0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 27
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 43 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 43 km
24 km
(56%)
Łatwy
14 km
(33%)
Średni
5 km
(12%)
Trudny

Informacje

Stubai to największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii. Odwiedzających przyciąga tutaj w głównej mierze specyficzny mikroklimat, dzięki któremu sezon trwa naprawdę długo - od października do czerwca!

Lodowiec Stubai ma ofertę najlepszej jakości dosłownie dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Różnorodne trasy zjazdowe zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Zapierające dech w piersiach widoki nie pozostawią nikogo obojętnym, a szeroki wachlarz atrakcji stokowych i poza-stokowych urozmaici pobyt wielopokoleniowej rodziny.

Jedną z najciekawszych atrakcji jest jaskinia lodowa, ukryta w głębi lodowca Stubai. Grota zlokalizowana jest na wysokości blisko 3 000 metrów n.p.m., 30 m poniżej stoku narciarskiego. 200 - metrowa trasa wycieczkowa lodowymi tunelami to niezapomniane przeżycie dla każdego.

W trakcie pobytu na terenie ośrodka nie można zapomnieć o platformie widokowej, znajdującej się na wysokości 3 210 metrów. 9 metrowy fragment platformy wisi nad urwiskiem. Uderzenie adrenaliny gwarantowane.

Wyciągi narciarskie

W skład kompleksu 26 wyciągów wchodzą:
- 5 wyciągów gondolowych
- 7 wyciągów krzesełkowych
- 9 orczyków
- 5 wyciągów szkoleniowych i taśmowych.

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 39 784 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras wynosi 43 km, z czego 24 km (55 %) to trasy łatwe, 14 km (33 %) to trasy średnio-trudne, 5 km (12 %) to trasy trudne.

Dla amatorów jazdy poza trasami udostępniono również ponad 20 km nieprzygotowanych wariantów zjazdu. Na trasy warto wybrać się z instruktorem, jeśli nie mamy doświadczenia alpejskiego.

Najdłuższy wariant zjazdowy - Wilde Grub'n - rozciąga się na długości ponad 10 km. Start znajduje się przy górnej stacji Wildspitz na wysokości 3 210 m n.p.m., a kończymy jazdę dopiero przy stacji Mutterberg na 1 750 metrach n.p.m.

Tylko 25 % powierzchni stoków objętych jest systemem sztucznego naśnieżania, w skład którego wchodzi 69 armatek śnieżnych.

Położenie

Tyrolski resort zimowy Lodowiec Stubai zlokalizowany jest 45 minut jazdy samochodem od miasta Innsbruck. Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 1 697 do 3 212 m.
Dzięki wybitnej lokalizacji, sezon zimowy trwa tutaj od października do czerwca.

Infrastruktura

Nowość 2016/17: nowa kolej linowa oraz wytyczona równolegle do niej nowa trasa narciarska.

Lodowiec Stubai oferuje gościom wiele atrakcji. Są to m.in.: trasa z pomiarem prędkości, stały slalom z pomiarem czasu, urozmaicony stok dla całej rodziny (BIG Family Fun Slope ), najwyższej klasy snowpark,

Na podstawowe zaplecze narciarskie składają się: wypożyczalnia, ski-serwis, sklepy sportowe, 4 szkoły narciarsko-snowboardowe, 5 restauracji, 5 chat narciarskich i barów.

Dojazd

Z Austostrady Brennerskiej zjeżdżamy rozwidleniem Schoenberg. Czeka nas około 29 km drogi do stacji narciarskiej w dolinie Mutterberg.
Stolica Tyrolu - Innsbruck - znajduje się w odległości 45 minut jazdy samochodem.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
https://www.stubaier-gletscher.com/pl/osrodek-narciarski/lokalizacja-dojazd/

Parking

Miejsca parkingowe znajdują się bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki na Lodowiec Stubai. Dodatkowe parkingi znajdują się wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka. Jeżeli zaparkujemy auto trochę dalej - nic nie szkodzi. Po terenie kompleksu kursuje ski-bus, który zabierze nas bezpośrednio pod dolną stację wyciągu.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 52268141

http://www.stubaier-gletscher.com

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)