25,5 km tras o profilu cross-country.

Położenie

Stacja narciarska Szczyrbskie Pleso zlokalizowana jest na południowych stokach Skrajnego Soliska (2093 metrów n.p.m.), w Tatrach Wysokich, na Słowacji.

Infrastruktura

Na miejscu działa wysoko rozwinięta infrastruktura narciarska z mnóstwem atrakcji stokowych i poza stokowych. Osoby nie posiadające swojego sprzętu, mogą skorzystać z wypożyczalni. Narty i snowboard można naprawić lub przygotować do jazdy w serwisie narciarskim, a zaraz potem można skorzystać z oferty szkoły narciarsko-snowboardowej lub pójść z najmłodszymi pociechami na naukę jazdy w ramach przedszkola narciarskiego Maxiland.

Przy górnej i dolnej stacji wyciągu krzesełkowego Solisko Express, znajdują się restauracja i toalety. Jest tam również bezpłatny dostęp do WiFi.
Szczyrbskie Pleso posiada również szeroką ofertę noclegową, na którą składają się liczne hotele i apartamenty w pobliżu ośrodka.

Dodatkową rozrywkę zapewnia profesjonalny snowpark, tor do snowtubingu, szlaki piesze i skitourowe, świetne tereny do jazdy poza trasami oraz kompleks skoczni narciarskich z punktami konstrukcyjnymi K-90 i K-120.

Dojazd

Z Białki Tatrzańskiej to około 1h jazdy samochodem. Najszybciej do ośrodka można dojechać przez przejście graniczne w Jurgowie. Z Zakopanego to około 1,5h. Najlepiej kierować się na przejście graniczne Łysa Polana – stąd odległość do ośrodka to około 51 km. Kierujemy się na Tatrzańską Łomnicę, Smokowiec, które mijamy i jedziemy dalej do Szczyrbskiego Jeziora.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.vt.sk/pl/informacje/kontakt/

Parking

Na miejscu znajduje się obszerny parking, z którego kursuje ski-bus podwożący gości pod sam ośrodek.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)