0 obserwujących
Trasy narciarskie: 44 km
17 km
(39%)
Łatwy
13 km
(30%)
Średni
14 km
(32%)
Trudny

Informacje

Sulden am Ortler (wł. Solda all'Ortles) to włoska miejscowość, w której mieści się największy i przez wielu uważany za najbardziej atrakcyjny ośrodek narciarski regionu, oferujący ponad 40 kilometrów tras zjazdowych, 10 wyciągów narciarskich oraz wiele atrakcji stokowych i poza-narciarskich.

Wyciągi narciarskie

Odwiedzający mają do wyboru 10 wyciągów narciarskich, o łącznej zdolności transportowej 15 418 oraz 3 wyciągi taśmowe, przeznaczone dla początkujących dzieci.

- kolej wagonikowa: każdy wagon może pomieścić 110 osób, a za jednym razem wjeżdżają 4 wagony - to znaczy, że do góry może wjechać maksymalnie 440 osób na raz! To najbardziej pojemna kolej linowa w Alpach.
- 10-osobowa kolej gondolowa,
- 6 wyciągów krzesełkowych,
- 1 wyciąg orczykowy,
- 2 wyciągi taśmowe.

Trasy narciarskie

Różnorodność tras zjazdowych robi spore wrażenie. Stoki położone są po trzech stronach góry. Znajdziemy tutaj szerokie zjazdy dla miłośników długich, ciętych skrętów, oraz przecinki leśne dla amatorów krajobrazów, łagodne stoki dla początkujących oraz liczne nartostrady dla całej rodziny. Ośrodek podzielony jest na 3 sekcje: Langenstein, Kanzel i Schöntaufspitze, które połączone są za pomocą szlaku narciarskiego. Z jednego terenu na drugi można przejechać na nartach, choć trzeba się trochę odepchnąć między Langenstein i Kanzel.

Łączna długość tras wynosi 44 km:
- 17 km (38 %) tras łatwych,
- 13 km (30 %) tras średnio-trudnych,
- 14 km (32 %) tras trudnych.

Najdłuższa z tras ma aż 12 kilometrów długości i leży na przewyższeniu 1 350 metrów!

Wszystkie trasy objęte są wydajnym systemem sztucznego naśnieżania.

Położenie

Sulden znajduje się w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzano, w gminie Stilfs. Trasy narciarskie położone sa na wysokościach od 1 900 do 3 250 metrów n.p.m. Najwyższym punktem ośrodka jest szczyt Schöntauf o wysokości 3 250m n.p.m. Dzięki tak niezwykłemu położeniu, sezon trwa tutaj przez sześć miesięcy - od listopada do początku maja.

Infrastruktura

Na miejscu, poza podstawowym zapleczem narciarskim, składającym się z wypożyczalni, serwisów, szkółek narciarskich, stref szkoleniowych dla dzieci, licznych restauracji i barów, znajdziemy również wysokiej klasy snowpark.

Dostępne jest również szeroka baza noclegowa. W ofercie znajdziemy różnorodne formy zakwaterowania - hotele, pensjonaty, apartamenty, prywatne mieszkania i wiele innych.

Dojazd

Ośrodek znajduje się ok. półtorej godziny od zjazdu z autostrady Inntal albo Brenner (A22).

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.seilbahnensulden.it/Englisch/anreise.php

Parking

Bezpłatne parkingi zlokalizowane bezpośrednio przy stacjach bazowych wyciągów narciarskich.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0473613047

http://www.seilbahnensulden.it/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)