0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 22 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5,6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:00
Wysokość:
550 - 933m (Różnica: 383 m)
Trasy narciarskie: 5,6 km
4,3 km
(77%)
Łatwy
1,3 km
(23%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Stacja narciarska Studenov jest częścią kompleksu Rokytnice nad Jizerou (Rokytnice nad Izerą) oraz należy do największego regionu narciarskiego w Republice Czeskiej, który rozciąga się na pograniczu Karkonoszy zachodnich i Gór Izerskich. W jego skład wchodzą jeszcze ośrodki Paseky nad Jizerou, Rejdice i Příchovice, które objęte są systemem wspólnych karnetów. Studenov polecany jest snowboardzistom oraz początkującym i średnio-zaawansowanym narciarzom.

Wyciągi narciarskie

Czynność całego ośrodka zapewnia trzech zarządców kolejek linowych – Spartak Rokytnice, Skiservis Udatný i Ski Pařez. Oferują swoim gościom 13 wyciągów orczykowych. Dwa główne wyciągi: talerzykowy i kotwica, o długości prawie 1300 metrów każdy, pracują równolegle do siebie i potrafią obsłużyć 1400 osób na godzinę.

Położenie

Studenov to mała miejscowość, niedaleko Harrachova, 20 minut od granicy z Polską. Jest częścią miasta Rokytnica nad Izerą. Kompleks leży na wysokości 620 - 933 metrów n.p.m.

Parking

W pobliżu ośrodka znajdują się dwa parkingi płatne i jeden bezpłatny przy starym basenie.

Po terenie kompleksu Rokytnice nad Jizerou jeździ bezpłatny skibus.

Trasy narciarskie

W większości trasy łatwe, krótkie, typowo szkoleniowe. Jest tylko jedna trasa czerwona, która ciągnie się wzdłuż głównego wyciągu i mierzy 1324 metry. Łączna długość tras to ponad 4000 metrów.
W okolicach znajduje się 58 km tras biegowych. Na górnej stacji wyciągów B10 i B11 można podłączyć się do trasy biegowej Magistrali Karkonoskiej.

Infrastruktura

Zaplecze ośrodka stanowią: wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis narciarski, restauracje i bary szybkiej obsługi. Na miejscu funkcjonuje kilka szkółek narciarskich. Osoby szukające noclegu również będą miały z czego wybierać.
Do dodatkowych atrakcji można zaliczyć snowpark oraz plac zabaw dla najmłodszych, a także 58 km okolicznych tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

Dojazd

Po przekroczeniu granicy w Szklarskiej Porębie należy kierować się na Harrachov drogą E65, a następnie odbić w lewo na wyboistą drogę 01023 (brak drogowskazów). Mijamy centrum Harrachova po prawej stronie i dwukrotnie przejeżdżamy nad rzeką, a następnie skręcamy w lewo koło zajezdni autobusowej w Harrachowie. Jedziemy cały czas prosto, a następnie skręcamy w prawo na mostek za hotelem. Jedziemy w górę drogą aż dojedziemy w rozwidlenia, na którym skręcamy ostro w prawo i dojeżdżamy prosto do celu. Nie liczcie na drogowskazy lub tablice informacyjne.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skiareal-rokytnice.cz/en/kontakt/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)